Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на бойлер към ел мрежата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Свързване на бойлер към ел мрежата

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    И като е трипроводна линията какво, ако нямаш заземяване?
    Еми това е и идеята на трипроводната инсталация,едната жица да е "земя"...
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #32
      От: Свързване на бойлер към ел мрежата

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      А като изключиш въобще с щепсела тока към бойлера ?
      Това значи да изкараш щепсела навън и да имаш грижата да го изключваш. Отделно че няма гаранция в какъв ред се изключват трите жици и дали в този момент няма нещо някъде да полази. На трифазния щепсел има опит за такова нещо ама то не е гаранция.

      Коментар


      • #33
        От: Свързване на бойлер към ел мрежата

        Със същият успех може да се добави в моето табло да речем едно реле и ако в банята има датчик движение при влизане в банята да прекъсва я фаза,я нула я всичко което ви се иска.
        Ей така за разкош примерно.Като ще си говорим автоматики де.
        Ясене я кажи какъв термопомпен бойлер имаш,че аз уж нали монтирам чат пат такива работи та ми е интересно от кое са доволни клиентите.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #34
          От: Свързване на бойлер към ел мрежата

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Това значи да изкараш щепсела навън и да имаш грижата да го изключваш. Отделно че няма гаранция в какъв ред се изключват трите жици и дали в този момент няма нещо някъде да полази. На трифазния щепсел има опит за такова нещо ама то не е гаранция.
          Контакта ми е извън банята то ако е вътре няма много смисъл да го изключвам . При трифазен контакт/щепсел като при мен проблем не може да се получи няма никакъв начин да го обърнеш . Пълно щастие няма никъде все нещо трябва да правиш дали да свалиш ключа или да изключиш щепсела все тая .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            От: Свързване на бойлер към ел мрежата

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Пак да кажа че ако е на щепсел и го обърне ,нищо няма да стане.На една лампа -реотан и е все тая от кой край и подаваш фаза......
            Сигурен ли си? И като сложи мостче за зануляване на корпуса какво точно ще се случи като обърне Шуко-то? Случвало ли ти се е мижавите пластинки на щепсела или контакта да не контактуват или да се чупят и на практика корпусът да е незанулен? Щото аз много пъти съм ходил по адреси, дето клиентите пищят кански и ругаят електроуредите, че ги бие ток от тях, пък като ида и му покажа, че примерно бояджията е омазал пластините на контакта и не контактуват или пък въобще контакта не е занулен, овесват носове и гледат като купени кучета, както казва един приятел.... Освен това инсталацията на бойлера винаги прекъсва фазата през термозащитата и терморегулатора. И не на последно място, Шукото е за 16 А макс което значи, че винаги ще грее (еле пък тия китайски боклуци по 50 ст. бройката). И рискът да нагори и прекъсне точно нулата не е хич за пренебрегване. Ако аз единствено ползвам бойлера захранването мога да го направя и с черна тел, ама при условие, че ще се ползва от семейството ми, аз не бих рискувал с "икономични" решения. Икономични е в кавички, щото тук става въпрос за 10-20 лв. за да стане както си е редно. Мислим, дека само да си тропаме по клавиатурите вече е излишно.
            П.П. Ясене, има дефектнотокови предпазители и за двупроводни инсталации. И така и не разбрах кой го е измислил това "дефектнотокова".... Все ми се струва, че това си е диференциална защита, както си ни учеха в даскало - https://www.google.com/search?q=%D0%...BJutDhH-P0Y%3D
            Последно редактирано от kuzdov; 21-09-15, 00:49.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              От: Свързване на бойлер към ел мрежата

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Сигурен ли си? И като сложи мостче за зануляване на корпуса какво точно ще се случи като обърне Шуко-то? Случвало ли ти се е мижавите пластинки на щепсела или контакта да не контактуват или да се чупят и на практика корпусът да е незанулен? Щото аз много пъти съм ходил по адреси, дето клиентите пищят кански и ругаят електроуредите, че ги бие ток от тях, пък като ида и му покажа, че примерно бояджията е омазал пластините на контакта и не контактуват или пък въобще контакта не е занулен, овесват носове и гледат като купени кучета, както казва един приятел.... Освен това инсталацията на бойлера винаги прекъсва фазата през термозащитата и терморегулатора. И не на последно място, Шукото е за 16 А макс което значи, че винаги ще грее (еле пък тия китайски боклуци по 50 ст. бройката). И рискът да нагори и прекъсне точно нулата не е хич за пренебрегване. Ако аз единствено ползвам бойлера захранването мога да го направя и с черна тел, ама при условие, че ще се ползва от семейството ми, аз не бих рискувал с "икономични" решения. Икономични е в кавички, щото тук става въпрос за 10-20 лв. за да стане както си е редно. Мислим, дека само да си тропаме по клавиатурите вече е излишно.
              П.П. Ясене, има дефектнотокови предпазители и за двупроводни инсталации. И така и не разбрах кой го е измислил това "дефектнотокова".... Все ми се струва, че това си е диференциална защита, както си ни учеха в даскало - [url]https://www.google.com/search?q=%D0%B4%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0+%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0&tbm=isch&imgil=RBRp-CveFuQR1M%253A%253BEbqZ_SH2D8mneM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.tashev-galving.com%25252F028%2525252BELM1421%25252F%25252525D0%2525252594%25252525D0%25252525B5%25252525D1%2525252584%25252525D0%25252525B5%25252525D0%252525 25BA%25252525D1%2525252582%25252525D0%25252525BD%25252525D0%25252525BE%25252525D1%2525252582%25252525D0%25252525BE%25252525D0%25252525BA%25252525D0%25 252]
              Да, сигурен съм,прочети поста още веднъж
              Не само съм сигурен,ами си залагам дипломата,образованието,работата,колата,жената.....
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                все нещо трябва да правиш дали да свалиш ключа или да изключиш щепсела все тая .
                Нищо такова не правя. Бойлерът е свързан без всякакви щепсели и контакти и си се включва и изключва със собствен часовник и термостат. Веднъж настроен той решава кога да се включи и никой не се съобразява с него (освен когато няма топла вода, тогава го чакат да навакса).

                Коментар


                • #38
                  От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Ясене, има дефектнотокови предпазители и за двупроводни инсталации. И така и не разбрах кой го е измислил това "дефектнотокова".... Все ми се струва, че това си е диференциална защита, както си ни учеха в даскало - https://www.google.com/search?q=%D0%...BJutDhH-P0Y%3D
                  Диференциалната защита работи по подобен начин на електромотори и генератори. Това в домашното табло му викат дефектнотокова ама не знам защо.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                    Добро утро ! Няма да давам акъл по темата (все едно ще изстрелвате ракета в космоса) . Въпроса ми е защо темата е в този раздел ? Трупане на мнения?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                      Много писане за един бойлер, за който колегата явно е най-добре да си извика квалифициран техник.
                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      В момента работя с един мезонет,интегрираме всичко що се захранва,климатици,сот,осветление,гаражна врата,контакти,интернет,асансьор ,автоматики по вх.врата и контрол на достъпа.Просто тръгваш към къщи и всичко започва да движи нещо си,вдига темп в жилището,пуска осветление,телевизор,сваля асансьора,отваря и изключва сота,отделно има куп екстри.
                      Не съвсем свързано с темата, колега, ти квалифициран ли си да интегрираш каквото и да било по един асансьор?
                      Бих те питал още един куп неща, но те въобще не са по темата.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Еми това е и идеята на трипроводната инсталация,едната жица да е "земя"...
                        Аха, ама тая земя къде я връзваш, когато нямаш отделно заземяване докарано до разпределителното табло?
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #42
                          От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Аха, ама тая земя къде я връзваш, когато нямаш отделно заземяване докарано до разпределителното табло?
                          Връзваш я преди дефектнотоковата защита. Където и е мястото.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                            Първоначално публикуван от Avas Преглед на мнение
                            ... Не съвсем свързано с темата, колега, ти квалифициран ли си да интегрираш каквото и да било по един асансьор?
                            Бих те питал още един куп неща, но те въобще не са по темата.
                            Не е по темата, ама бих те попитал с този непредизвикано заядлив тон докъде мислиш, че ще стигнеш?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                              Всички промени по асансьорите се правят от подръжката.Няма нищо различно като да изпълня предписанието на местната РСПАБ при подвърден пожар ,кабината да слезе долу,питай и за другите
                              Притежавам всички разрешителни за работа,клас,откриване на наряд ,правоспособност,безопасност,квалификация ,минал съм през цялата система на минимарица изток 6 години като електротехник кипА
                              Последно редактирано от Roninn; 21-09-15, 09:28.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #45
                                От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Не е по темата, ама бих те попитал с този непредизвикано заядлив тон докъде мислиш, че ще стигнеш?
                                Не смятам, че тона ми е заядлив.
                                Не знам дали сте наясно, но асансьорите са поднадзорни и подлежат на сериозна регулация.
                                Така, както го е написал колегата излизаше , че едва ли не, всеки може да си прави своеволия.
                                За да се направи това, което колегата описва са нужни един куп хартии, освен знанията нужни за това, най-малко ми е интересно кой ще се подпише на декларацията за оценка на риска.
                                Та, тона може и да звучи заядлив, но е важно като се хвърлят в публичното пространство подобни "хвалби" да се направят и някой уточнения.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X