Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на бойлер към ел мрежата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение

    Кой ще отговори има ли потенциал между нула и земя след ДТЗ?
    Може и фазата да е изключена.
    Какво се случва ако допреш нула и земя при инсталация с ДТЗ?
    Преди нищо, след пада! И...?

    А според теб ако дадеш на късо фаза и нула ,какво ще се случи с дтз
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

      Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
      Я да видим колко критики ще отнеса?
      От бушонното табло (Ав. предпазител 25А) - мостовак 4 мм2 направо в бойлера (от стената до бойлера (около 20 см) мостовака е в маркуч). Включвам / Изключвам със копчето монтирано на бойлера. Мост от „0“ към корпус. 4 г. още няма жертви, даже нищо смущаващо не се наблюдавам.

      ПП. Още една щуротия: - копчето е с два прекъсвача - прекъсва Фаза и 0. Обаче за да не е както е измислено - 0 директно а Фазата и на двата прекъсвача, щото ми се видяха „лабави“
      Просто съвет - сложи си ДТЗ .

      Коментар


      • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение

        Кой ще отговори има ли потенциал между нула и земя след ДТЗ?
        Може и фазата да е изключена.
        Какво се случва ако допреш нула и земя при инсталация с ДТЗ?

        Що не вземеш една ДТЗ , да я вържеш, както си я нарисувал, да си направиш опита... и като видиш , че не изключва, да се замислиш.
        Да попрочетеш.. и т.н. Много е полезно, когато практиката е подкрепена с теория. Пестят се не само време и пари .......
        Последно редактирано от krasimir.n; 01-08-18, 09:20.

        Коментар


        • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

          Утечна при проточен бойлер да му се е случвало на някой?
          Без значение дву или три жична инсталация.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

            [QUOTE ,но в баня няма работа контакт или щепсел.[/QUOTE]

            Така ли?
            И що?
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

              Имам си три контакта в банята,единия се ползва много често.Специални са,отпред с капак разбира се, отзад са със силиконова нещо като гарнитура.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                IP 44 , aко се не лъжа .

                Коментар


                • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                  Легранд със сигурност,не съм поглеждал колко е устойчив ,но е доста солидно подсигурен ,нещо към 15-20 лв.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                    И аз така и ключа и контакта , захранени през дефектнотокова , но моята баня е със затворена душ кабина . Иначе въобще не съм почитател на каквито и да са тоци вътре .

                    Коментар


                    • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                      Водоустойчиви ключове и контакти има от военно време още, не се излагайте. На днешно време вече е голяма рядкост в луксозно ремонтирана баня да няма вътре контакт за сешоар или за зареждане на разни чудесии от типа на акумулаторни епилатори и четки за зъби...
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Водоустойчиви ключове и контакти има от военно време още, не се излагайте. На днешно време вече е голяма рядкост в луксозно ремонтирана баня да няма вътре контакт за сешоар или за зареждане на разни чудесии от типа на акумулаторни епилатори и четки за зъби...
                        Именно.
                        Направил съм едни стотина бани в Италия и нито една без контакт до огледалото над мивката.
                        В същото време, едва 5-6 от тях са имали подов сифон, докато тук съм направил за десет години две без.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                          Така е, прави сте, има и ключове за лампите вътре, но аз не го харесвам.

                          Коментар


                          • Едно питане и от мене, бойлерът още не е купен, но инсталацията е заварено положение, промени не са възможни, трябва да прокопая половината апартамент. Та, от таблото с 25А автоматичен предпазител, директно, без разклонители кутии отива мостов, двужилен кабел 2,5кв. в коридорчето извън банята. Там кабелът е вързан в старо, метално ,бойлерно табло с ключ,лампичка и контакт. Изкъртих това табло и мисля да монтирам пластмасово с ключ и контакт. От там мисля да прекарам през дупка в стената кабел за 80 литров, реверсивен бойлер в банята.
                            Питането ми е да прекъсвам ли нулата в бойлерното табло и вроятно трябва да правя мост на нулата към корпуса на бойлера или обратно- нулата към корпуса и от там мост към нулата на самия бойлер?
                            Последно редактирано от mitko 53; 09-04-21, 09:45.

                            Коментар


                            • bullet_pk
                              bullet_pk коментира
                              Редактиране на коментар
                              На мен ми се случи, да ми де разпадне само единия от двата контакта на бойлерното табло. Не е ок, бойлера да остане със свързана фаза и без нула.. Така, че прекарай трижилен кабел. Нека ключа да си прекъсва и фазата и нулата, но третото жило да е постоянно свързано между корпуса и нулата (преди ключа).

                              Абе най-добре си е с трипроводна инсталация и ДТЗ, но като не може да се кърти ...

                              Отделно, че винаги изключвам бойлера когато се къпя, но може и човек да забрави някой път.

                            • mitko 53
                              mitko 53 коментира
                              Редактиране на коментар
                              Това с трижилния проводник е хитро. Благодаря!

                            • gy6ter
                              gy6ter коментира
                              Редактиране на коментар
                              Както казва bullet_pk сложи дефектнотокова във новото междинно табло и с трижилен кабел до бойлера после .

                          • Правилно е при твърда връзка (без контакт), в таблото да се прекъсват двете жила и зануляването да става от реотана. Ако ще има контакт-трето жило (кабел).

                            Коментар


                            • Благодаря, значи прекъснатата в таблото нула отива към нагревателя и от там с мост към корпуса!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X