Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на бойлер към ел мрежата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Свързване на бойлер към ел мрежата

    Абе ей тая снимка е гвоздеят на програмата (твоята).
    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    ...

    Коментар


    • #92
      От: Свързване на бойлер към ел мрежата

      Мда,някаква фреза дошла от Италия,по пътя паднала от камиона.
      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Абе ей тая снимка е гвоздеят на програмата (твоята).



      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Дискусията е по принцип. А ти прави каквото решиш за добре.
      Последното в случай че си на възраст в която можеш самостоятелно да вземаш решения де.

      И нещо извън темата, и което изрично подчертавам че не е заяждане...
      Предполага се че човек пише нещо, за да бъде прочетено от други. Та, метай по некой и друг интервал след препинателните знаци. Знам че е много натоварващо и изморяващо, но улеснява прочитането на написаното. Това че така е правилно го игнорираме, и наблягаме само на удобството при четене.
      Съгласен
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #93
        От: Свързване на бойлер към ел мрежата

        След тая история с ДТЗ-то в магазина на партера аз се отказах да слагам в моето табло. Отделно гледката в общия канал, където вървят проводниците от главното табло до отделните апартаменти леко ме уплаши-всичко е от предвоенно време, -6 квадрата бакърен проводник с текстилна оплетка, пропита с някаква гадория от типа на колофон.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #94
          От: Свързване на бойлер към ел мрежата

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Не би трябвало да имаш никакъв проблем с 30ма ДТЗ на целия апартамент. Е, ако направиш ферма за копаене на биткоини вече е друго. Или ферма за коноп. Но ако от нормалните електроуреди у дома имаш обща утечка към маса над 10ма имаш проблем с някой електроуред.

          Тъпото е че когато сработи общата ДТЗ - с причина или без, ще останеш на тъмно.

          Поради това на апартамент ДТЗ обикновено е 300ма и тя е против пожар, а не против сешоар във ваната. А цените на ДТЗ отдавна не са такива че да не можеш да си сложиш 30ма вместо обикновени бушони на всичките токови кръгове.
          А има ли някаква причина да добавям кръговете за осветлението към ДТЗ?До колкото четох и се интересувах,когато бях полудял да слагам такова,се използва предимно за уреди с метален корпус(печка,пералня,бойлер и т.н.)При положение,че адски внимателно е спазено условието фазата във всяка фасунга да е на пъпката,а не на резбата и всички ключове да прекъсват само и единствено фазата има ли нужда от чак такава сигурност?

          Коментар


          • #95
            От: Свързване на бойлер към ел мрежата

            Няма такава практика,да се слага дтз на осветление
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #96
              От: Свързване на бойлер към ел мрежата

              На моята къща си сложих и на осветлението , има лампи , които имат място за заземяване/зануляване .

              Коментар


              • #97
                От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                На моята къща си сложих и на осветлението , има лампи , които имат място за заземяване/зануляване .
                Заземлението да,но дтз не се прави масово,приема се че е излишно
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #98
                  От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                  ДТЗ изобщо е измислена да пази хората. Затова са и тия 30ма - безопасен (в общия случай) за хората ток. Косвено, тя помага и за други работи.

                  Но, нормалният човек не би трябвало да има контакт с осветителните уреди.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Но, нормалният човек не би трябвало да има контакт с осветителните уреди.
                    Стига да не са на стената до спалнята.
                    Или на пода под басейна.

                    Коментар


                    • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      На ДТЗ не и трябва земя за да работи коректно.
                      Да се върнем в началото на темата и пак, пак
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Стига да не са на стената до спалнята.
                        Или на пода под басейна.
                        Тъкмо смятах да поясня,че при мен осветителните уреди са предимно по тавана и при тези в банята и на терасата IP-то съм го взел доста насериозно.Тея изгъзици с лампа и балончета и бълбукатор във ваната поне на мен не са ми нужни,някак си се справям с проста светлина от тавана.

                        Коментар


                        • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Да се върнем в началото на темата и пак, пак
                          Не можах да разбера какво имаш предвид?
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                            Коментирахме трипроводна инсталация, ДТЗ, възможност за инсталиране в стари панелки с двупроводна инсталация, ползи, вреди, преодоляване на проблеми. Пак тук имаше и други теми за и против, а учениците станаха професори
                            https://www.google.bg/search?source=....0.49VEFEZcdoM
                            пп https://www.offroad-bulgaria.com/sho...29#post1981629
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                              Супер. Много се радвам че коментирате това, защото и аз коментирах същото.
                              Предполагам че не си съгласен с нещо от написаното от мен? С кое? Но ако може малко по-обосновано. Защото "аз така казах" не се зачита за технически обоснован отговор.
                              Също така, по възможност отговорът да не е линк към гугъл. Нямам време а и желание да го изчета целия.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                                В кратце: съгласен съм с теб.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X