Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на бойлер към ел мрежата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Свързване на бойлер към ел мрежата

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Може да се е разчитало на ключа на бойлера и заземяване/зануляване чрез мост при изградена вече двупроводна инсталация и твърда връзка. И пак- прекалено скъпо струват грешките.
    Той няма вече избор да го променя.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Свързване на бойлер към ел мрежата

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Замени контакта с табло за бойлери, вземи фазомер, свържи правилно и забрави.[ATTACH=CONFIG]826265[/ATTACH]
      Принципно това е абсолютно вярно, но от този вид табло има невероятно некачествени, които трябва да се избягват. Какво имам предвид: пъпките, които натискат контактните пластини са от лайняна пластмаса някаква и при натоварване се топят. При мен имаше късмет, че се беше стопила повече пъпката, която прекъсва фазата, а не другата. Във всички случаи не е добре бойлера да си остане само с фаза към него.

      Коментар


      • #18
        От: Свързване на бойлер към ел мрежата

        Това което са написали колегите по-горе,е абсолютно вярно и да допълня....тази пластмасова ''лустер'' клема ,мястото и не е там.....да бяха сложили поне изолационна подложка или друг вид клема.Тези тънки кабелчета е хубаво да не опират по корпуса,при затваряне на капака.Нулата...здрав проводник,директно на корпуса.Има бойлерни табла,25А,десетина лева...биха свършили работа...

        Коментар


        • #19
          От: Свързване на бойлер към ел мрежата

          А пък аз щот съм проЗ си спретнах ей такова табло тъй като банята е малка и бойлера отиде на тавана.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150920_142021_Richtone(HDR)[1].jpg
Прегледи:1
Размер:54.2 КБ
ID:5681737Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150920_142031_Richtone(HDR).jpg
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:5681738
          Не знам как да ги врътна снимките,но смятам ще ви стане ясно.
          Термометъра е със захранване 220В и дори да се загаси бойлера от ключа в ляво докато не му свалите и бушона си показва температурата.
          Датчика съм го наврял на мястото на оригиналният на бойлера като съм се погрижил да влезе плътно под изолацията и съм го намазал с контактна грес за всеки случай както и съм изолирал след това де.
          Ключа е стар руски и ако се прави такова табло препоръчвам да се търси истински такъв ключ че първото менте дето го взех беше даже на клеми и един ден не изкара преди да изгори.
          Но пък грееше повече от бойлера де.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #20
            От: Свързване на бойлер към ел мрежата

            А да сте виждали 3 киловата варненски бойлер,управляван от 30 амперов програматор сименс,вързан със rs232 сървър,който пък има контрол от андроидско приложение от смартфон.Изпълнява сложни задачи,взема инфо от сот-а дали има хора,в зависимост от датчика за осветлението в коридора определя колко трафик има,и решава колко често да нагрява или подгрява през деня водата,а като няма никой спира да го пуска,тръгна ли да се прибирам в зоната 50 км.от къщи тел изпраща сигнал музиката да почва.И не,не е за икономия,гъдел е....тока на сървъра е 10-15 на месец само
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Свързване на бойлер към ел мрежата

              А акъла и изпълнението на БМС-а колко е?
              Много работи сме виждали ама нали уж бюджет се гони пък като гледам темата,а и не всички ще можем да направим това което ти си направил.Я сподели само за зоната от 50км как си го "научил" че се прибираш.Какво ползваш като ориентир за тия 50км?
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #22
                От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                Интегриран контролер комуникиращ със сот-а ,и приложение за смартфон използващ гпс,негово си,на контролера,основната идея му е като застанеш пред дворната врата да ти отвори.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                  В момента работя с един мезонет,интегрираме всичко що се захранва,климатици,сот,осветление,гаражна врата,контакти,интернет,асансьор ,автоматики по вх.врата и контрол на достъпа.Просто тръгваш към къщи и всичко започва да движи нещо си,вдига темп в жилището,пуска осветление,телевизор,сваля асансьора,отваря и изключва сота,отделно има куп екстри.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                    Темата, все пак е за две жици и бойлер.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                      реших да попитам как да свържа боилера към електрическата мрежа.
                      По принцип всичко по темата е казано. Най-важното - качествен ключ за бойлер и наистина здрава нула. И един простичък старовремски съвет - когато се къпете, правете го на изключен бойлер.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #26
                        От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                        А каква е причината, тези бойлерни табла да прекъсват и фаза и нула едновременно? Не е ли по-логично нулата да е твърдо свързана и при двупроводна линия, заземяването на бойлера да се свъже към нулата?
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #27
                          От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          не е за икономия,гъдел е....тока на сървъра е 10-15 на месец само
                          На мен токът само на бойлера ми е толкова. Термопомпа, работи за 4 човека домакинство. Ако бяха вкарали мъничко акъл в контролера щях още поне 20% да спестя.

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          А каква е причината, тези бойлерни табла да прекъсват и фаза и нула едновременно? Не е ли по-логично нулата да е твърдо свързана и при двупроводна линия, заземяването на бойлера да се свъже към нулата?
                          Никое от тези бойлерни табла не е предназначено за двупроводна линия между таблото и бойлера. Трябват си три, отделно че от някакъв момент нататък май не може да се вкарва ток в мокрото помещение без дефектнотокова защита което значи трипроводна още от таблото с бушоните.

                          Ако настояваш да ползваш само две жици до бойлера, ясно е че ще спираш само фазата. Така е по-безопасно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                            И като е трипроводна линията какво, ако нямаш заземяване?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #29
                              От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                              спасява повече проблемни ситуации.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                                Ако настояваш да ползваш само две жици до бойлера, ясно е че ще спираш само фазата. Така е по-безопасно.
                                А като изключиш въобще с щепсела тока към бойлера ? Аз това съм го въвел като правило къпане само на изключен бойлер има само една влагозащитена лампа .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X