Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
    Може ли една снимка та това с цена от над 100лв,
    Абе за моженето-може, ама надали щше се сетя да снимам, че е на село, а като ида там-последната ми грижа са снимките.
    Но няма нищо за снимане. Изглежда като на снимката от предната страница-там дето са наредени едно до друго, но е с доста по-ситни зъбчета. Поради което дава по-фина повърхност след себе си, но е по слабо производително.
    С такива работехме в едната фирма, в която правехме изделия предимно за Германия, а немците са смахнати на тема перфекционизъм.
    Аз пък съм на другия полюс, и борче(или както там му е името) което дава груба повърхност, но е производително(като тези от снимката) ще ми върши повече работа.
    Такова с по-едри зъби е именно производително, и ще търся такова, но докато се навия да си купя-ще карам с поизхабеното, което работи по-фино.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
      Нагрява бавно, защото и изстива бавно. Нали е "акунулаторен" и може да го ползваш без кабел по-дълго. За това и няма регулатор, защото по естествен път се регулира като не го оставяш всеки път на стойката.
      Да така е, но при мен времето лепене/стоене е да кажем 10/90% от времето, следователно само прегрява. Интересното е че на кутията и на ръководството за употреба е написано мощност - 25W когато е в режим на покой и 500W когато работиш с него. Каквото и да значи това. Аз не видях нищо което да контролира тока към нагревателя, така че едва ли мощността е едно то двете изброени по-горе

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        Да така е, но при мен времето лепене/стоене е да кажем 10/90% от времето, следователно само прегрява. Интересното е че на кутията и на ръководството за употреба е написано мощност - 25W когато е в режим на покой и 500W когато работиш с него. Каквото и да значи това. Аз не видях нищо което да контролира тока към нагревателя, така че едва ли мощността е едно то двете изброени по-горе
        Ако успееш да вградиш врътка с терморегулатор - документирай!
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
          Ако успееш да вградиш врътка с терморегулатор - документирай!
          Сещам се за поялниците с врътка в дръжката, но там градусите май са много високи...
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            Сещам се за поялниците с врътка в дръжката, но там градусите май са много високи...
            И аз около това се въртя, но първо да помисля моля [emoji14]

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              18V батерия много бързо ми зарежда,при зареждане черпи 9W от мрежата. Така ли трябва или батерията, зарядното е заминало.Мерси
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                Ако успееш да вградиш врътка с терморегулатор - документирай!
                Не е трудно. Решения на ЛС, че тук 'професори' много......
                Възможно е в нагревателя да има нещо, я биметално реле, я позистор......Трябва да се види.Това за 25/100 Вата

                Най-елементарното е едно диодчи/напр 1N4007/ и малко ключе. Захранването се подава веднъж през диода, веднъж директно, като диода се закъсява от ключа. Диода последователно на нагревателя. (При положение, че няма друга електроника)
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                  18V батерия много бързо ми зарежда,при зареждане черпи 9W от мрежата. Така ли трябва или батерията, зарядното е заминало.Мерси
                  9/18=0.5 A, малко загуби да има....Добре е, макар да не е ясно колко ампер/часа (A/h) е батерията.Това, че се зарежда бързо показва, че батерията не може да поеме повече ток, демек за смяна или ремонт е.
                  Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Мерси. Винтоверт 18v на Лидл .Затяга странно главата и спира да работи.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Тази вечер дадох отново грешни пари / поредните вложени от мен / за финтифлюшките на ЛИДЛ, брандирани, като ,,PARKSIDE. Не можех да се доредя до правия шлайф, но е така, за да има купих ,,пистолетът" за горещо лепене със силикон...
                      Учудващо работи /засега/...Докога ли?
                      Последно редактирано от andreiS40; 29-11-17, 21:09.
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        Може ли една снимка та това с цена от над 100лв, че последно време намирам къде от Англия къде от Китай разни неща дето тук струват торба с пари там са на доста прилични цени.

                        А за сектата майтап да има малко.
                        Но като има машина за 50лв която ми върши работа не виждам смисъл да платя 200 за маркова
                        Особено за аматьорските серии на продукти за ,,домашни майстори", към катогерията на които и аз спадам, да тка е! Няма смисъл да се затварят много пари за инструменти, които ще се употребяват спорадично и за леки работи по дома...Затоа и се ,,зарибих" на инструментите, предлагани от веригата ЛИДЛ България...Но в последно време, върнах няколко нещо и определено не съм доволен от качеството.
                        Ще върна и соларният лед прожектор. Спря да работи /яно зтощена батерия /, но все пак не е нормално, зцащото имаше някакво слънце.
                        мини стартовата батерия също се оказа пълно разочарование.Дори само като пауърбанк
                        Въобще, получаваш, точно толкова, колкото и плащаш...
                        постепенно започнах да се разочаровам от PARKSIDE.
                        Върнах в ЛИДЛ недъгавото ,,зеге", ъврна акумулаторнаата отвертка, врънах един прожектор ,,Ливарно лукс", върнах стойка за смартфони в колата. Готвя за връщане соларният лед прожектор, чиито батерии държат, колкото свинктер на 100 годишен старец, болен от паркинсон. И те тека....
                        Икономията е майка на МИЗЕРИЯТА!
                        Ама и на мен не ми се влатагат много пари, в инструменти, които ползвам 2-5 пъти годишно...И то само за лична употреба...
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Е то фенерчето на слънчеви батерии е като водоустойчивата хавлия, не знам какво си очаквал.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                            Особено за аматьорските серии на продукти за ,,домашни майстори", към катогерията на които и аз спадам, да тка е! Няма смисъл да се затварят много пари за инструменти, които ще се употребяват спорадично и за леки работи по дома...Затоа и се ,,зарибих" на инструментите, предлагани от веригата ЛИДЛ България...Но в последно време, върнах няколко нещо и определено не съм доволен от качеството.
                            Ще върна и соларният лед прожектор. Спря да работи /яно зтощена батерия /, но все пак не е нормално, зцащото имаше някакво слънце.
                            мини стартовата батерия също се оказа пълно разочарование.Дори само като пауърбанк
                            Въобще, получаваш, точно толкова, колкото и плащаш...
                            постепенно започнах да се разочаровам от PARKSIDE.
                            Върнах в ЛИДЛ недъгавото ,,зеге", ъврна акумулаторнаата отвертка, врънах един прожектор ,,Ливарно лукс", върнах стойка за смартфони в колата. Готвя за връщане соларният лед прожектор, чиито батерии държат, колкото свинктер на 100 годишен старец, болен от паркинсон. И те тека....
                            Икономията е майка на МИЗЕРИЯТА!
                            Ама и на мен не ми се влатагат много пари, в инструменти, които ползвам 2-5 пъти годишно...И то само за лична употреба...
                            Основната ти грешка е че купуваш/л всичко дето предлагат наред.
                            И да така е колкото плащаш толкова получаваш, но за някой от уредите получаваш качество и параметри на поне 2 пъти по-ниски цени.

                            Поздрави

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Тая мания по лидълските машинарии във Варна изобщо не я забелязвам. Може малко по-бързо да се изчерпят примерно дрелка,шлайф,перфоратор. Всичко друго си седи по кошовете доволно време. За опашки рано сутрин заради машини изобщо пък не говорим.
                              Правия шлайф например си е доста специализирана машина. Ако се ползва борчето веднъж в годината и дрелка и винтоверт ще свършат същата работа.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Не вършат, ниски са оборотите. Аз от правия шлайф се отказах, че много разходи ми се събраха последните няколко месеца, пък и няма къде да го ползвам. От всичките евтини инструменти, дето съм купувал, досега съм строшил само една зелена райдърска дрелка, и то защото я напънах да сваля ръжда от едни джанти и явно това и изяде ресурса.

                                А скъпото не е непременно по-добро. Оранжевите декери са класически пример ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X