Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване блажна боя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Премахване блажна боя

    Благодаря за мненията колеги.
    По принцип желанието ми е цветът да е максимално светъл, като все едно лакиран дъб. За това лакове с цвят орех, кестен и т.н. отпадат.
    Мисля си да му дръпна още един път шлайфане с надеждата да падне, колкото се може повече от попилото повече и да не стои на ивици.
    Довечера ще го мисля с шлайф в ръка......
    Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

    Коментар


    • От: Премахване блажна боя

      Има си и лазурен лак "дъб", който е само малко по-тъмен от твоята врата (тя е от буков шперплат). На снимките не се вижда много добре, колко по-тъмни от отстаналото са тези петна, но е напълно възможно да ги изравни. Да прожулиш целия слой фурнир на места, наистина е възможно и тогава става много грозно. Оправя се единствено със сваляне на целия горен ред, но обикновено долните не са предвидени за видими и има дефекти.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Премахване блажна боя

        davc, ахам...от буков шперплат е.
        Съгласен съм и за снимките, но не са фрапантно по-тъмни тези петна, а просто дразнещи.
        Мерси за разяснението относно долните пластове на фурнира-не го знаех това, признавам си.
        Ще се вземе лак дъб и ще опитам, защото за момента съм взел безцветен лак (подчертавам, че идеята беше в зародиш и в самото начало преди и да жуля, когато го взех).
        Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

        Коментар


        • От: Премахване блажна боя

          За максимално изравняване в случая , преди лака нанеси байц.Ефекта ще е много по-добър от лака , а като ти хареса след 1 или 2 ръце, си нанеси вече взетия безцветен лак. Вече дали с бук, дъб или други, и колко ръце по твоя преценка.
          Аз лично си имам същият случай , но нямах за цел максимално изравняване , а рустикален ефект, и го постигнах с масло за дърво ,на което цвета няма общо с бук или дъб.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X