Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване блажна боя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Премахване блажна боя

    Пада, обаче на ръка не можеш да осигуриш равномерно подаване и на места задълбава. Ако врътнеш пък малко под ъгъл отиват ръбовете на орнаментите. Абе, м@м@та си е ****. Затова се отказвам.

    Коментар


    • #47
      От: Премахване блажна боя

      Делта-шлайфове, мултишлайфове и т. н. като трябва и гъвкаво жило се ползва (това дето на "принципа на Ксерокса" му викат Дремел), а и на ръка се човърка. Това вярно отива къмто реставрация на предмети с художествена стойност, но тя дограмата ти, ако има такива елементи - значи и въпросната стойност притежава.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #48
        От: Премахване блажна боя

        Ами, стойност.... Това са просто правоъгълници в различни посоки, бронзови дръжки и шилдове, но е много здрава, спокойно ще я сложа върху канал и ще мина с джипа през нея. Ще взема да я снимам като се прибера, да не взема да изхвърля нещо ценно пък...

        Коментар


        • #49
          От: Премахване блажна боя

          Щракни
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: Премахване блажна боя

            Добре. Сори, че ти се намърдах в темата

            Коментар


            • #51
              От: Премахване блажна боя

              А моля ти се, то само аз имам проблеми с блажната боя се едно )))
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #52
                От: Премахване блажна боя

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                ...Това са просто правоъгълници...
                Ми като са толкова прости правоъгълници - де ги тея люти лаокоони!
                Вратите вкъщи са от шпервани плоскости, 10мм буков шперплат, с пълнеж от букови (парен) летви. гарантирано са кратно по-здрави от 90% от вратите, които в момента се продават за външни и разните там търчи-лъжи бизнесмени ги кръщават блиндирани. И по разни характеристики като термо и шумо-изолация, влаго/водо-устойчовост, също превъзхождат тези, които изрично се промотират за специално изработени така (срещу надценка). И са точно абсолютни плоскости с прави ръбове, без никакви фрезовани детайли.
                Последно редактирано от davc; 29-08-13, 15:09.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #53
                  От: Премахване блажна боя

                  О.К. Ето как изглежда една от осемте интериорни





                  Ето една от двете външни, втората вече е алуминиева



                  За тази се двоумя, защото е свързана ми се струва с облика на входа - кован парапет, гранитни стълби и колона... и изведнъж алуминиева врата...



                  Прозорците са още по-сложни за обработка



                  До догодина трябва да им реша съдбата, по един или друг начин, защото не ми се живее вече в апартамента

                  Но ми се струват безнадеждна работа, след като миналата година стъргах, търках, киснах и горих едната, и резултатът не е хич обнадеждаващ..

                  Коментар


                  • #54
                    От: Премахване блажна боя

                    Братче! Ти на ударен ли се правиш, или наистина не разбираш какво имаш? И касите са таблени. Представлявали някакви правоъгълници...
                    А колоната на верандата - каменна монолитна!
                    Изобщо, като гледам тази къща - тя не е ли паметник на културата в регистъра на НИПК, поне от регионално значение.
                    И ще търкаш и ще лъскаш...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Премахване блажна боя

                      Ти пък Аз живях повечето от 50-те си години в нея и сигурно ми е омръзнала...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Премахване блажна боя

                        Красота... мисля обаче, че боядисани също си седят добре.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Премахване блажна боя

                          Лука, много са красиви. Аз бих си поиграл и на ръка със шкурката.
                          Моето е нищо и половина сравнено с твоето.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Премахване блажна боя

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Братче! Ти на ударен ли се правиш, или наистина не разбираш какво имаш? И касите са таблени. Представлявали някакви правоъгълници...
                            А колоната на верандата - каменна монолитна!
                            Изобщо, като гледам тази къща - тя не е ли паметник на културата в регистъра на НИПК, поне от регионално значение.
                            И ще търкаш и ще лъскаш...
                            Мдааа.
                            Аз го виждам така- с необходимите инструменти и китове и шкурки е необходимо да премахне екслоатационните недъзи. Тоест изправяш всяко ръбче да няма ударено и отекло от предишните бои, зашкурваш и ги носиш на профи бояджия да ти ги боядиса пак бели само че с пистолет за боядисване.
                            П.П А колоната резната ли е ? Едно време нали така са се гордели с майсторлъка.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #59
                              От: Премахване блажна боя

                              Лука, каналите са еднакви. Помисли за някакъв инструмент. Струва си да се изработи по поръчка. На снимката изглеждат около 2,20 високи. Измисли нещо, за да си останат.
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • #60
                                От: Премахване блажна боя

                                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                                ...Помисли за някакъв инструмент. Струва си да се изработи по поръчка...
                                Абсолютно сигурен съм, че е възможно, защото преди няколко месеца поръчах. В Габрово мисля (защото през приятели). Може би фрезер за оберфреза е най-рационалното. Само в самите ъгли ще трябва да се довършва на ръка, или с гъвкаво жило (дремел).
                                Тази догрма е лепена с туткал, а връзките са с дървени типли/дюбели. Наистина професионалният подход би бил демонтаж и разглобяване, възстановяване на всеки детайл по отделно - и обратно. Нещо такова ще правя догодина в Мелник.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X