Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване блажна боя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Премахване блажна боя

    Свалят се стъклата и се минава с лентов шлайф. Ръчен. Може и менте марка(около 40-50лв.).Изпробвано.Не става качествено с нищо друго.Точка.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #32
      От: Премахване блажна боя

      Радо, с дограмата е съвсем друго. Търтьо иска врати да оправя. Търтьо, ти наби ли им метални ъгълчета на тия врати, преди да ги обработваш?
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #33
        От: Премахване блажна боя

        Не е толкова трудно с пистолет за горещ въздух . Колкото са повече пластовете толкова по лесно падат . После минаваш с виброшлайфа където не може с него на ръка . Аз се бях насочил към по лесния вариант заедно с дограмата да поръчам и вратите така или иначе покрай нея бях разбутал цялата къща само че жената реши че си иска дървен интериор .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Премахване блажна боя

          Аз и нови правя и стари оправям рзликата е доста голяма в цената !
          С топлия въздух и ТЕЛЕНА четка излиза боята ,набараи му цаката само не се занимаваи с химикали .
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #35
            От: Премахване блажна боя

            Телената четка оставя дълбоки следи, които се заравняват трудно и с много търкане. Лентовият шлайф отхвърля най- много работа, при максимално щадене на материала. Чат- пат може с телената четка да се почисти шкурката. Най- добре става с месингова шайба за бормашина. Месингът е достатъчно мек, за да не изрони качествена шкурка, достатъчно твърд, за да почисти задръстената боя, достатъчно износоустойчив, за да не се изпили върху шкурката. Трябва да се внимава да не стърже срещу мястото на залепване на лентата.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #36
              От: Премахване блажна боя

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Малко по-сложна е сметката. Защото в най-честия случай "ремонтирането" на интериорни врати в същност е освежаване с пребоядисване и някакви дребни ремонти. Дейност, която по размер на разходите е далеч по-скромна от подмяната на вратите с нови, в който случай освен стойността на вратите и операциите по демонтаж/монтаж, човек трябва да калкулира и обикновено неизбежния ремонт на помещенията.
              Сметката е дори още по-сложна, защото това което се предлага на пазара за средна цена около 500лв (средната месечна заплата в тази страна) представлява фазерна/мукавена/картонена/МДФ(-ака) - ерзац, с покритие от пластмасово фолио, или пръснато с боя. За естествен фурнир, шумоизолация, или нещо друго от този род, нещата отиват на 1000лв, ако си нагъл да пожелаеш две, или три от тези "екстри" едновременно, работата става на 1500 и нагоре. С две думи накратко за 7-8те врати в едно нормално жилище, нормалният българин (от т. нар. средна класа) трябва да работи една година!...
              А масивна врата от благородна дървесина просто няма откъде да си купи, освен ако не е готов да си изпише по поръчка за нереални пари, която ще бъде доставена "маняна". Търтей вярно говори за "бор", което аз разбирам като иглолистен материал, но това може да значи мура, лиственица и пр. Дори и по-"семпла" дървесина да е, ако е изработена преди повече от 30-40год, то тя си е съвсем истинска.
              Та сметката става лекинко по-инаква.
              Иначе по съществото на технологията не мога да допълня нищо повече от написаното от Тропчо. Освен може би, че аз не се прехласвам изобщо по безирите (дори напротив) и препоръчам готови китове. Има едни Сикенс, на нитроцелулозна основа, изсъхват за цигара време, напластяват се, не се пукат, не хлътват след изсъхване, подлежат на последваща обработка със всякакви покрития и са в практически безкрайна гама на цветове и нюанси.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Премахване блажна боя

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                С Търтей вярно говори за "бор", което аз разбирам като иглолистен материал, но това може да значи мура, лиственица и пр. Дори и по-"семпла" дървесина да е, ако е изработена преди повече от 30-40год, то тя си е съвсем истинска.
                Преди повече от 50 е. И да, не знам каква иглолистна дървесина е - не съм такъв специалист.

                Не съм стигнал до вратите та баш тях не знам съвсем от какво дърво са - сега си играя с едни арки каси или там както се казват между преходни помещения
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: Премахване блажна боя

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Преди повече от 50 е. И да, не знам каква иглолистна дървесина е - не съм такъв специалист.

                  Не съм стигнал до вратите та баш тях не знам съвсем от какво дърво са - сега си играя с едни арки каси или там както се казват между преходни помещения
                  Ми тРЪкай. Тръкай без да мРЪкаш. Ако не разполагаш с целия набор инвентар изброен погоре (или всичкия) - мога да ти предоставя. Срещу бира (та и без скара) може да потръкам и аз, давайки ти първоначални наставления
                  Последно редактирано от davc; 29-08-13, 14:50.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Премахване блажна боя

                    А не мрънкам.
                    Просто понеже е в къщи ако може да не става всичко във фин прах би било добре, затова и си мечтаех за химия дето да свали боята, ама явно кур )))
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Премахване блажна боя

                      Тия химии (правилно се каза, че всички са натриева основа) стават само за бани. Едно време ДК-тата предаваха панелките с едно квадратче плочки около мивката и останалата баня - с блажна боя. Понеже изискват яко оливане с вода, при тези условия (и върху бетон, дето нищо му няма от оливането) - вървяха.
                      А на теб ти препоръчам прахосмукачка. За 300лв си купуваш българска от Китай (Спарки), 25 литра казан, става и с торбичка и без, може да изсмуква вода. Има вграден контакт с електронно управление, съответната машинка се включва в него и при пускане на машинката - тръгва и прахосмукачката.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Премахване блажна боя

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Сметката е дори още по-сложна, защото това което се предлага на пазара за средна цена около 500лв (средната месечна заплата в тази страна) представлява фазерна/мукавена/картонена/МДФ(-ака) - ерзац, с покритие от пластмасово фолио, или пръснато с боя. За естествен фурнир, шумоизолация, или нещо друго от този род, нещата отиват на 1000лв, ако си нагъл да пожелаеш две, или три от тези "екстри" едновременно, работата става на 1500 и нагоре. С две думи накратко за 7-8те врати в едно нормално жилище, нормалният българин (от т. нар. средна класа) трябва да работи една година!...
                        Тази страна на въпроса пък не исках да я засягам. Точно около 500 лв ми обадиха за изработка на една най-проста (и предполагаемо от не особено качествени материали) интериорна врата. За подмяна на всички интериорни врати (10-на бр.) в апартамента с някакви полски (добре изглеждащи поне в шоурума) сумата отиваше от порядъка на около 10,000 парички, и то само за вратите, без да се слагат в сметката разходите за демонтаж/монтаж и ликвидиране на последствията от подмяната.

                        Няма да търкаш боя ли ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Премахване блажна боя

                          То да имаше качествен резултат от търкането, да, ама не се получава...
                          Заглеждам някакви американски тип врати, уж добър компромис били.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Премахване блажна боя

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            То да имаше качествен резултат от търкането, да, ама не се получава...
                            Що, какъв е резултата?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Премахване блажна боя

                              Ами не са гладки повърхности, а с орнаменти. Някои от тях са извити по радиус и се явяват в канал - иди ги търкай с машина. Първите пластове боя са от времето, когато тя се е правела в къщи от цинквайс и безир, та иди я сваляй. Крайният резултат е наранена и изкривена повърхност, която не става нито за лакиране, нито за боядисване без специално китосване преди това.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Премахване блажна боя

                                С телена четка месингова на бормашина не пада ли от орнаментите?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X