Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване блажна боя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Премахване блажна боя

    Да щото знам кво е щрайхмус и къде се подвизава
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Премахване блажна боя

      Колко ти трябват, има вероятност да ми останат някакви, получаваш ги срещу неангажираща почерпка на кафе

      Коментар


      • От: Премахване блажна боя

        Да кажем 6 дъски по 3м - 80х22мм.

        Неангажиращата почерпка е крайно време да стане ангажираща. То май и заведението е ясно ама аз съм несериозен. то не друго, ма не мога да си седна на задника тука от има няма половин година само търча насам натам ...
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Премахване блажна боя

          Мисля ще имам толкова. До няколко дена ще знам точно.

          Коментар


          • От: Премахване блажна боя

            Супер. Много благодаря
            Ако се появят след петък ги скрий някъде че за десетина дена ще отскоча до Нюрнберг живот и здраве
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Премахване блажна боя

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Да щото знам кво е щрайхмус и къде се подвизава
              Такова едно - буташ дъските от едната страна, то си ги захапва и ти ги изкарва от другата страна ренодосани и според зададения размер. Подвизава се в моя цех, ама в момента е със свалени за заточване ножове, демек - играе го паметник. В зависимост от качеството на дъските, може да се наложи да се минат предварително на абрихт от едната страна (или от 2 перпендикулярни страни).

              След 10-ина дена може и да е готово де. Не знам.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Премахване блажна боя

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Да щото знам кво е щрайхмус и къде се подвизава
                Не ти и трябва на живот и смърт. И щрайхмусът и всичко останало си е там, в дъното на плаца с материала. Ти казваш какво искаш да получиш и чичкото има цялата грижа.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Премахване блажна боя

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  След 10-ина дена може и да е готово де. Не знам.
                  Ем тъкмо начи Миро като му останат дъски и ще ти се натреса че и с теб ще се забравим дагое
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Премахване блажна боя

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ем тъкмо начи Миро като му останат дъски и ще ти се натреса че и с теб ще се забравим дагое
                    Ако машината е вече действаща - няма проблем. Ако дъските са достатъчно прави за да не се минават предварително на абрихт, работата е за няколко минути. Ако не - за още няколко минути.

                    ...и машината е на диета от дъски и прочие с уж извадени пирони, винтове и прочие полюции. Тоест - хапва само чист материал - затова и и се сменят ножовете в момента - току се излъже баща ми да мине нещо, дето е било я пале, я нещо друго от сорта с уж извадени пирони, и после трайно си имаме съответните форми върху ножовете до следващото точене.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Премахване блажна боя

                      За съжаление, тези следи са и доста видни в зависимост от големината им. Дъските все едно са ходили на фитнес.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Премахване блажна боя

                        Аз заради пирони и видии, не работя със стари дъски. По-добре да си купя две дъски нови и да си ползвам дълготрайно ножовете.
                        Баща ми така с уж извадени пирони, строши няколко видирани зъба на диска на циркуляра. А с циркуляра стават големи бели. За това, като режем дърва за огрев имаме циркуляр с обикновен диск, с който не стават сакътлъци.

                        Коментар


                        • От: Премахване блажна боя

                          Да съживя малко темата.
                          Здравейте колеги. В другата тема, разпитах за ексцентър шлайфа от LIDL:
                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...78#post3346178
                          Става въпрос за една стара дървена врата, която се опитвам да изчистя от засъхнал безир и реновирам.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3636.jpg
Прегледи:1
Размер:239.8 КБ
ID:5795587

                          Както виждате от снимката това е в самото начало и го бях направил с бор корона с шкурка, едрина 60. След като си закупих машина пристъпих към цялостен шлайф и вратата доби ето този междинен резултат:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3703.jpg
Прегледи:1
Размер:268.5 КБ
ID:5795588

                          Това го постигнах с шкурки с едрина 40, 60 и 80. Сега обаче това, което ме тревожи е, че на места, както се вижда от втората снимка, въпреки шлайфането отдолу си личи безира. Аз си го обяснявам като, че на места дървенията е попила повече. Моля ви, дайте ми съвет как да уеднаквя цвета на цялата врата? С още шлайфане? Препоръка за едрина на шкурки или някакъв смесен подход? Благодаря ви предварително.
                          Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                          Коментар


                          • От: Премахване блажна боя

                            Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
                            Да съживя малко темата.
                            Здравейте колеги. В другата тема, разпитах за ексцентър шлайфа от LIDL:
                            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...78#post3346178
                            Става въпрос за една стара дървена врата, която се опитвам да изчистя от засъхнал безир и реновирам.
                            [ATTACH=CONFIG]965050[/ATTACH]

                            Както виждате от снимката това е в самото начало и го бях направил с бор корона с шкурка, едрина 60. След като си закупих машина пристъпих към цялостен шлайф и вратата доби ето този междинен резултат:

                            [ATTACH=CONFIG]965051[/ATTACH]

                            Това го постигнах с шкурки с едрина 40, 60 и 80. Сега обаче това, което ме тревожи е, че на места, както се вижда от втората снимка, въпреки шлайфането отдолу си личи безира. Аз си го обяснявам като, че на места дървенията е попила повече. Моля ви, дайте ми съвет как да уеднаквя цвета на цялата врата? С още шлайфане? Препоръка за едрина на шкурки или някакъв смесен подход? Благодаря ви предварително.
                            Ако гониш цвят натурално (безцветно) е почти невъзможно да го уеднаквиш. Според мен си свършил всичко както трябва до тук. Сега си подбери подходящ ЦВЕТЕН, мааалко по-тъмен лак. Кеф ти кеатен, кеф ти махагон, кеф ти орех. Дори можеш да вземеш няколко от един вид и да ги смесиш в пропорция докато ти хареса - тестваш на една летвичка с близък цвят и фладее до този на вратата. След като смесиш трябва да ЗАПОМНИШ пропорцията, че ако не ти атигне да можеш да замесих в същото ко-тво.

                            Успех

                            Коментар


                            • От: Премахване блажна боя

                              Фурнирът не е еднороден. Заради това става така. Той е смес от...каквото е имало. Нормално е на места да е попило повече.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Премахване блажна боя

                                Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
                                ... С още шлайфане? ...
                                С още шлайфане да не изтъркаш фурнира ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X