Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване блажна боя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Премахване блажна боя

    Но ми се струват безнадеждна работа, след като миналата година стъргах, търках, киснах и горих едната, и резултатът не е хич обнадеждаващ..
    Преди доста години 95 или 96 на миналия век се минах да дам оферта за изчистване на старата боя на подобни прозорци и врати. С повечко инат и доста зор успях да постигна приличен резултат макар и за три пъти по-дълго време от предполаганото. Добър резултат се постига като се нагрява боята с пистолет за горещ въздух и се изстъргва с шпакла по равните участъци, а където има фрезования със специално профилирана стъргалка. Най-важното е шпаклата и стъргалките да не са със заострени ръбове защото задълбават в дървесината и после трябва да се китва и шкури. Ръбовете на шпаклата и стъргалките трябва да са като на цикла за да не задълбават. Освен това трябва и много търпение. При така проведено сваляне на боята следващото шлайфане е минимално и може да стане и с продаваните дунапренови блокчета за шлайфане. Според мене показаната на снимките дограма си заслужава усилията.
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

    Коментар


    • #62
      От: Премахване блажна боя

      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
      А колоната резната ли е ? Едно време нали така са се гордели с майсторлъка.
      Колоната изглежда е от две части и там е "снадена". А какво значи това за майсторлъка? Сигурно това, че е трудно да се напасват правилно повърхостите? Като бонус каменарят е оставил в градината и едно каменно корито за чешма около 1.8мХ0.9м, идеално правилно изработено.
      ---

      E да, ама жената иска да изхвърлим отвътре старите мебели и да слага съвременно обзавеждане. Тъй като има "салон" по цялата дължина на къщата, който само заема място, смятаме да бутаме стени и да го обединим в едно по-голямо пространство, нещо като всекидневна с трапезария и кухненски бокс. Нямам идея как мога да съчетая и двете - автентичен вид и съвременна функционалност.

      Коментар


      • #63
        От: Премахване блажна боя

        Ха, я вземи снимай и мебелите. А те жените не са като човеците - ма ти това си го знаеш.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #64
          От: Премахване блажна боя

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Колоната изглежда е от две части и там е "снадена". А какво значи това за майсторлъка?
          Едно време са оставяли една от колоните с милиметри от трегера да речем - въртяща се. Колкото повече години минат и колоната продължава да се върти толкова повече респект натрупваш. Накратко- и милиметър не сляга постройката.
          Заприлича ми на такава колона само че от незнание може някой в основата да я е подмазал.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #65
            От: Премахване блажна боя

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение

            E да, ама жената иска да изхвърлим отвътре старите мебели и да слага съвременно обзавеждане. Тъй като има "салон" по цялата дължина на къщата, който само заема място, смятаме да бутаме стени и да го обединим в едно по-голямо пространство, нещо като всекидневна с трапезария и кухненски бокс. Нямам идея как мога да съчетая и двете - автентичен вид и съвременна функционалност.
            Трябва да се слуша жената по принцип, че без нея - за къде сме?!

            Но от любопитство - може ли подсказка за "съвременното обзавеждане", дето ще контрастира до неприемливост на тази дограма? А и за новата няма ли да трябва и нова къща, че да не се "бият"?

            Коментар


            • #66
              От: Премахване блажна боя

              Бих се запасил с всичкото търпение на света и прозорец по прозорец, врата по врата...
              А съвременни мебели в тази къща ще бъде живо кощунство.
              Красота!
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #67
                От: Премахване блажна боя

                Радо, маай няма такива врътки с колоната, просто там е наставката.

                davc, от първите мебели е останал само един гардероб, все пак къщата е от 1930-та, но и той е интересен, с дърворезба. А другите мебели са млади, на моя възраст

                Сианга, щом си работил това, може ли да кажеш ориентировъчно само, как трябва да изглежда цената сега за обработка на една такава врата и прозорец. Аз нямам нерви за тази работа вече.

                Коментар


                • #68
                  От: Премахване блажна боя

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Радо, маай няма такива врътки с колоната, просто там е наставката.
                  Жалко, щеше да интересно.
                  А нашенския пример с въртящи колони е църквата Света Троица в Свищов построена от Колю Фичето http://bg.wikipedia.org/wiki/Света_Троица_(Свищов)
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #69
                    От: Премахване блажна боя

                    Както споменах аз върших това преди почти 20 години. Сега бих оценил свалянето на боята и леко китване и шлайфане на около 200 - 250лв за бройка. За съжаление самият аз вече нямам физически възможности да върша такава работа и за повече пари.
                    Последно редактирано от Сианга; 29-08-13, 21:30. Причина: допълване текста
                    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Премахване блажна боя

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Трябва да се слуша жената по принцип, че без нея - за къде сме?!

                      Но от любопитство - може ли подсказка за "съвременното обзавеждане", дето ще контрастира до неприемливост на тази дограма? А и за новата няма ли да трябва и нова къща, че да не се "бият"?
                      За нова къща ще трябва и ново място, че тази ми е родна и няма да я бутна. А за обзавеждането, нали затова бях намерил лесното решение да изхвърлям дограмата? Ама всички ме наругахте и пак почнах да мисля.

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Бих се запасил с всичкото търпение на света и прозорец по прозорец, врата по врата...
                      А съвременни мебели в тази къща ще бъде живо кощунство.
                      Красота!
                      Търпение вече не знам откъде, но времето е по-интересно ще ми стигне ли? Всеки прозорец е с 12 крила, като всяко от долните 6 е разделено още на по 3. Прозорците бяха общо 8, като два вече са алуминиеви. Вратите отделно. Ами таваните и те са дървени, от "шинди" със сглобки една в друга. Аз си мислех да ги скрия под окачени.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Премахване блажна боя

                        Съвсем лаишки, някой пробвал и е с пясъкоструй?
                        По дискавъритата преди няколко години беше на мода вместо пясък да ползват сода, било по-екологично. Ама и е по-мек абразив, та не нанася много поражения по детайлите.
                        Вярно там ставаше въпрос за ламарина на коли, ама дали няма да работи и при дървото?

                        Като песъкоструеха новата рама на витарата бях оставил два гумени тампона, с мисълта, че ако се изядат от дробинките ще ги сменя. Ами не се изядоха, само гумата беше почерняла и леко грапава. А машината е доста сериозна, и дробинките са едри. Та с дребно джепане или направо сода дали няма да се свали боята, а дървото бидейки по-меко да се запази?..
                        Според мен си струва да се опита.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Премахване блажна боя

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          ? Ама всички ме наругахте и пак почнах да мисля.
                          Ти сега попитай как да таковаш жената. Те тогава да видиш колко мнения и препоръки ще изчетеш..
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #73
                            От: Премахване блажна боя

                            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                            Ти сега попитай ..
                            Кога?!?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Премахване блажна боя

                              Кольо, за пясъкоструя и аз съм мислил, докато търках и псувах. За крилата на вратите и прозорците ще ги изкарам на двора, ами касите? Освен това пясъкът ще заобли и заличи всички дребни ръбчета.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Премахване блажна боя

                                Е, аз само като идейка.
                                Но пък за дребните ръбчета и всякакъв вид шкурки и телове няма да им простят. Ми се струва де.
                                Или както по-горе казаха-ако искаш остри ръбчета-наново със специализиран, изработен специално и по поръчка инструмент. И това са всеки профил отделен инструмент.
                                Ама какава машина ще го върти, и как ще се ползва по касите-идея си нямам.

                                Изобщо, аз работя с железа. Дървото много ме кефи, ама освен да отрежа някоя дъска и да и закова два гвоздея друг опит нямам.
                                Просто четейки темата ми дойде наум за струйката, и реших да я споделя.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X