Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    Аз се топля с антрацитни въглища-330-350лв за тон!На сезон 2,5-3 тона ми стигат с чугунен котел и подово отопление плюс 2 бойлера!С добър котел за пелети колко ли ще ми струва отоплението за площта от 150 квадрата?Една градска за приблизително същата площ тази зима изгори 6 тона и бра големи ядове с качеството и доставката!Та дали си струва в BG играта?

    Коментар


    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
      Аз се топля с антрацитни въглища-330-350лв за тон!На сезон 2,5-3 тона ми стигат с чугунен котел и подово отопление плюс 2 бойлера!С добър котел за пелети колко ли ще ми струва отоплението за площта от 150 квадрата?Една градска за приблизително същата площ тази зима изгори 6 тона и бра големи ядове с качеството и доставката!Та дали си струва в BG играта?
      А къде продават антрацитни въглища-330-350лв за тон?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        Има ги на пристанището на Сомовит но аз ги взимам от Ябланица че ми е по-близо!Цената е от началото на септември 2012!

        Коментар


        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          В Габрово в момента са на 400 лв.
          Аз определено съм се насочил към газта.До средата на 2013 ще сме газифицирани и смятам че това ще е !!!
          Ако не крадеш нещо,всичко е скъпо ........!!!!

          Коментар


          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            В Габрово в момента са на 400 лв.
            Аз определено съм се насочил към газта.До средата на 2013 ще сме газифицирани и смятам че това ще е !!!
            Ако не крадеш нещо,всичко е скъпо ........!!!!
            Съвета ми е да не бързаш. Познавам няколко човека от различни краища, на страната, които платиха доста пари за да си вържат "луксозната екстра" природен газ. Е, след 1 сезон експлоатация, в момента всичко седи неизползваемо и се топлят на дърва и климатик(ток).
            Познай защо?!?
            Чувам, че и дори индустриални потребители са почнали да се отказват, загърбвайки десетките хилядите левове инвестирани за подвързване и се връщат към..... въглищата .
            Вероятно има доста хора, които са доволни, но всеки преценя сам за себе си. Аз обичам да се въртя край котела, колкото и да е времеотнемащо и трудоемко. Вероятно в предишния живот съм бил огняр на парен локомотив и е много вероятно това да ми е харесвало
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              проблем при природната газ ,че калоричноста му може да се променя ,и то до в порядъци .Ако ти продавт въздух под налягане ,брояча ще го отчита за газ .

              Коментар


              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Хмм днес най после монтираха електродния котел....като го пуснем ще пиша как е!Къщата е 200 квадрата,200 литров бойлер,и топла вода в кухнята пералното и баните!
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                  Хмм днес най после монтираха електродния котел....като го пуснем ще пиша как е!Къщата е 200 квадрата,200 литров бойлер,и топла вода в кухнята пералното и баните!
                  И какъв е този електроден котел?
                  Да помоля за повече данни.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    И какъв е този електроден котел?
                    Да помоля за повече данни.
                    Представлява преобразуване на електрическа енергия в топлинна, на базата на процеса „електролиза”, при което се отделя голямо количество топлина. Този процес е бърз, като топлината се консумира директно от топлоносителя, при което се достига до висок коефициент на полезно действие!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                      Представлява преобразуване на електрическа енергия в топлинна, на базата на процеса „електролиза”, при което се отделя голямо количество топлина. Този процес е бърз, като топлината се консумира директно от топлоносителя, при което се достига до висок коефициент на полезно действие!
                      Ще ме извините, но :
                      1. тази тема е за котли на твърдо гориво и по-конкретно на такива работещи с пелети.
                      2. При електролиза се отделя топлина и и водород и кислород. Тези газове ще ги горите ли, т.е. да ги съединявате отново във вода или?
                      3. Ако това е на принципа на бързовара с 2 електрода КПД-то му е почти 100%, т.е. толкова колкото на всеки ел. нагревател. Със сигурност ще се стоплите, но дори може да се припотите, като дойде време да плащате консумираната ел. енергия.
                      Ето в тази тема е обсъден въпроса: http://www.offroad-bulgaria.com/show...ED%EE%E4%E5%ED
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Електрическо котле , с какъв то и да е нагревател= глупост .Ако можеш да си позвлиш да се грееш на тока ,радиатор во всяка стая ,има много варианти на такива .Няма тръби ,няма котле ...................и други работи
                        Щом имало пари за подобна инасталация ,бих взел климатици на същата стойност

                        Коментар


                        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          ......ако се счита за спам мнението за електролизния котел...моля да бъде изтрито!
                          А по темата аз не искам да се превръщам в огнярин параджия и да хамалувам по двайсе кубика дърва и пет шест тона въглища....за пилетите също!
                          Всеки си решава сам....мога да си позволя да си плащам тока и да стоя на топло!А не да се прибера в 19 часа и да се превръщам в кюмюрджия и да клада котела до един и пак да съм на студено!Минах през това....благодаря не искам!
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                            ...
                            Минах през това....благодаря не искам!
                            Не можеш си представи колко си прав!
                            Огнярството определено не е за всеки! Иска някои черти в характера на човек, които нито са на почит в нашето съвремие, нито на уважение. Сбъркано време, сбъкани ценности и прочие!
                            Но нека не заблуждаваме хората, че електроблизния котел е манна, подобна на онова "чудо на чудесата" - торсионния генератор, благодарение на което, се топлели в руските ядрени подводници. Защото в над 80% от случайте за коментари за отопление, хората се интересуват как да им е по-евтино или по възможност безплатно, а не колко високотехнологично или лесно за експлоатация е самото отопление. Нека не забравяме, че единственото нещо в България, което няма никаква стойност е личния човешки труд, независимо колко тежък е той! Хората така са го възприели(включително и болшинството от работодателите) и вероятно така и ще си остане завинаги. Много малко са тези като тебе и мене, които смятат че труда им струва нещо(време, пари и т.н.).
                            Вероятно нещо подобно искаше да ти каже колегата, а не да се заяжда с тебе
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                              Ако съм обидил някой ,МОЛЯ ДА БЪДА ИЗВИНЕН !!!!.
                              Просто за подобни неща съм свикнал първо да проуча ,а после да правя .Виж за хобито не жаля парички ,но това е нещо което си ни прави ХОРА.

                              Коментар


                              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                                Няма проблем!
                                Но ние си знаем кефа цена няма....пък какъвто и да е той!
                                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X