Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Деца и възпитание...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    съвсем не по темата, но просто не мога да се сдържа.
    Volk, Ober, моля ви - сдобийте ме по някакъв начин (извинявам се, ако изглеждам твърде нахален ) с повече от тези текстове дет' си ги менкахте по-нагоре.
    ако решите да помогнете (предварително благодаря за което) - denidos@mail.bg
    още веданъж се извинявам за малко прекалената си настойчивост, ама мисля, че ще ме разберете.

    Коментар


    • #77
      http://www.kulichki.com/vv/pesni/menu/ya.html

      Коментар


      • #78
        А СТИГА БЕ!!!!!!
        и аз, говедото, да не го знам тва
        МНООООООООГО БЛАГОДАРЯ!
        ама МНОГО

        Коментар


        • #79
          Виждам, че май разбираш и жаргона ...........

          Свора псов, ты со стаей моей не вяжись,
          В равной сваре - за нами удача.
          Волки мы - хороша наша волчая жизнь,
          Вы собаки - и смерть вам собачья!

          Улыбнемся же волчей ухмылкой врагу,
          Чтобы в корне пресечь кривотолки.
          Но - на татуированном кровью снегу
          Наша роспись: мы больше не волки!

          К лесу - там хоть немногих из вас сберегу!
          К лесу, волки,- труднее убить на бегу!
          Уносите же ноги, спасайте щенков!
          Я мечусь на глазах полупьяных стрелков
          И скликаю заблудшие души волков.

          Те, кто жив, затаились на том берегу.
          Что могу я один? Ничего не могу!
          Отказали глаза, притупилось чутье...
          Где вы, волки, былое лесное зверье,
          Где же ты, желтоглазое племя мое?!

          ...Я живу, но теперь окружают меня
          Звери, волчих не знавшие кличей,-
          Это псы, отдаленная наша родня,
          Мы их раньше считали добычей.




          Ето ти още нещо..
          http://vv.uka.ru/index.html

          Кефят ме хора, които виждат нещата от живота по-високо от сметките за тока, заплатата и вечния смешен човешки мерак да шашне съседите с нещо по-лъскаво!

          Коментар


          • #80
            благодаря отново

            Коментар


            • #81
              Отговор на темата

              Ще си позволя да изразя мотя гледна точка като настоящо дете на родителите си, и като бъдещ родител.

              Моето мнение е, че лош родител (като човек) не може да възпита детето добре. Това, че няма идеални хора вече е банално. Няма какво да говорим за него.

              Моята гледна точка на дете - радвам се, че родителите не са ме направили глезла и лигла. Благодарна съм, че нкой не ми е писал домашните, никой не ми е гладил дрехите, никой не ме е будил за училище и никой не ме е обличал сутрин. Щастлива съм, че не са ми наливали акъл с тонове, че не съм ходила на детска градина, а са ме гледали баби и дядовци (може би от там имам по-сериозно гледище на нещата). Радвам се, че са не са ми пречили да падна и не са ми помагали да стана. Не са ми забранявали да избирам, не са се месели в избора ми и са давали възможност сама да разбера грешката си и да осъзная вината си. Научили са ме да поемама отговорността от случилото се. Показвали са ми, че мога да разчитам на тях, но никога не са натрапвали помощ.

              Гледната ми точка като бъдещ родител - искам три деца - две момчета и едно момиче. И честно казано идея си нямам как ще се справя. Едва ли ще са модел за подражание. Няма да са идеални. Не знам какви ще са. Знам какви аз искам да бъдат. Искам да са достойни хора. Да бъдат уважавани заради добродетели и ценности. Не защото много пият, или много пушат или........ са минали еди колко си техни връстнички.

              Тук при нас.....от 30 младежи (имам в предвид от 17 до 21 години) я има 5 човека, които знаят какво искат, я не. Всичко друго е по течението. Една пихтиеста маса, на която и е достатъчно да има бензинец в евентуалната колица, за да се дотъркаля до кафето, да седи с часове на едно кафе и да дърпа цигари. Събота да отиде на купон, да се напие нечовешки.... това ги прави тия хора щастливи. След някоя и друга године ще се изпоженят и децата ще са им същите.


              Общо взето нещата са в един порочен кръг. Човек, който се чуди с какви пави ще си купи нещо за да вечеря семейството, изобщо не мисли днес детето му дали днес е ходило на училище, да речем. Поколението расте гнило, и то от своя страна оставя гнило поколение.

              Такава ни е просто реалността.

              Отношенията в двете крайности според мен не са удачни - отношения на загриженост, или тотално отблъскване на детето. При първият случай се получава "пристрастяване" към родителите (в частност майката, като обгрижваща). Няма възможност за социализиране. Няма желание.

              Тоталното отблъскване също не води до нищо хубаво. Трябва да се намери средата. Някакъв баланс.

              Коментар


              • #82
                Re: Деца и възпитание...

                Eй добре че децата учим руски
                Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                A2 (+)

                Коментар


                • #83
                  Re: Отговор на темата

                  Първоначално публикуван от didkata_s Преглед на мнение
                  Ще си позволя да изразя мотя гледна точка като настоящо дете на родителите си, и като бъдещ родител.

                  Моето мнение е, че лош родител (като човек) не може да възпита детето добре. Това, че няма идеални хора вече е банално. Няма какво да говорим за него.

                  Моята гледна точка на дете - радвам се, че родителите не са ме направили глезла и лигла. Благодарна съм, че нкой не ми е писал домашните, никой не ми е гладил дрехите, никой не ме е будил за училище и никой не ме е обличал сутрин. Щастлива съм, че не са ми наливали акъл с тонове, че не съм ходила на детска градина, а са ме гледали баби и дядовци (може би от там имам по-сериозно гледище на нещата). Радвам се, че са не са ми пречили да падна и не са ми помагали да стана. Не са ми забранявали да избирам, не са се месели в избора ми и са давали възможност сама да разбера грешката си и да осъзная вината си. Научили са ме да поемама отговорността от случилото се. Показвали са ми, че мога да разчитам на тях, но никога не са натрапвали помощ.

                  Гледната ми точка като бъдещ родител - искам три деца - две момчета и едно момиче. И честно казано идея си нямам как ще се справя. Едва ли ще са модел за подражание. Няма да са идеални. Не знам какви ще са. Знам какви аз искам да бъдат. Искам да са достойни хора. Да бъдат уважавани заради добродетели и ценности. Не защото много пият, или много пушат или........ са минали еди колко си техни връстнички.

                  Тук при нас.....от 30 младежи (имам в предвид от 17 до 21 години) я има 5 човека, които знаят какво искат, я не. Всичко друго е по течението. Една пихтиеста маса, на която и е достатъчно да има бензинец в евентуалната колица, за да се дотъркаля до кафето, да седи с часове на едно кафе и да дърпа цигари. Събота да отиде на купон, да се напие нечовешки.... това ги прави тия хора щастливи. След някоя и друга године ще се изпоженят и децата ще са им същите.


                  Общо взето нещата са в един порочен кръг. Човек, който се чуди с какви пави ще си купи нещо за да вечеря семейството, изобщо не мисли днес детето му дали днес е ходило на училище, да речем. Поколението расте гнило, и то от своя страна оставя гнило поколение.

                  Такава ни е просто реалността.

                  Отношенията в двете крайности според мен не са удачни - отношения на загриженост, или тотално отблъскване на детето. При първият случай се получава "пристрастяване" към родителите (в частност майката, като обгрижваща). Няма възможност за социализиране. Няма желание.

                  Тоталното отблъскване също не води до нищо хубаво. Трябва да се намери средата. Някакъв баланс.
                  Мдааа, за жалост все повече млади хора мислят като теб, за жалост.
                  Дано повече подрасващи прочетат написаното.

                  Коментар


                  • #84
                    Re: Отговор на темата

                    Първоначално публикуван от Pavel Dimitrov Преглед на мнение
                    Мдааа, за жалост все повече млади хора мислят като теб, за жалост.
                    Дано повече подрасващи прочетат написаното.
                    Опс, голяма грешка съм допуснал в горния пост. Имах впредвид помалко а не повече млади хора.

                    Коментар


                    • #85
                      Re: Деца и възпитание...

                      А как ви звучи момичета на по 14-16 години, да мислят само за секс и бройки...
                      Без коментар от моя страна !
                      LZ1HKW
                      Реглаж на преден и заден мост
                      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                      Коментар


                      • #86
                        Re: Деца и възпитание...

                        Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                        А как ви звучи момичета на по 14-16 години, да мислят само за секс и бройки...
                        Без коментар от моя страна !
                        Като си помисля ние какви бяхме - нищо чудно, но от друга страна може да изгори някой подведен "батко" като го излъжат че са вече пълнолетни и после - прокурор...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #87
                          Re: Деца и възпитание...

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          Като си помисля ние какви бяхме - нищо чудно, но от друга страна може да изгори някой подведен "батко" като го излъжат че са вече пълнолетни и после - прокурор...
                          Тово е ясно, но представи си тези "девойки" на 30 примерно
                          LZ1HKW
                          Реглаж на преден и заден мост
                          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                          Коментар


                          • #88
                            Re: Деца и възпитание...

                            Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                            Тово е ясно, но представи си тези "девойки" на 30 примерно
                            Ми които оцелеят ще са си седнали на дупето в 80% от случаите и ще са примерни съпруги... Другите ще си останат такива завинаги...Въпросът е да не налетиш на такава
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #89
                              Re: Деца и възпитание...

                              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                              Ми които оцелеят ще са си седнали на дупето в 80% от случаите и ще са примерни съпруги... Другите ще си останат такива завинаги...Въпросът е да не налетиш на такава
                              То никой не е застрахован от такова нещо.
                              А за тези 80% представяш ли си какви примерни съпруги ще са
                              и на кого освен децата си ще са за пример.
                              Прави мома секс от рано, защото е хубаво. И ме дари с внуци от рано за да не съм стара баба, и да мога да се задявам със младите татковци по градинките.
                              Има едни такива мазни чернички Плисоци, дето като им насочиш цевта и те започват да викат Плисс, Плисс. Та те се множат като хлебарки и завладяват света (за голямо съжаление)!
                              LZ1HKW
                              Реглаж на преден и заден мост
                              My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                              Коментар


                              • #90
                                Re: Деца и възпитание...

                                Е то няма какво да ги коментирате тия черничките...Нали знаеш историята,че понеже спяли навънка и то така под звездите колко било романтично и нямало какво друго да правят... :І
                                Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                                A2 (+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X