Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави домашен суджук и луканка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

    Сега ако пуснете и нещо чисто телешко-хептен отиде диетата.

    Коментар


    • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

      Maxxx имам две питания : може ли преди употреба на подправките да ги загреем малко в тиган за да се усили аромата на подправката или няма смисъл.
      А другото снимките на домашният уред за пълнене за тук ли са или са за направи си сам.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

        Няма нужда от загряване на подправките, по-скоро гледай да не купиш изветрели, тогава и тигана не помага.Уреда го пускай тук, съвсем на място ще е.
        Оптималният вариант е да се купят зърна и да се смелят преди слагането в месото.

        Коментар


        • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

          Четох, четох и не мога да търпя, нещо ще се прави! Тъй като ми изглежда лесно, а и много обичам, опитът ще е с пастърма от телешко. Обаче тук чета за два подхода към въпроса - с киснене в солена вода и със зариване в морска сол. Моля да ме посъветвате, кое от двете е по-добре, за колко дни и също така ако е саламура, колко точно сол трябва да сложа? Благодаря!
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

            Слагаш в една тава сол 2пръста. слагаш отгоре парчетата телешко,измити и т.н. И ги обръщаш през ден.Те ще си пуснат сок,това да не те притеснява.След 1седмица може и повече,зависи от времето.Измиваш ги отново,чакаш да исъхнат и ги поръсваш с червен пипер и чубрица.После на една тел и на тавана/простора/ Има и друг варинат в тенжера се пълни сол и вода и се захлупват под солта.Така стават малко по бързо за сушене.Но в крайна сметка аз не намирам разлика във вкуса на двете.

            Коментар


            • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
              Сега ако пуснете и нещо чисто телешко-хептен отиде диетата.
              Да и теглим ножа на диетата, думаш...?Ами да видим дали ще успеем:
              С Горнооряховски суджук, може и да не е лесно(солта, захарта и селитрата са общовалидни за всички сурово-сушени, 3гр/кг чер пипер, 4гр/кг кимион.Месото като описаното по-долу).
              Предлагам ти друг вариант против диетата:
              Откъде ще си намериш телешко, оставям на теб като задание.Каквото и да намериш обезжили и обезципи, след като изсъхне ще е трудно за рязане иначе, трудно ще го смелиш, а и за консумация не е твърде приятно.Подправките са за килограм месо:
              сол 22гр
              селитра 2гр
              захар 2 гр
              чер пипер 3 гр
              червен пипер 3 гр
              чимен 3 гр/не си купувай готов смлян, намери си зърна и го смели ситно/
              кимион 1 гр
              бяло вино 15 мл/л

              Режеш месото на късове/след почистването от жили и ципи/ и осоляваш с всичко гореупоменато, оставяш го да преседи 24 часа в хладилник.Смилаш го на 3мм решетка и го месиш 10/15 минути.Пълниш ако искаш в свински черва/по-бързо изсъхват/, ако искаш в телешки/по-вкусно става/.
              Подсушаването и мерданенето както е описано вече.

              п.п.ако ти понамирисва суджука на кайзер пастърма, така ще да е, основните подправки са за приготвяне на обмазка за пастърма.Има малко пипнато в количествата и малко добавени, надявам се да ти допадне крайния резултат.

              п.п.2 много поздрави на диетата...

              Коментар


              • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                надявам се да ти допадне крайния резултат.
                Ще ми допадне от всекъде,както казва един приятел "обичам мезе което не е расло,а е пасло и е драно не е брано".Като ги направя,ще има снимков отчет.
                п.п.-майната и на диетата.

                Коментар


                • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                  Домашния ни уред за пълнене на суджуци и луканки.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0928.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5218096Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0929.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5218097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0932.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5218098Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0931.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:5218099
                  Повече ще обяснявам утре.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                    Бутална пълначка, не мачка с шнека пълнежната маса, ако ти прави много въздух в червата при пълнене, бодвай с игла червото и уплътнявай/изтегляй с ръка пълнежа вътре.
                    Това е по-добрия вариант за пълнене/като не говорим за вакум-пълначки и прочее четирицифрени съоръжения/, поздравления за домашната машинка.

                    Коментар


                    • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      Домашния ни уред за пълнене на суджуци и луканки.

                      Повече ще обяснявам утре.
                      Дам, и аз съм правил такава. Механизъм за задвижване прозорци за промишлени халета.

                      Коментар


                      • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                        Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                        Четох, четох и не мога да търпя, нещо ще се прави! Тъй като ми изглежда лесно, а и много обичам, опитът ще е с пастърма от телешко. Обаче тук чета за два подхода към въпроса - с киснене в солена вода и със зариване в морска сол. Моля да ме посъветвате, кое от двете е по-добре, за колко дни и също така ако е саламура, колко точно сол трябва да сложа? Благодаря!
                        За домашно телешкоРежеш на филии като длан дебели .В една тава поръсваш морска сол редиш месото и покриваш с морска сол и отгоре.
                        Така седи 24 часа после вадиш миеш и овесваш на канапчета на хладно.След няколко дена е готово за ядене
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                          За домашно телешкоРежеш на филии като длан дебели .В една тава поръсваш морска сол редиш месото и покриваш с морска сол и отгоре.
                          Така седи 24 часа после вадиш миеш и овесваш на канапчета на хладно.След няколко дена е готово за ядене
                          И ти ли Бруте го държиш толкова малко в солта? Чудно ми е тук като се говори за осоляване от една седмица и нагоре То вярно че има една приказка че месцето може да поеме само определено количество сол, ама опитът показва друго. От многогодишни опити съм стигнал месо повече от 24-30 ч. в морска сол да не държа. Независимо от дивеч, питомно, телешко или свинешко. Стария, не си ли забравил овалването в подправки?
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            И ти ли Бруте го държиш толкова малко в солта? Чудно ми е тук като се говори за осоляване от една седмица и нагоре То вярно че има една приказка че месцето може да поеме само определено количество сол, ама опитът показва друго. От многогодишни опити съм стигнал месо повече от 24-30 ч. в морска сол да не държа. Независимо от дивеч, питомно, телешко или свинешко. Стария, не си ли забравил овалването в подправки?
                            Стига ли времето от 24 часа да изпече месото/нормални "пастали" за пастърма/, освен да го осоли?А ако стане солено, 24 часа на течаща вода са достатъчни.Не знам за дивечово месо, но на дърта крава и бонфилето й нищо не поема за денонощие, камо ли да бъде изпечено от солта.
                            И аз пиша за практически наблюдения.

                            Коментар


                            • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              Стига ли времето от 24 часа да изпече месото/нормални "пастали" за пастърма/, освен да го осоли?А ако стане солено, 24 часа на течаща вода са достатъчни.Не знам за дивечово месо, но на дърта крава и бонфилето й нищо не поема за денонощие, камо ли да бъде изпечено от солта.
                              И аз пиша за практически наблюдения.
                              Не съм, и нямам претенции за професионализъм.От дърта крава никога не съм правил нищо.От младо теле,с гарантиран произход, домашен, отишло във вечните тучни ливади с моя помощ- да. Дали е изпечено и осолено колкото трябва не знам но си резнах преди два дни и го употребихме с приятели. Правено декември миналата година. При толкоз осоляване досега не съм имал случаи на развалена пастърма. Виж преди години като се подведох по едни приказки за едноседмичен престой на месото в сол си провалих доста продукция. Ям соленичко но онова беше отровно солено. Та това от мен.

                              п. п. От купено месо такива деликатеси не правя.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                                Да се намеся и аз в темта за мезетата, стига само в темата за наздравици
                                От това което знам, и ползвам на практика-месото поема ,много сол. Ама страшно много. Тъст ми слагаше по един-два буркана колкото месо-толкова и сол като заколи прасето. Без никакви други подправки и консерванти. Пазеше ги специално за Трифон зарезан, и тогава ги печеше на скара. Вкуса беше възсолен, но пък колко вино изпиваше това мезе...
                                Отплеснах се малко. Мисълта ми бече, че месото си поема много сол, доста повече от човешкия вкус. И трябва да се внимава с времето за осоляването му, обикновено едно денонощие е достатъчно.
                                Това, че солта се поема колкото е нужна се отнася за сланината-и цяла година да я държиш зарита в сол-тя няма да поеме повече отколкото трябва. Майка ми правеше сланина в кофа, с много праз нарязан на ситно, кимион на зърна, и много сол. Кто извадим поредното парче от кофата-просто го измиваме от солта под чешмата и си го нарязваме на тънко. Може и на дебело, кой както предпочита. На шиш-ред сланина, ред лук, и с червено вино се е утепала... Наздраве, потекоха ми лигите.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X