Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави домашен суджук и луканка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    Кога е това?
    3 4 5 6 декември

    Коментар


    • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

      Нц за срещи и опитни ......... чак след края на ловния сезон. Сега той е приоритетен.
      Всяка събота и неделя за мен е як оф роуд. Вчера се наложи да карам около километър направо през гората, яко спускане по шума, кал и скали. Двамата ми спътници проговориха чак на горския път. Резултат е луфт във волана.
      п.п. а и времето не дава ръка за суджуците, фризера ще се пръсне.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Нц за срещи и опитни ......... чак след края на ловния сезон. Сега той е приоритетен.
        Всяка събота и неделя за мен е як оф роуд. Вчера се наложи да карам около километър направо през гората, яко спускане по шума, кал и скали. Двамата ми спътници проговориха чак на горския път. Резултат е луфт във волана.
        п.п. а и времето не дава ръка за суджуците, фризера ще се пръсне.
        А за мезелъка какво вино съм направил.

        Коментар


        • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

          В сряда вечер ще почна първата партида. Подготвил съм към 30-на килца. Мъгла, мъгла, ама вече не издържам
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
            В сряда вечер ще почна първата партида. Подготвил съм към 30-на килца. Мъгла, мъгла, ама вече не издържам
            Давай и нагледен материал и рецепти, че някои все още се учиме на този чревоугоден "занаят".
            И аз вече съм готов с материала, и чакам малко врмето да захладнее ...
            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

            Коментар


            • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

              Отлежава в хладилника и след една седмица ще го закача на терасата и тогава ще го снимам, а за рецепти, само кажи за какво и ще отговоря веднага е не на мига.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                Дойде време за нагледния материал. Дано да стегне, че до 10 дена да я захващаме.
                Прикачени файлове
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                  Хитро, от климатика в мръвките духа допълнително изстуден и изсушен въздух.

                  Коментар


                  • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                    Хм..суджукът, освен олицетворение на изфинено чревоугодно състояние е чиста проба фалически символ. Освен това, загадъчно основателно миришещ точно така, че ти казва "моля те - не ме яж", просто ме консумирай....само, че....с извинение - малко поизсъхнал, слескан и може и да на бавна жар да ме печеш..........ха-ха!.. Но , разбира се това е шега и игра на думи, и сега по същество - един от най-добрите домашни суджуци, на които съм особен ценител, като принципно ценител на всичко, що е от месо, беше в с. Искра...тоест - дадох пари и чаках моите приятели да ми се обадят, когато мръвката е готова - и един красив зимен ден около Коледа ми се звънна и каза..."хайде, ще се въртят колелата"!!!...което какво значеше....до тях бяха заклали теле /ужасно е, ама няма начин.../, те бяха купили предварително всички атрибути за смес с говеждо, подправки, черва разни, дето ..се втресох като ги видях..., но отидохме и мелачката се почна....смляха оше топлото месо, добавиха сланина, подправки и понеже си имат атрибути за пълнене разни...за един час направиха 60 бр. суджука. Следвахме след това всички атракции по дупчене, търкаляне и сушене и ....се оказа , че наистина си струва за 80 кинта човек да си има 60 невероятни подкови, които, не че ги изядох, защото ям колкото мишка, но ....просто ми беше голям кеф да си ги имам и да си гощавам приятелите с тях /подробност...половината ги раздадох, защото - няма начин - терасата бе неповторим колорит, докато се сушеше всичкото това нещо и ...минаваха едни човеци от "махалата" с едни полубоси в снега деца...и така гладно гледаха нагоре, че се проклех защо съм ги сложила там - и ги виках, и отивах, и свалях , и давах, защото иначе щеше да ми се пръсне сърцето....та ....всъщност темата за суджукът е дълбока история, колкото и невероятно да звучи понякога...подобно на една песенка на НЛО...И накрая се оказва без да ща, че суджукът е касапска трагедия , махленска комедия и неповторима поетика..ако наистина решиш да му се насладиш, както си требе...
                    Последно редактирано от Dan7; 03-12-09, 20:25.

                    Коментар


                    • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                      Първия бидон го свършихА луканките пастърмата и кайзера си висят в коридораПочвам втория с мерлотоИ трябва да почнем да си режемот висящите
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                        Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                        суджукът е касапска трагедия , махленска комедия и неповторима поетика..ако наистина решиш да му се насладиш, както си требе...
                        Хм, в понеделник докато му се наслаждавах, един добре изсушен суджук ми свали една коронка и бях настроен по-прозаично, но вече ми мина...

                        Коментар


                        • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                          То е ясно че суджука е шефа на трапезата.
                          Някои може ли да метне рецептичка за така наречената вкусотиика-кърначе.
                          Емил-00356 99872043-Малта
                          Defender-90

                          Коментар


                          • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                            Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
                            То е ясно че суджука е шефа на трапезата.
                            Някои може ли да метне рецептичка за така наречената вкусотиика-кърначе.
                            Че при теб има ли сатленки/овчи черва/-то вкуса от там идва.
                            Пълнежа е свинско шарено/полутлъсто/-70%,говеждо шарено/от плешката или гърдите/-30%.Сол-22гр/кг,чер пипер-4гр/кг,лук/там както решиш-обикновено е 20кг пълнежна маса-3кг/.
                            Объркваш всичко/месото едро нарязано/ и го оставяш 24часа в хладилник.Мелиш охладено на 4/5 мм решетка и пълниш.
                            Ако намериш само изкуственяци/ядлив колаген/ 16/18-сложи по твое желание малко индийски орех-грам/кг и супена лъжица червен пипер.
                            Иначе ще ядеш кюфте в найлон на скара.

                            Коментар


                            • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                              ОК.Почвам ги.
                              Има братле,всичко има+а мерака тоже е наличен
                              Еи туи набухах в червалака преди 10-тина дена и вече го плюскам с всякакъв вид огнена вода и харни приятели.
                              Обаче-50-50 теле и грухня и нещо маи не е на ред-много бързо изсъхна от вън,а вътре е живо,не че е лошо, но някаде има сакътлък,маи процента ша е друг
                              Прикачени файлове
                              Емил-00356 99872043-Малта
                              Defender-90

                              Коментар


                              • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                                Не е от месата,даже свинското е горница и може да граняса/не че ще му оставиш времеви шанс/.Дръж ги на хладно следващите и ги мердани поне седмица/размачквай ги с точилка или бутилка/.Иначе мазнината се разслоява при съхненето и запушва порите на червото/като сложиш,че и то е мазно.../.Получава се ефекта "месна кожа"-твоя случай,не му стига хомогенизиране на пълнежа при съхненето.
                                При луканките/само свинско/ се гони пък точно този ефект-нали вътре трябва да е сочна,но технологията е друга,климатици...,абе...
                                п.п.-при теб е топло,може да си помагаш с вентилатор първите дни,но пресушиш ли го отвън,при мерданенето ще се цепи червото,та или за кратко или без него.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X