Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно пушените продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Относно пушените продукти

    Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
    Който не е пробвал още пушените мезета на Мещера е пропуснал половината от живота си. По пътя за Николово минахме през Дулово и си взехме пушен врат и скумрия. Е толкова вкусно нещо не бях опитвал. Идеално балансиран вкус - ни солена ни безсолна, ни много опушена ни малко.... Разбира му човека.
    Благодаря, Майсторе!

    П.С. В Норвегия където често пребивавам много опушват разни неща, та съм пробвал и имам база за сравнение. И там съм ял вкусни неща ама като тези..... не съм.

    Покорно благодаря за топлите думи колега!Старая се да бъда полезен с нещо за нашият голям Кръг тука-за Форума.И то така,че да няма сърдити.
    По-добра атестация за моите усилия не съм получавал,изключая онази циганка дето...ама тя умря.
    Дано даде господ да организирам и аз по нашия край едно събиране с лудо каране и здрави изпълнения,та да си напълним душите и сърцата с Приятелство- това хубаво и неповторимо чувство...

    Поздрави!

    Коментар


    • От: Относно пушените продукти

      Днес докато се мотаех след работа ми хрумна идеята защо да не си опуша сирене. Речено сторено, три парчета бяло саламурено сирене, парче алуминиево фолио и за един час в уреда.
      Резултата като за първи опит е задоволителен.
      Мисля другата седмица да си взема малко кашкавалена извара да я увия в хартия за печене и да я метна в уреда за няколоко часа.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1090.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5250198Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1091.jpg
Прегледи:1
Размер:142.3 КБ
ID:5250197Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1093.jpg
Прегледи:2
Размер:136.8 КБ
ID:5250199
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Относно пушените продукти

        И аз съм опитвал по този начин със сирене но вкусът става малко...накъртващ.Затова планирам да взема истинско сирене,малко извара,настърган кашкавал,чисто масло-всичко това са съставки на топено-пушеното сирене.Да ги стопя и смеся на водна баня и след това в тензух оформени като саламче.За експеримента ще информирам.

        Коментар


        • От: Относно пушените продукти

          Мещер-де си,думаи нещо са пушена сиомга,купих някаква глупост за пушене(снимка по късно) и ми е мерак да пробвам,то изчетох темата,но съм новобранец и полека ще го карам дорде се науча
          Емил-00356 99872043-Малта
          Defender-90

          Коментар


          • От: Относно пушените продукти

            Туи е схемата на желязото,то е ясно че не е баш читаво но все ще усмърди нещо ха-хаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0486.jpg
Прегледи:1
Размер:81.6 КБ
ID:5254356
            Емил-00356 99872043-Малта
            Defender-90

            Коментар


            • От: Относно пушените продукти

              Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
              Туи е схемата на желязото,то е ясно че не е баш читаво но все ще усмърди нещо ха-ха[ATTACH=CONFIG]303177[/ATTACH]
              Колега,туй ми мяза на купешки уред за опушване от практикер-там съм ги виждал.Не съм работил с такъв,но опитай да разжариш две шепи дървени въглища.Сложи жарта вътре и отгоре насипи опилки от меше,или от череша,ябълка,плодно дърво.Счупи една шепа орехи и сложи и тях.Добави и пакетче дафинов лист.Опилките като количество не ги жали.Дръж месото докато спре да излиза пушек,и после проветри за 3-4 часа.Месото де.Успех!
              Аз в момента пуша едни скумрийки и една хммм...сланинка.
              Ама пусто,прецака ми се нещо фотоапартчето,та ще изчакате за снимки.

              Коментар


              • От: Относно пушените продукти

                Приготвих една лимитирана серия скумрия и пушени филенца, използвайки този път една хм...отвара от подправки да я наречем.
                Стана уникално на вкус и вид.
                Рецептата за отварата ще дам само след средновековни мъчения или яка черпня...
                Който желае,може да ми драсне едно ЛС за дегустация.

                Коментар


                • От: Относно пушените продукти

                  Привет колеги.
                  С голям интерес прочетох цялата тема.
                  Адмирации за всички Вас.
                  И аз обичам да кулинарствам и отскоро се зарибих по опушването.
                  Имам само един опит с елементарната тенекия от сирене и опушена скумрия.
                  Според информацията, с която разполагах, трябваше да поддържам температура около 65 градуса за 40 минути.
                  Рибката стана хубава и вкусна, но като че ли беше доста опушена и стоеше малко като сварена. Не се разкапваше обаче.
                  Използвах за опушване стърготини от кайсия, нарязани на около 2см пръчици от синя слива и черупки от лешници. Всичко това беше поставено на дъното на тенекията, а самата тенекия върху барбекюто.
                  Температурата мерех с един доста прецизен дигитален термометър със сонда, която бях вмъкнал през малко отворче вътре в тенекията. Самата тенекия захлупих отгоре плтно, за да няма достъп на кислород и да е невъзможно запалването с пламък на опилките за опушване. С увеличаване на разстоянието между тенекията и барбекюто, доста прецизно можех да поддържам температурата в желаните граници.
                  Сматам по-нататък да си спретна нещо по-прилично за целта.
                  Сега съм подготвил две замразени пилета по 1.200кг. Стояха две денонощия в солена саламура. После ги разцепих на две, ударих ги няколко пъти с дървен чук на една дебела дъска, измих ги, сложих ги в една тенджера, като меду парчетата от вътрешната им страна сложих дафиново листче, чер пипер на зърна, няколко листенца розмарин и нарязани скилидки чесън. Сега ме чакат в хладилника. Утре мисля да мина към опушване, но прочетох в една друга рецепта, че преди това трябва да го прекарам за 10 минути през тенджера под налягане, но на парата, поставени на решетка над водата.
                  Сега и един въпрос към хората с опит.
                  Тук става дума за маринати, начин и време на приготвяне. Дори на пушилнята на колегата Мещера има монтиран и термометър.
                  Бихте ли споделили какви температури поддържате за студено и какви за топло опушване при различните риби, меса и др.
                  Радвам се да се присъединя към Вас.

                  Коментар


                  • От: Относно пушените продукти

                    Има си два вида опушване колега.Студено и топло.Без значение е какво ще опушваш.То става или топло,или студено опушено.Сравняват се после вкусовите качества добити при различните процеси.
                    А за пиленцата ти предлагам да пробваш едното по твоя начин,а другото след като е опушено вече да го топнеш във вряща вода за 4-5 минути.След това,задължително на вятър.Ако имаш варел,ползвай него.С жар вътре и върху нея засипваш смеската на опилките.В самата смеска добавяй и дафинов лист.Не я овлажнявай с вода.Капни 100-200 грама ароматен алкохол.И при варел,се опушва по-дълго време.
                    Ще чакаме резултатите.
                    Макс,не може ли да дам препоръка за колегата,че да може да му се виждат снимките?
                    Успех!

                    Коментар


                    • От: Относно пушените продукти

                      Тия дни ще пробвам прословутото пушено пиле.
                      Много пъти ми се е случвало да взема вакуумирано пушено бутче,и вътре една смрад...
                      Домашно пушеното ще го процедирам така-първо срязвам на две пиленцето и половинките внимателно начуквам с дървен чук.После ги притискам за 2 часа,докато приготвя саламурата.Тя е още под въпрос,затуй ако някой има идея,да я дава.Успях да науча само,че се държи две денонощия пилето в нея.Шпикова се с чесън и сланинка-тъй ще пробвам.След туй се увисва на вятър поне половин ден и -в камерата.
                      Към сряда ще почвам,тъй че има време за идеи.

                      Коментар


                      • От: Относно пушените продукти

                        Колеги,
                        имам направени пилешки бутчета,свински врат и сланинка.
                        Предлагам ги на напълно приятелски начала-да не сметне някой завистник че правя нещо незаконно.Има и такива,за съжаление.
                        Който има желание-моля на лични.

                        Да споделя технологията.Месото е сурово осолено с морска сол.Само бутчетата седяха в саламура.След осоляването следва обилно измиване със студена вода и след като опръхне,го слагам в камерата.
                        Тук е интересния момент-месото не е просто студено опушено.Водя го жарено-опушено.Вдигам температурата посредством силна жар до степен,в сърцевината на месото да се достигнат 70-80 градуса.Това става за около 40-50 минутки.След това засипвам жарта с опилките и подправките и опушвам 15-20 часа.
                        Става много вкусно,но трябва да се опита.

                        Коментар


                        • От: Относно пушените продукти

                          Днес е Антоновден!

                          Хайде,да почерпя виртуално поне с мезето.Питието е от вас приятели.
                          Ето какво ще похапнем днес:
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: Относно пушените продукти

                            Аз съм опитвал от пушените мезенца на Тони.
                            Прекрасни са и вървят със всякакво пиене!
                            Мераклийска работа!

                            Тони, честит имен ден!
                            Жив и здрав да си!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Относно пушените продукти

                              Снощи се прибирам след гаден, уморителен ден.

                              И на софрата се появяват едни тънко нарязани пушени филенца, с един вкус и аромат, който не се преразказва..
                              И като му ливнеш отгоре и малко марудец...

                              Ммммм
                              Много вкусно, много!!!

                              Коментар


                              • От: Относно пушените продукти

                                Благодаря за хубавите думи!Радвам се,че мога да бъда полезен с нещо на колегите.
                                Междувременно направих и една серия пушена скумрийка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X