Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно пушените продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Относно пушените продукти

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1664_resize.JPG
Прегледи:1
Размер:170.9 КБ
ID:5208162Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1673_resize.JPG
Прегледи:1
Размер:226.4 КБ
ID:5208159Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1677_resize.JPG
Прегледи:1
Размер:182.6 КБ
ID:5208161Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1674_resize.JPG
Прегледи:1
Размер:172.1 КБ
ID:5208157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1669_resize.JPG
Прегледи:1
Размер:178.9 КБ
ID:5208155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1681_resize.JPG
Прегледи:1
Размер:182.7 КБ
ID:5208154Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1680_resize.JPG
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5208156Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1687_resize.JPG
Прегледи:1
Размер:169.6 КБ
ID:5208158Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1682_resize.JPG
Прегледи:1
Размер:173.3 КБ
ID:5208160

    Поздравявам ви и се прекланям пред начина по който си угаждате в тоя форум.
    Ето и моята импровизирана пушилня. Две варелчета от масло 60л. Едното само отворено отгоре, а на другото долната част се ползва за огнище, а горната за капак на отвореното.
    Предварителната обработка на месото е 12-15 часа завит във сол свински бут, а гърдите около 8-9 часа. След това изкисване за около 1 час, подсушаване хубаво с кухненска хартия(нямах време да го оставям да се вее 1-2 часа) и го мятам в пушилнята. 4-5 часа топло пушене при температура 60-65 градуса (някъде бях чел че това е оптималната температура при топло пушене, май беше в полския сайт цитиран по нагоре в темата.). С моята пушилня трудно се поддържат оптималните градуси и температурата варира между 55-95 (голям проблем, ще се усъвършенства ). За пушене ползвам меше нацепено на много тънко, черупки от орехи и бадеми, дафинов лист и по едно пакетче риган и босилек. След пушенето месото потапям във вряща вода за 3-4 мин. Сменям водата завирам нова и пак за около 3-4 мин за да не го вея. Провесвам го на вятър за около 40-50 мин., колкото да изсъхне за да го прибера в хладилника(фризера). На вкус става солено (аз ям почти безсолно, но приятели казват че е идеално на сол) с приятен вкус на пушек. Идеално е за мезе и сандвичи. Децата ми ядат само такъв колбас, не вярвам на новия стандарт "Стара планина". Каймата по новия стандарт е нетипично червена. Имам месомелачка и никога не мога да докарам толкова червена кайма. Предполагам, че и с останалите продукти е така . Виждате и резултата от пушенето .
    Последно редактирано от Миленски; 12-09-10, 17:03.
    Билките - алтернатива на коктейла от химикали - хапче.

    Коментар


    • От: Относно пушените продукти

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Мещер на няколко пъти гледам по една телевизия как готвят със свински пушени крачета ти пробвал ли си да пушиш крачета.
      Не съм но нищо не пречи да опитам.За да може директно да се консумират обаче мисля да ги топна във врящ пресол за няколко минути и да опуша после.Идеята е добра!

      Коментар


      • От: Относно пушените продукти

        Мещер, направо им разгонваш фамилията на колегите с тези подробни фотосесии...

        Коментар


        • От: Относно пушените продукти

          Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
          Мещер, направо им разгонваш фамилията на колегите с тези подробни фотосесии...

          Е,поне хлебеца да е на парата на манджата бе брато...Очите като са пълни,и душата е доволна!
          Макар че взе да ме фаща стах-дет вика колежката Dan7 ако ни гледа некоя трудна...трее бързо да палим и да носим на самото място.Не разбрах другата дума в поста-"Обаче съм повтинлива..."В нейния пост.

          пп Нарочно спестих вкусовата характеристика изразена в думи .То се вижда на снимките.

          Коментар


          • От: Относно пушените продукти

            Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
            Е,поне хлебеца да е на парата на манджата бе брато...Очите като са пълни,и душата е доволна!
            Макар че взе да ме фаща стах-дет вика колежката Dan7 ако ни гледа некоя трудна...трее бързо да палим и да носим на самото място.Не разбрах другата дума в поста-"Обаче съм повтинлива..."В нейния пост.

            пп Нарочно спестих вкусовата характеристика изразена в думи .То се вижда на снимките.
            Toва е диалектен местен израз на друг такъв - пощянка - тоест нещо много да ти се поще, доиска, толкова, че може лошо да ти стане. От сорта на "дай му да си хапне, че е момче..."

            Коментар


            • От: Относно пушените продукти

              Тъъй,днес заредих малко пъстърва да опушвам.
              Утре ще има снимки на готовия продукт,сега ще пусна само след като я обработих.Използвах една операция която кръстих СУХО МАРИНОВАНЕ.Но нека утре да кусам и тогава ще дам подробности.Закачих и малко филета от свинско вратле с тази разлика от предишните,че са по-големи и ги овкусих-провокиран от цената 24 лв.за кило филе "Елена",която видях вчера в един магазин.Закачих и малко сланинка,и малко рагу-да има за боба...
              Подробностите-утре.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Относно пушените продукти

                Свинското рагу след опушването пуснах във вряща вода за около 10 минути.Получава се идеало за готвене-с бобец,зеле...
                Пъстървата доби много деликатен вкус,нямащ общо с вкуса на скумрията или хека.Подозирам,че ако се намаже с малко мазнинка,увие се във фолио и се препече леко на гореща скара...
                Филенцата се доближиха доста до филето "елена",след промяната в рецептата.Тоест станаха по-вкусни от филето.
                Ето една снимка на готовите мезенца.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Относно пушените продукти

                  Така и не каза с какво си ги намазал. Дай рецепта за смеската. С този вкус на филе елена ме заинтригува .
                  Билките - алтернатива на коктейла от химикали - хапче.

                  Коментар


                  • От: Относно пушените продукти

                    Първоначално публикуван от Миленски Преглед на мнение
                    Така и не каза с какво си ги намазал. Дай рецепта за смеската. С този вкус на филе елена ме заинтригува .
                    Филенцата натрих,овалях в смеска от чер пипер,прясно смлян кимион,малко индийско орехче,чубрица и някоя щипка червен пипер.Зарових в сол за една нощ.След това два часа изкисване,без да се мият!Изпръхват за 30 минути и после-в камерата.Една зарядка на камерата,примерно в два следобед,откарва до другата сутрин,докато изгорят напълно опилките.Почиствам,поставям вентилатор и още 24 часа в камерата на вятър...замразяването във фризера след това поне за денонощие,ми се струва че също има ефект.Това е техниката.Вадиш,режеш тънко...и стръвно се оглеждаш къде е следващата бира.

                    Пъстървата,стана така:
                    6 пъстърви,
                    150-200 мл. зехтин,
                    6 лимона,
                    10-20 скилидки пресован чесън,
                    кората на 2 лимона,
                    подправки на вкус
                    /машерка, риган, босилек, девесил/
                    сол.
                    Приготвяне:
                    Пъстървите измиваме и почистваме.
                    Посоляваме добре от вътре и вън.Натриваме със сол.
                    В подходящ съд смесваме сокът от лимоните,зехтина, лимоновата кора, пресованият чесън и подправките.
                    Обилно намазваме от всички страни рибите и оставяме в хладилник за 8-10 часа.
                    След това измиваме обилно,на вятър 2-3 часа.
                    После студено опушване за 8-10 часа.
                    -------------
                    Успех на всички,пък който го мързи,да ми прочете подписа.
                    Последно редактирано от Мещера; 26-09-10, 06:16.

                    Коментар


                    • От: До: Относно пушените продукти

                      Какво стана с моята пъстървичка.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: До: Относно пушените продукти

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        Какво стана с моята пъстървичка.
                        Плува из Чепеларските водоеми Пламене,ма ще я уловим и нея скоро.

                        Важното е да се куса с приятели.

                        Коментар


                        • От: Относно пушените продукти

                          Който не е пробвал още пушените мезета на Мещера е пропуснал половината от живота си. По пътя за Николово минахме през Дулово и си взехме пушен врат и скумрия. Е толкова вкусно нещо не бях опитвал. Идеално балансиран вкус - ни солена ни безсолна, ни много опушена ни малко.... Разбира му човека.
                          Благодаря, Майсторе!

                          П.С. В Норвегия където често пребивавам много опушват разни неща, та съм пробвал и имам база за сравнение. И там съм ял вкусни неща ама като тези..... не съм.
                          I get High by going Down

                          Коментар


                          • От: Относно пушените продукти

                            Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                            Филенцата натрих,овалях в смеска от чер пипер,прясно смлян кимион,малко индийско орехче,чубрица и някоя щипка червен пипер.Зарових в сол за една нощ.След това два часа изкисване,без да се мият!Изпръхват за 30 минути и после-в камерата.Една зарядка на камерата,примерно в два следобед,откарва до другата сутрин,докато изгорят напълно опилките.Почиствам,поставям вентилатор и още 24 часа в камерата на вятър...замразяването във фризера след това поне за денонощие,ми се струва че също има ефект.Това е техниката.Вадиш,режеш тънко...и стръвно се оглеждаш къде е следващата бира.

                            Пъстървата,стана така:
                            6 пъстърви,
                            150-200 мл. зехтин,
                            6 лимона,
                            10-20 скилидки пресован чесън,
                            кората на 2 лимона,
                            подправки на вкус
                            /машерка, риган, босилек, девесил/
                            сол.
                            Приготвяне:
                            Пъстървите измиваме и почистваме.
                            Посоляваме добре от вътре и вън.Натриваме със сол.
                            В подходящ съд смесваме сокът от лимоните,зехтина, лимоновата кора, пресованият чесън и подправките.
                            Обилно намазваме от всички страни рибите и оставяме в хладилник за 8-10 часа.
                            След това измиваме обилно,на вятър 2-3 часа.
                            После студено опушване за 8-10 часа.
                            -------------
                            Успех на всички,пък който го мързи,да ми прочете подписа.
                            Не Не ти си великан
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • От: Относно пушените продукти

                              Пастървите ти бяха полу-живи,
                              глеДахме ги, глеДахме, накрая ги изяДахме!
                              Даже леко, като живички минаха през всякакви препятствия от рода на, бяло винце (пино грижо), биричка, а накрая...кайсиева двойно препечена.
                              Това да не бяха малки русалки?
                              ...
                              Скоро, шаран?
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: Относно пушените продукти

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                                Пастървите ти бяха полу-живи,
                                глеДахме ги, глеДахме, накрая ги изяДахме!
                                Даже леко, като живички минаха през всякакви препятствия от рода на, бяло винце (пино грижо), биричка, а накрая...кайсиева двойно препечена.
                                Това да не бяха малки русалки?
                                ...
                                Скоро, шаран?

                                Бе,кви русалки?!
                                Щом са минали през мен....

                                Скоро-и шаран!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X