Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно пушените продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Относно пушените продукти

    Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
    Аз съм го написал-не е задължително а препоръчително.Вкуса на тези пушени филета е на натурално месо - не се усеща никаква подправка.
    Всъщност,тези сниманите филета още тази събота ще идат в с.Островче-дето ще правим събирането за Лудогорие 2010.
    Та след това ще има предполагам и отзиви от колеги,които са опитали мезето.
    Мащер много искам да ти хвърля приятелска ръкавица за СКАРИАДА.

    Коментар


    • #92
      До: Относно пушените продукти

      Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
      Мащер много искам да ти хвърля приятелска ръкавица за СКАРИАДА.
      Еех, как ми се ще да ме вземете за рефер и да ми правите всякакви чудесии за да преценя кой е на-добър, а аз да ям, да ям докато не падна от стола...
      Ех, мечтии...

      Коментар


      • #93
        До: Относно пушените продукти

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        Еех, как ми се ще да ме вземете за рефер и да ми правите всякакви чудесии за да преценя кой е на-добър, а аз да ям, да ям докато не падна от стола...
        Ех, мечтии...
        Такива неща ще направя че ще ме помниш цял живот.

        Коментар


        • #94
          До: Относно пушените продукти

          Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
          Такива неща ще направя че ще ме помниш цял живот.
          Не се съмнявам ни най-малко.

          Коментар


          • #95
            До: Относно пушените продукти

            Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
            "Хайдушки пържоли"

            Нарязва се един свински врат надълго-да станат като тасми.Следва "мариноване" измислено от мен-около 1 кг.лук смлян с пасатора.добавено малко олио,бира,пикантина и по желание-лют червен пипер.Заливат се хубаво с тази "марината" и-в хладилника 10-12 часа.След това се измиват на течаща вода и в камерата за опушване-не повече от 3 часа,колкото да поемат аромата на пушека.После пак в хладилника за една вечер.
            След туй-на скарата или на показания "дзвер".
            Задължително - с приятели!

            Наздраве!
            Ако гониш вид/вкуса отделно/,освен селитра,сложи и 1гр/кг нитрит/максимум 2гр/.Селитрата зачервява сурови и сурово-пушени меса,нитрита върши същото,но след/над 40 градуса термообработка.
            За подправките-както си знаеш,но за нераздробени меса предпочитам да е доминиращ вкуса на пушено и печено,с малки дози чер пипер и мазнина/олио,зехтин/,която при печенето,подсилва вкуса на приготвено на скара.
            При каймите-колкото вида,толкова рецептури по приготвянето им.
            Там ако не си знаеш доставчика/качеството си е еквилибристика приготвянето на едно и също два пъти.
            ...или нЕкои химии,след които каквото и да сложиш на скарата,готовото кебапче/кюфте можеш да го шибнеш в земята,да прескочи до стратосферата и като се върне,да го сервираш без следа от удар,полет и други нехарактерни за мляно месо на скара действия...пак си е сочно.

            Коментар


            • #96
              До: Относно пушените продукти

              Пробвах от пушените пържоли и филета на Мещера, страхотни са ! Нямам думи ... не стигна нито кайсиева ракия, нито бира.
              Последно редактирано от maxxx; 18-03-10, 19:13.

              Коментар


              • #97
                До: Относно пушените продукти

                Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                Мащер много искам да ти хвърля приятелска ръкавица за СКАРИАДА.

                Първо,една малка поправка-аз съм МЕщер,не МАщер.

                А за ръкавицата-на драго сърце я приемам!
                Очаквах идеята да се заформи сама и се радвам,че от тази тема май ще призлезе още едно,уникално събиране на съфорумците.
                Поздрави!

                ПП от темата за Скариадата де...
                Последно редактирано от Мещера; 18-03-10, 18:59.

                Коментар


                • #98
                  До: Относно пушените продукти

                  Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                  Първо,една малка поправка-аз съм МЕщер,не МАщер.

                  А за ръкавицата-на драго сърце я приемам!
                  Очаквах идеята да се заформи сама и се радвам,че от тази тема май ще призлезе още едно,уникално събиране на съфорумците.
                  Поздрави!

                  ПП от темата за Скариадата де...
                  Извиниме за името МЕЩЕР.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Относно пушените продукти

                    И аз искам да похваля Мещера.
                    В комплекса в с. Островче имах удоволствието да опитам от мезетата приготвени от него, и мога да ви уверя, че те са много добри. Имат истински аромат на пушек, не онзи-магазинския, който се постига чрез разни аромати...
                    Мезетата бяха една от причините да падам по стълбита като се прибирах към стаята

                    Ако някой му се хапва истинско пушено месце, или риба-може да си поръча от колегата, сигурен съм, че ще остане доволен.
                    Последно редактирано от Кольо; 23-03-10, 08:03.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • До: Относно пушените продукти

                      Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                      "Хайдушки пържоли"

                      Нарязва се един свински врат надълго-да станат като тасми.Следва "мариноване" измислено от мен-около 1 кг.лук смлян с пасатора.добавено малко олио,бира,пикантина и по желание-лют червен пипер.Заливат се хубаво с тази "марината" и-в хладилника 10-12 часа.След това се измиват на течаща вода и в камерата за опушване-не повече от 3 часа,колкото да поемат аромата на пушека.После пак в хладилника за една вечер.
                      След туй-на скарата или на показания "дзвер".
                      Задължително - с приятели!

                      Наздраве!
                      Добре но това измиване на течаща вода обезмисля цялата предварителна процедура. Мисля, че само забърсване със кухненска хартия е достатъчно

                      Коментар


                      • До: Относно пушените продукти

                        Първоначално публикуван от СТОЯН ВАСИЛЕВ( lilia_prim) Преглед на мнение
                        Добре но това измиване на течаща вода обезмисля цялата предварителна процедура. Мисля, че само забърсване със кухненска хартия е достатъчно
                        Измиването го правя защото има полепнала по месото от тази каша за мариноване.Съвсем за кратко е и е по-лесно от кухненската хартия,парченца от която могат да полепнат по повърхността.Не се губи ефекта от обработката.Проверено.
                        Чакам да поникнат гъбите кладница в двора ми и ще има едни ...Лудогорски шишчета.

                        ПП Искам да благодаря на колегата Кольо за добрите отзиви.
                        Ма ми се стува,че чичо Джак има по-голяма вина за падането по стълбите,нежели мезетата.

                        Коментар


                        • До: Относно пушените продукти

                          Тия дни ще направя сесия и рецепта за пушена скумрия-в момента тече технологичния процес.
                          И пак повтарям молбата си-който каквото знае за топено-пушено сирене.Не вярвам да има някой,който не харесва този продукт.
                          Ще има сесия и за него,и за пилета и бутчета,ама по-натам - баира е голям и нема вътък...

                          Коментар


                          • До: Относно пушените продукти

                            С малко закъснение,за което се извинявам пускам обещаната сесия и подробна рецепта.Закъснението имаше...субективен характер.

                            Скумрия и още нещо...

                            След като се вземе от склада или магазина,замразената скумрия се оставя да се размрази-бавно,не в микровълнова.Не купувайте едра риба със един ...сив цвят.И месото е сиво и е безвкусно.
                            След размразяването до степен да може да се реже,се срязва през коремчето и главата,отделят се хрилете и вътрешностите.Изчиства се съсирената кръв по гръбнака и се маха черната ципа по стените на коремчето.

                            Пиниз!: във всяка рибка има или хайвер,или едно бяло подобно по форма на хайвера-при мъжките.Отделете тези неща,измийте,осолете и с олио и лучец по желание,изпържете или запечете на фурна-много бира пие това...

                            След изчистването и измиването на всяка една рибка,се връзва капронов конец на клуп и се прекарва на "врата" на рибата.Следва осоляване-особено вътре в коремчето,и подреждане в подходящ съд.10-12 часа престоява в хладилник.
                            След това,се вади рибата и се измива обилно на течаща вода.
                            Следва закачане в камерата,~ или в каквото имате за опушване~/допълнението е специално за колегата Вальо Вълков-аз давам ПРИНЦИПА,няма значение камерата/ и палене на опилките.Те са от "меше" / дъб,бук/ с добавен дафинов лист и начупени орехи 1:5.
                            Поддържайте оптимална температура 25-30 градуса поне 5 часа.След това може да оставите опилките да си изгорят сами за още 3-4 часа.
                            После-на вятър един-два дни.
                            А най после-НАЗДРАВЕ,и само с приятели!
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от Мещера; 27-03-10, 13:36.

                            Коментар


                            • До: Относно пушените продукти

                              Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                              .... палене на опилките.Те са от "меше" / дъб,бук/ ....
                              Само за протокола... под "меше" се разбират всички видове дъб, виреещи в България, както под "чам" се разбират абсолютно всички иглолистни. По въпроса с опилките препоръчвам като избирате дъбови да внимавате да не са от вида цер, който е масов за България. Има една неприятна миризма. Ще си изпортите шедьовра. Повечко инфо - ЦЪК .

                              Мещер, надявам се да ми се отвори път към Русе или Силистра, за да намина на инспекция.

                              След 2 месеца диети и глад пак съм на 160.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • До: Относно пушените продукти

                                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                                Само за протокола... под "меше" се разбират всички видове дъб, виреещи в България, както под "чам" се разбират абсолютно всички иглолистни. По въпроса с опилките препоръчвам като избирате дъбови да внимавате да не са от вида цер, който е масов за България. Има една неприятна миризма. Ще си изпортите шедьовра. Повечко инфо - ЦЪК .

                                Мещер, надявам се да ми се отвори път към Русе или Силистра, за да намина на инспекция.

                                След 2 месеца диети и глад пак съм на 160.

                                Знам го това дърво,цер.Стои едно червеникаво.Не го ползвам.
                                А за "инспекцията"-на драго сърце,заповядай по всяко време!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X