Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно пушените продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Относно пушените продукти

    Пиниз!: във всяка рибка има или хайвер,или едно бяло подобно по форма на хайвера-при мъжките.Отделете тези неща,измийте,осолете и с олио и лучец по желание,изпържете или запечете на фурна-много бира пие това...

    Здрасти колега мерси че се сещаш и за мен.
    Това бялото вътре в рибата е дробче или някой му казва гаро.
    Колегата Янев щети каже някоя рецепта и за него той е по спец по тези неща.А на тази пушена рибка една глава лук и бяло винце много я уважавам.

    Коментар


    • До: Относно пушените продукти

      Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
      Пиниз!: във всяка рибка има или хайвер,или едно бяло подобно по форма на хайвера-при мъжките.Отделете тези неща,измийте,осолете и с олио и лучец по желание,изпържете или запечете на фурна-много бира пие това...

      Здрасти колега мерси че се сещаш и за мен.
      Това бялото вътре в рибата е дробче или някой му казва гаро.
      Колегата Янев щети каже някоя рецепта и за него той е по спец по тези неща.А на тази пушена рибка една глава лук и бяло винце много я уважавам.
      По нашият край го знаем като "мъжец",това беличкото.
      Или го пържа заедно с хайвера,ако съм намерил при чистенето и към края поръсвам с пера зелен лук,или го правя на фурна/пак мешано,ако има/.Намазвам тънко маргарин на филийки,отгоре мъжец и хайвер,сол,чер пипер и ситно кълцан девисил.Запичам във фурната-повечето пъти само кварцовия грил ползвам.Пет/шест минутки са достатъчни.Вадя филийките и ги нарязвам на хапки.Върху всяка хапка слагам резен домат със същия размер/понягога и люспа лук/ и го кова с клечка за зъби.
      После,според зависи-водка,бира,бяло вино...

      Коментар


      • До: Относно пушените продукти

        Ето го,филенцето в действие.Плюс огън,и поръсено с щипка...романтика.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: Относно пушените продукти

          Макс,нощес в леглото преди да заспя, ме налегна една идея-искам да пробвам пушено роле-свински врат и пилешки гърдички,увити с подправки.Имаш ли някаква идея и ти,че не съм правил ролета.

          Коментар


          • До: Относно пушените продукти

            Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
            Макс,нощес в леглото преди да заспя, ме налегна една идея-искам да пробвам пушено роле-свински врат и пилешки гърдички,увити с подправки.Имаш ли някаква идея и ти,че не съм правил ролета.
            Роле с врат-трудно,пък и не си струва,пилешкото е постно.
            За роле вземи свинска гърда,махни сланината и я филетирай с ножа,ближейки ребрата/така кяриш и ребра за скара,без да е само кокали/.
            Опъваш "парцала" на масата и поръсваш с чер пипер,сол и нататък по желание-индийски орех или в случая като е с пилешко-малко тарос/може умерено и двете,че са силни подправки/.
            Гърдите/посолени леко/ на жулиени ги постилаш вътре/може и някоя гъбка,скилидка чесън/,завиваш да се захапят краищата и превързваш с канап през 3 сантиметра/не отделни връзки,правиш две прости притягания и продължаваш-получаваш и надлъжно усилване на превързването/.
            Завираш вода и слагаш ролето,след 20/25 минути е готово.Вадиш,оцеждаш го и наръсваш с чер пипер докато е влажно,за да полепне.
            После в твоята пушница докато ти допадне на цвят.
            Ако искаш да е червенко повечко-сложи във водата 3/4 грама нитрит и го натъркай преди пушенето с размита/на рядка каша да стане/ лютеница.
            Пиши после дали ти е допаднало на вкус и вид.

            Коментар


            • До: Относно пушените продукти

              Рецептата е хубава,дума няма.Но аз искам да избегна варенето-да се получи вид сухо мезе.Врата и пилешките гърдички ги взех.За свински гърди няма мъни.Ще обеля врата като ябълка,после ще наредя гърдичките и подправките.Но да не избързвам,ще има сесия.И твоята рецепта ще е от полза.

              Коментар


              • До: Относно пушените продукти

                Прав беше,Макс!
                От врата обелих само една тасма,направих я,но не става от врат.Заварих ролето 10-тина минути и го оставих да чака зареждането на пулинята.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Относно пушените продукти

                  Днес дойде ред да заредя пушилката с рибка,и сложих и ролето.Утре вечер ще го нарежа да видим резултата.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Относно пушените продукти

                    Като гледам какви вкуснотии показвате как не ви е омалял гардероба
                    Да ви покажа моето приспособление:
                    1. Набавяне на материали 1 час
                    2. Зареждане 30 минути
                    3. Термична обработка 2.5 часа

                    Коментари и предложения приемам всякакви
                    А на последната снимка е моят хубостник след като опита
                    Прикачени файлове
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • До: Относно пушените продукти

                      Браво колега!Елементарно,достъпно и-ефектно!Важното е да се постига ефект и да мухлясват скъпите купешки пушени меса по витрините.
                      Сланинката е маринована нали?Какви клечки сложи на дъното?

                      Ето резултата и след опушването на моята рибка.Този път златистият цвят се получи перфектно.Тайната е била,да се държи поне 30 градуса в продължение на 4 часа.След това оставих опилките да си догорят сами.
                      Следобед ще минем на тема пиле на грил.И там има хитринка,затуй ще пусна сесията в тази тема.

                      Задобряваме...
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Относно пушените продукти

                        Първоначално публикуван от Мещера
                        Браво колега!Елементарно,достъпно и-ефектно!Важното е да се постига ефект и да мухлясват скъпите купешки пушени меса по витрините.
                        Сланинката е маринована нали?Какви клечки сложи на дъното?
                        Задобряваме...
                        Благодаря
                        Сланината е изцепена на парчета предварително , изкисната 1 ден в студена вода а след това е маринована 21 ден в саламура (вода ;сол ;чер пипер ;бахар и дафинов лист по желание и на вкус)
                        Приготвям и прясна риба на този уред почистваш препарираш и върху скарата за някалка часа.
                        А и забравих сланината може да се консумира и направо след саламурата.
                        Опилките са накълцани са ситно вишневи клонки,може и череша(2 -3 сантиметра) дебелината на слоя е около 5 сантиметра.
                        Мерак ми е да пробвам с елша ама не знам от къде а на първа време един приятел ми обеща едно чувалче смес за пушене от Метро или Бриколаж.
                        Тия дни ще направя една стойка за скарата та да мога да я слагам далу ниско и да мого да слагам отгоре я пиле я зайче
                        Успех и в твоите експерименти
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • До: Относно пушените продукти

                          Моите експерименти...

                          първо да почнем с пилетата,с извинение за закъснението-субективни причини.
                          Грила съм го правил аз-на принципа "като нямаш пари да си купиш,направи си!".Но не се хващайте,по-скъпо излиза.Грила е правен за излизания на поляната,гори газ,и се движи от моторче за чистачки от Жигули.Сега е вече застопорен.Та хитринката е,че имах две ръчни помпи за гуми,срязах ги,съединих ги,закапачих,разпробих и-пълня с опилки тази тръба и закачам над долната горелка в грила.Пилето става хем на грил,хем леко опушено...няма как да ви предам вкуса му...
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: Относно пушените продукти

                            Извинявам се,да добавя още две снимки,на готовата продукция.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Относно пушените продукти

                              Сега за ролето.
                              Колега Макс,ще черпя!

                              Стана...мозък!След опушването го затиснах с тежест 2-3 часа,после го подържах в камерата,и ето резултата!
                              Измислих и чалъм за серийно производство,че първото ми взе ума докът стане.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Относно пушените продукти

                                Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                                Сега за ролето.
                                Колега Макс,ще черпя!

                                Стана...мозък!След опушването го затиснах с тежест 2-3 часа,после го подържах в камерата,и ето резултата!
                                Измислих и чалъм за серийно производство,че първото ми взе ума докът стане.
                                Това не е ли сурово от вътре а?
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X