Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Три дена максимуми никакво претакане след петнадесет дена почваш да пиеш докато пуска после правиш второ вино
    испий това и ше пишеме за второто

    Колко литра ти е бидонът?
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      http://www.buchervaslin.com/bucher-v...-15-56-61.html

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Снощи заредихме батлака около 220 - 230 литра. Пуснах захаромера и отчете 23.4 захарни градуса. Не смятам да слагам никаква захар. След малко отивам да видя как се развиват събитията.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          Три дена максимуми никакво претакане след петнадесет дена почваш да пиеш докато пуска после правиш второ вино
          испий това и ше пишеме за второто

          Колко литра ти е бидонът?
          Сложил съм 80кг плод и има още педя нагоре не знам какво да очаквам но захарността като чета май съм я омалил след като го смесих показа 21-22.Сигорно ще стане мъжко вино.

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
            Сложил съм 80кг плод и има още педя нагоре не знам какво да очаквам но захарността като чета май съм я омалил след като го смесих показа 21-22.Сигорно ще стане мъжко вино.
            Захарността не е зле, но мястото може и да не ти стигне. Сложи една кофа дежурна до бидона, ако видиш зор прехвърли, после обратната.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Червено

              http://totalbg.com/wine/redwine.htm
              Последно редактирано от maxxx; 12-10-11, 12:42.

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Здравейте колеги,

                Почти всеки, който е правил вино/ракия се е сблъсквал с неточни
                захаромери и спиртомери. Някой може ли да препоръча добри
                такива, както и от къде да бъдат закупени?
                LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
                LR Defender 110 - 2003, TD5
                Honda CR-V II - 2004, 2.0
                тел. 0887 581 738

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Първоначално публикуван от nedon Преглед на мнение
                  Здравейте колеги,

                  Почти всеки, който е правил вино/ракия се е сблъсквал с неточни
                  захаромери и спиртомери. Някой може ли да препоръча добри
                  такива, както и от къде да бъдат закупени?
                  Привет, аз утре ще ходя за захаромер до един магазин:София, Рожен 18 магазин за винари, Златната бъчва, и ще дам инфо
                  Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Малко, ама с мерак! Мерло, леко стафидирало, обрано 2 часа преди да завали. Корегирано, както се полага.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      За тези, които правят прецизни измервания копирам това:

                      *****
                      ПРОВЕРКА И КОНТРОЛ НА ЗАХАРНО СЪДЪРЖАНИЕ

                      *
                      Стъпки:*



                      1. Уверете се, че захаромера е чист и не е зацапан от мазни пръсти.
                      2. Напълнете 3/4 от мерителния цилиндър или буркан със сок. Не трябва да има ципи, семки, части от плод или други механични примеси.
                      3. Проверете температурата на сока с термометър и си я запишете.
                      4. Когато пяната се успокои и изчезне потопете внимателно захаромера в сока, но така, че да не опира в стените на съда.
                      5. След около 5 - 10 секунди погледнете на нивото на течността. Наблюдавайте от външната част на нивото към скалата на захаромера. (Менискусът е доста по-нагоре от нивото на течността – образува нещо, което прилича на купол опиращ в стеблото на захаромера.)
                      6. Запишете стойността от скалата, която съвпада с най-долната част на менискуса.
                      7. За да получите реалното захарно съдържание, преизчислете отчетената стойност от захаромера спрямо температурата – от таблицата.
                      Тънкости:
                      * Ако по стените на захаромера се събират мехурчета, много внимателно го завъртете. Докато захарометърът плава бързо отчетете и запишете стойността.
                      * Спрямо отчетеното захарно съдържание можете теоретично да си изчислите потенциалното алкохолно съдържание на бъдещото вино. Използвайте следната формула:
                      Алкохол в % = Захари в % Х 0,55



                      Внимание:
                      * Дръжте захаромера внимателно, САМО в горната част на стеблото (опашката)!
                      * Винаги след приключване на работа промивайте захаромера с чиста вода, подсушавайте с чист и сух тензух без да остават власинки по него. Съхранявайте го в опаковката му.
                      * Не винаги продаваните захаромери за домашно ползване са точни!
                      * Пазете захаромера от счупване – понякога тежеста му е направена от живак, който е токсичен!
                      *****

                      Прилагам и таблици за температурна корекция:

                      Табл. - захаромер.pdf Табл. - спиртомер.pdf
                      LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
                      LR Defender 110 - 2003, TD5
                      Honda CR-V II - 2004, 2.0
                      тел. 0887 581 738

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        [QUOTE=nedon;1644388]За тези, които правят прецизни измервания копирам това:
                        ...

                        Всеки,който напише в нета "захаромер" ще стигне до тези указания и таблици. Захаромер вино не прави!


                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Чета всичко най внимателно и всичко се спазва.Бъркам го и днес и го оставям.Ще ви държа в течение дали има вино или ще си имам оцет за другата есен.

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Един мерител на захарта,стар колкото библията и верен-пълни се чаша само с пресно изцеден сок от гроздето и се пуска в нея яице,цяло,сурово ,трябва да се покаже колкото 5 стотинки от тошково време,или 50 стотинки сегашни.Около 23%процента захарност,проверено е .22-24% е наи добре за виното.
                            "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                            Кольо.

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                              Привет, аз утре ще ходя за захаромер до един магазин:София, Рожен 18 магазин за винари, Златната бъчва, и ще дам инфо
                              Колега, взели захаромер, или се отби при Бат Пепо и ........................
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Времето за питане мина, идва време за опитване, нека купона започне сега!

                                Значи от вчера пием новата реколта, правено от приятел, бъдещ колега по моя идея. Червено, на вкус вече сухо, 2:1 Мрело и Хамбургски мискет. Много "вкусно" !

                                За всички любители и профита безплатна дегустация при мен!
                                Много съм доволен, винцето е на почти месец, с някои дребни кусури, които ще ги изчистим бързо. На първа глътка е грубо и небалансирно, но за сметка на това е с невероятен вкус и естественно аромат. Прави впечатление силно изразения танинов оттенък (за което съм виновен аз, защото не давам да се прави вино без чепки), въпреки , че чепките бяха само 10%. За сметка на това няма притеснение от разваляне и ще е добра база за стареене (ако остане, а то е само 1500л.)
                                ...Ами поздрави и Наздраве!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X