Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зехтин и термична обработка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Зехтин и термична обработка

    Е да де, ма със "запах и вкус" къ ша напраиш маслото да мирише на крава
    Тя па таа, кака ти Вики, що са прай. Тя за химия не е ли чувала
    ПП Начи, пак казвам, говора за продукт от палми произведен, мазнина, който се явява евтин и лесен за добавяне, заради безвкусието и безцветието.
    Следващият път като си купите ФаФла, вижте у съдържанието кво пише - "дехидрогенирано палмово масло"

    Коментар


    • #77
      От: Зехтин и термична обработка

      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
      Тя за химия не е ли чувала
      Е що пишеш за химия, пък твърдиш, че е за палмово масло ? Откъде-накъде реши, че е вредно ? Вредно е, колкото е вредна соята в колбасите-менте. Т.е. - никак. И понеже говорим за химия, я кажи за този страховит процес "дехидрогенизиране", с който ни страхуваш в поне пет поста ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #78
        От: Зехтин и термична обработка

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Е що пишеш за химия, пък твърдиш, че е за палмово масло ? Откъде-накъде реши, че е вредно ? Вредно е, колкото е вредна соята в колбасите-менте. Т.е. - никак. И понеже говорим за химия, я кажи за този страховит процес "дехидрогенизиране", с който ни страхуваш в поне пет поста ?
        Аз не съм учителка, пиши си в чичкото и чети - дали да му вярваш или не си е твое решение. Аз го знам не от него, обаче.
        Колбасите със соя са най не менте, за сведение. Ма тва е тема на друга тема, и пак може да ме питаш отде съм го решил. А аз не съм го решил, видял съм го.

        Коментар


        • #79
          От: Зехтин и термична обработка

          Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
          А аз не съм го решил, видял съм го.
          Какво си видял ? Как се сипва някаква безцветна течност, далечен химически дериват на палмовото масло, за да се прави менте-кашкавал или си видял как мрЪт в гърчове консумиралите такова ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #80
            От: Зехтин и термична обработка

            Не, приятелю, видял съм как се прават колбаси.

            Коментар


            • #81
              От: Зехтин и термична обработка

              Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
              Не, приятелю, видял съм как се прават колбаси.
              Бряххх, какво чудо, все едно на Луната да си ходил ? По-горе плахо попиПах какво му е толкова вредното на палмовото масло и в какво се състои страховитият процес "дехидрогени(зи)ране" придаващ му смъртоносно-канцрогенни свойства ?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #82
                От: Зехтин и термична обработка

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Бряххх, какво чудо, все едно на Луната да си ходил ? По-горе плахо попиПах какво му е толкова вредното на палмовото масло и в какво се състои страховитият процес "дехидрогени(зи)ране" придаващ му смъртоносно-канцрогенни свойства ?
                Некаква ехидност и заяждане ли съзирам?

                Коментар


                • #83
                  От: Зехтин и термична обработка

                  Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                  Некаква ехидност и заяждане ли съзирам?
                  Аз съзирам загадъчно и високомерно намекване за страшни тайнства, неизвестни на непосветените, които обаче няма да им бъдат разкрити. А как се правят салами съм наблюдавал и при Татово време и след Татово време многократно: през 1996, 1997 до 2003 г., вкл. как влиза кравата, прасват я по носа с една пръчка с много силен ток, закачат я за задните крака, вдигат я, идват едни хора с гумени престилки и електрически резачки... и по-късно излиза на салами в другия край на комбинАта. Ама ги правеха саламите от прасета и крави тия хора, затова сигурно фалирАха. Чакам, ли чакам да прочета как се прави салам от палмово масло.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #84
                    От: Зехтин и термична обработка

                    Кавото е полезно днес утре може да е вредно с наука спонсорирана от големи и малки производители.
                    Радвам се че обсъждаме с какво ще пържим а не дали ще ма какво да пържим
                    Grand Vitra ddis 2008
                    SEAT Althea XL tsi 2010
                    Mitsubishi Canter

                    Коментар


                    • #85
                      От: Зехтин и термична обработка

                      Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                      какво да пържим
                      То това винаги го има
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #86
                        От: Зехтин и термична обработка

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        То това винаги го има
                        Кукарачи ли са това ? Може да ги отнема, както едно време виетнамците изядоха бездомните кучета...
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #87
                          От: Зехтин и термична обработка

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Аз съзирам загадъчно и високомерно намекване за страшни тайнства, неизвестни на непосветените, които обаче няма да им бъдат разкрити. А как се правят салами съм наблюдавал и при Татово време и след Татово време многократно: през 1996, 1997 до 2003 г., вкл. как влиза кравата, прасват я по носа с една пръчка с много силен ток, закачат я за задните крака, вдигат я, идват едни хора с гумени престилки и електрически резачки... и по-късно излиза на салами в другия край на комбинАта. Ама ги правеха саламите от прасета и крави тия хора, затова сигурно фалирАха. Чакам, ли чакам да прочета как се прави салам от палмово масло.
                          Никога не съм бил в такива комбинати - да влиза крава и да излиза салам. Ти, макар че си ходил често, явно нямаш представа как е сега производството на малотрайки. Но съм бил на разработването на нови месни продукти. Има препарат, който от тва безцветното палмово прави изкуствена сланина. Едно към едно. После, ето ти примерна рецепта за кремвирш: свинско 80/20 - 30%, свинско 60/40 - 20%, МОМ - 10%, сланина (изкуствена) - 15%, вода - 19%, препарат, сол, аромат - 6%. Има някаква последователност кое кога влиза в кутера и кремвирша ти е готов. Соя за пълнеж не се използва - скъпа е. Може да се сложи малко, но с цел подобряване на структура, подобряване на задържането на водата, такива работи.
                          Ако пак нещо не ти харесва, обърни се към техническо лице в такова производство.
                          Ма стига тука, че темата уйде на майната си.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Зехтин и термична обработка

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Кукарачи ли са това ? Може да ги отнема, както едно време виетнамците изядоха бездомните кучета...
                            А кой изеде цацата и сафрида по наште морски пазари, гари и капанчета?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #89
                              От: Зехтин и термична обработка

                              Аз!
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Зехтин и термична обработка

                                На млада кръв да ти стане!
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X