Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зехтин и термична обработка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Зехтин и термична обработка

    Не, тези са много по зле от зехтина - приблизително същата температура на издимяване 220 °С , но са наситени мастни киселини, които след прегряване стават опасни.
    Ако сравняваме само температури - лекия зехтин (Extra light olive oil) има температура на изпушване 242 градуса. Почти като соевото и авокадото.

    Бил съм в джунглите на Малайзия - най-големия износител на палмово масло. Където са посадени палмови плантации, маймуните и други животни бягат или умират. Отровни са. Не ползвайте в никакъв случай палмово масло - натрупва се в тъканите, защото не участва нормално в обмяната. Между другото само зехтина го разтваря и извежда от организма.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #62
      От: Зехтин и термична обработка

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Палмово олио или свинска мас
      Да де, ама разбрахме, че свинската мас в магазина е емулгатори и глупости, а палмовото олио не се знае от кой сапун на Palmolive е екстрадирано. Ако отида в магазина и искам да си купя мазнина за пържене, коя да си взема?
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #63
        От: Зехтин и термична обработка

        И двете са добро дизелово гориво.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #64
          От: Зехтин и термична обработка

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          И двете са добро дизелово гориво.
          Те изобщо са много добро гориво, не само за дизели. Мазнините в края на краищата са най-стойностната храна. Само че съвременният човек (и не само прословутият „Златен милиард"), вече се храни повече за удоволствие, отколкото от нужда и така все по-актуални стават всякакви ерзаци - не само на свинската мас. Целта е: „Лапнеш нещо - глътнеш нищо". И смисъл придобиват фрази от рода: „Само две калории - супер, а!"...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #65
            От: Зехтин и термична обработка

            По принцип, вкъщи се пържи нещо по 2-3 пъти в годината, но редовно си кисна зарзавата и рибата в зехтин, преди да ги сложа на дървените въглища. Да не забравя следващия път, да сложа сондата и да измеря температурата.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #66
              От: Зехтин и термична обработка

              Селяните станаха граждани и мас не ядат- няма мас. По-отворените отклихнаха на хита зехтин и дръпнаха милиарди от еврофондовете да чуват маслини- те ти цена и качество на зехтина. Ще си набиваме поредния модерен- американски царевичен продукт. Института по слънчогледа може да го закрием- олиото не е полезно, тиквата се радваме като видим, та и жълти семки ядем.
              Последно редактирано от veskov; 23-07-15, 06:55.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #67
                От: Зехтин и термична обработка

                Едва ли Албания може да се дава за сравнение .Испания,Италия и Гърция са големите и серизни производители.Италианците са по-тарикати те изкупуват и от Гръцко и после го препродават като тяхно ,разбира се след ,,обработка''!
                Със студената обработка на зехтина/загряване до 27градуса/ се постига най-високо качество .
                Има голяма разлика във вкуса на зехтин след термична и студена обработка,това от ЛИЧЕН опит.Тази година зкъснях с прибирането на маслините и последния зехтин го изкарах в една от малкото фабрики които остават отворени до август месец и реших да си оставя 10 л да пробваме как е.За съжаление става само за готвене .
                Качеството на обработката се разбира и от утайките която остава във варелите .След студена обработка и филтриране те са почти нулеви а сле тполинна са над 10-15% от зехтина.но те се използват за направа на сапун.
                Тук на Крит НИКОЙ не яде зехтин след втората година!Не става за ядене а само за сапун ,аз лично съм изкупил доста за жена ми която прави кремове и сапуни от зехтин.
                Не мисля че ще прозвучи като реклама защото е далече но аз си обработвам маслините/зехтина Terra Creta http://www.terra Creta.gr
                Grand Vitra ddis 2008
                SEAT Althea XL tsi 2010
                Mitsubishi Canter

                Коментар


                • #68
                  От: Зехтин и термична обработка

                  Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                  Едва ли Албания може да се дава за сравнение .Испания,Италия и Гърция са големите и серизни производители.Италианците са по-тарикати те изкупуват и от Гръцко и после го препродават като тяхно ,разбира се след ,,обработка''!
                  Със студената обработка на зехтина/загряване до 27градуса/ се постига най-високо качество .
                  Има голяма разлика във вкуса на зехтин след термична и студена обработка,това от ЛИЧЕН опит.Тази година зкъснях с прибирането на маслините и последния зехтин го изкарах в една от малкото фабрики които остават отворени до август месец и реших да си оставя 10 л да пробваме как е.За съжаление става само за готвене .
                  Качеството на обработката се разбира и от утайките която остава във варелите .След студена обработка и филтриране те са почти нулеви а сле тполинна са над 10-15% от зехтина.но те се използват за направа на сапун.
                  Тук на Крит НИКОЙ не яде зехтин след втората година!Не става за ядене а само за сапун ,аз лично съм изкупил доста за жена ми която прави кремове и сапуни от зехтин.
                  Не мисля че ще прозвучи като реклама защото е далече но аз си обработвам маслините/зехтина Terra Creta http://www.terra Creta.gr
                  Ти ни са прай на ущипана мома, ми кажи кога ти излиза за продажба зейтин - зимата ли? Имаш пионерско поръчение кат стане да оферираш и да доставиш до България

                  Коментар


                  • #69
                    От: Зехтин и термична обработка

                    Всички мазнини без изключение стават в по-малка или по-голяма степен канцерогенни. По-добре е да се прибавят в края на готвенето. Друг въпрос е кое колко е вкусно - там всеки си решава.
                    Александър

                    Коментар


                    • #70
                      От: Зехтин и термична обработка

                      Иначе, за палмовата мазнина. Това чудо е най-гадното от всичко по пазара. Преработва се и се дехидрогенира за постигането на прозрачна безцветна течност без мирис и така тръгва по белия свят. Използват го за всичко - добавка за колбаси, масло, всякакви видове сладкарски изделия, изкуствени млечни продукти, майонези и прочие и прочие.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Зехтин и термична обработка

                        Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                        Ти ни са прай на ущипана мома, ми кажи кога ти излиза за продажба зейтин - зимата ли? Имаш пионерско поръчение кат стане да оферираш и да доставиш до България
                        Живот и здраве октомври месец започвам.
                        Мога да твърдя поне от моя страна че нито се пръска,нито е торено последните 5 г но не претендирам за билогичен продукт-просто не съм производител .Гледам да има зехтин за фамилията и с остатъка да си избия разходите.
                        Тази година окастрих из основи над 250 дървета и ще започнат да дават чак след 3-4 .гЗа големи количества ще трябва да се купи от фабриката на изкупна цена, директно със всичките сертификати и документи.
                        Grand Vitra ddis 2008
                        SEAT Althea XL tsi 2010
                        Mitsubishi Canter

                        Коментар


                        • #72
                          От: Зехтин и термична обработка

                          Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                          Иначе, за палмовата мазнина. Това чудо е най-гадното от всичко по пазара. Преработва се и се дехидрогенира за постигането на прозрачна безцветна течност без мирис и така тръгва по белия свят. Използват го за всичко - добавка за колбаси, масло, всякакви видове сладкарски изделия, изкуствени млечни продукти, майонези и прочие и прочие.
                          Палмовата е течност над поне 40 градуса, това ако е от палми де
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #73
                            От: Зехтин и термична обработка

                            От палми е. И е течност. Виждал съм как се прави кашкавал от него. После на проба на пица беше перфектен - и на вкус, и на цвят и на субстанция. 100% кашкавал стана

                            Коментар


                            • #74
                              От: Зехтин и термична обработка

                              Аз също съм чувал че кренвиршите има месо.

                              Иначе те кво казва кака вики
                              Пальмовое масло имеет красно-оранжевый цвет, запах и вкус, свойственный плодам масличной пальмы, консистенция полутвёрдая, температура плавления 33—39 °C.
                              Последно редактирано от turtey; 23-07-15, 10:53.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #75
                                От: Зехтин и термична обработка

                                Палмово масло се продаваше у нас през 90-те години по магазините на калъпи по 1 кг., охладено. Много приятни ми се виждаха картофите, пържени с такова - хем без мирис на олио, хем по-вкусни от "Макдоналдс", щото: 1-во бяха истински картофи и 2-ро - бяха пържени без бланширане и някакви други обработки. СеЙменството ми е изяло поне 5 калъпа. Сега чета, че егати смъртоносТната отрова било това и т.н. Всъщност просто изчезна от магазините, защото народът на дребно не го купуваше, освен единични покупки от такива като мен. ВСИЧКОТО картоф, "помфри", банан (който е ял - знае за какъв вкусотиЙ иде реч ) и т.н. "на Запад" се пържи в палмово масло. И не защото е по-евтино, а защото няма мирис и не загаря като олиото.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X