Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рента на земеделска земя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рента на земеделска земя?

    Да осветлим пазарните цени на рентата на земеделска земя..

    Примерно за пшеница, колко от декар да очаква собственика на земята от арендатора към днешна дата..

    Става въпрос не за пари , а за продукция..

    Да видим и другите варианти - царевица, картофи и т.н.

  • #2
    От: Рента на земеделска земя?

    Едно време преди 100 години за собственика на земята се е полагало половината от произведеното.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #3
      От: Рента на земеделска земя?

      Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
      Едно време преди 100 години за собственика на земята се е полагало половината от произведеното.
      По това време един турчин от кв. Симеоново /Софийско/, тръгвайки си за Анадола, събрал всичките си тапии за земи из софийското поле, да намери купувач... Ама нямало.. Един ковач - българин, негов съсед му дал за изпроводяк една печена кокошка и питка, а турчина от благодарност му дал наръч хартии..

      Сега правнуците на ковача са милионери в евро, върху нивите има много бизнес центрове, но питането ми беше в друга плоскост... / това не е майтап, защото знам случая.. има само един дребен детайл, че симеоновци са прибрали нивите на турците и без кокошки! Нашенеца не търпи вакуум в собствеността !/

      Коментар


      • #4
        От: Рента на земеделска земя?

        В село Бреница дават :25 кг пшеница, 15 ечечмик, 20 кг царевица и 1.5 л олио(за 1 декар)
        Това го дават ежегодно няма добра или лоша година.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #5
          От: Рента на земеделска земя?

          Миналата година дадох по 40 кг пшеница, но това е малко. Тази година ще дам по 50 пшеница, 10 или 20 царевица(зависи от добива), каня се и по някоя бутилка олио да раздам, но и там зависи от добива. Но както се очертава-добивите ще са що-годе добри, и ще раздам по-добра рента.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Рента на земеделска земя?

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            По това време един турчин от кв. Симеоново /Софийско/, тръгвайки си за Анадола, събрал всичките си тапии за земи из софийското поле, да намери купувач... Ама нямало.. Един ковач - българин, негов съсед му дал за изпроводяк една печена кокошка и питка, а турчина от благодарност му дал наръч хартии..

            Сега правнуците на ковача са милионери в евро, върху нивите има много бизнес центрове, но питането ми беше в друга плоскост... / това не е майтап, защото знам случая.. има само един дребен детайл, че симеоновци са прибрали нивите на турците и без кокошки! Нашенеца не търпи вакуум в собствеността !/
            На това нали му казват форсмажорни обстоятелства и който удари кьоравото, удари

            Тази година направихме договор с ползвателя на нашите земи. Дава 50кг. жито за декар или левовата равностойност.
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #7
              От: Рента на земеделска земя?

              20-30 кг. пшеница по нашия край. Няма арендатори, затова е толкова ниска рентата.
              Последно редактирано от s_s1; 16-06-10, 10:23.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Рента на земеделска земя?

                около 20-25 лева на декар. 30-35 лева за Добруджа. Чувал съм и за ренти от 40-45 около Каварна и Балчик
                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                Коментар


                • #9
                  От: Рента на земеделска земя?

                  Най вече зависи от това къде се намира земята.Едни са добивите в Добруджа съвсем други в по бедните краища.Мене са ми разправяли комбайнери по тошово време че са стигали до 800 кила пивоварен ечемик по жътва в Пловдивско.А ние посехме ечемик на около 1000 м. надморска височина и не можахме да изкараме и за семето.Та всичко зависи от предполагаемия добив.Поздрави.
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #10
                    От: Рента на земеделска земя?

                    Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
                    около 20-25 лева на декар. 30-35 лева за Добруджа. Чувал съм и за ренти от 40-45 около Каварна и Балчик
                    Рента в посочените размери е повече от добра. В масовия случай рентата трудно достига левовата равностойност на 20 лв.

                    Личното ми мнение, че наемът на декар земеделска земя от първа от четвърта категория би следвало да бъде равен на сбора от размера на субсиидиите по СЕПП и НД + още 50 % от същото плащане.
                    Последно редактирано от Ivanov; 01-07-10, 18:02.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Рента на земеделска земя?

                      В Ямболско ми дават около 300 лв за 35 дк и мисля че е малко но нямам избор.
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #12
                        От: Рента на земеделска земя?

                        Явно са малко хората които имат земя под аренда та затова не пишат. Тази година ми дадоха 400 лв за същите 35 дк; напук на дъждовете. Доволен съм; все пак от другия край на България немога да я обработвам.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          От: Рента на земеделска земя?

                          В Бургаско, дават 40 пшеница и 40 ечемик,тази година дадоха и по литър олио на декар.
                          Да не зависиш от "Органи" в България....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Рента на земеделска земя?

                            В плевенско рентата е 20 лв.на декар ,или20% от добива-по избор.
                            Сигурно не при всички е така,но този арендатор,който обработва моята земя,дава толкова.
                            Нямам избор, и затова се съгласявам с тези условия.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Рента на земеделска земя?

                              Ние даваме по 60кг зърно(ечемик,жито,царевица) на декар или 18лв.Тая година дадохме по 20 лв заради по високата цена на житото.Но земята която обработваме не е от най-добрите ,най-добрата категория в землището е трета категория и равни блокове почти няма.Село Невша обл.Варна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X