Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане (ашладисване)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сега виждам, че снимките ги няма. Здраве да е, ще развия найлоните през следващите седмици и пак ще снимам. Тъй като се запалих доста по присаждането, сега се чудя откъде да намеря калеми за следващите присадки. Смятам, че можем да обменяме такива тук, в темата. Мога да предложа на съфорумците калеми от лимон, портокал, мандарина, летна круша. За съжаление не зная сортовете. Крушата е сладка, не боледува, не червясва. Старо дърво, наследих го в закупен имот. Цитрусите съм ги купувал от разсадник, трета година са, сега цъфтят за първи път. Също и смокиня, гръцки сорт, черни плодове. Ще снимам продукцията през лятото.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-6930acca10674d405cdf434356741966-V.jpg
Прегледи:741
Размер:130.6 КБ
ID:6855952
    Това е една от присадките, две седмици по-късно. До сега беше завита с найлон. Май още е рано да се каже дали има шанс?
    Последно редактирано от Savov; 07-05-22, 21:33.

    Коментар


    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      Черните гръцки смокини са много хубави, дано ти се хванат дръвчетата

  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220506_123239.jpg
Прегледи:779
Размер:1.19 МБ
ID:6856048
    при мен повечето започват да се събуждат ,а мина месец. Засега изглежда имам добър успех. Всички хванали се са подкожно, от тия на разцеп няма успех . Най много хванали се са стенлей на джанка. При черешата нямам никакъв успех, може би защото бях аставил плодни пъпки. Това е много зарибяващ занаят

    Коментар


    • Взмеи си овощарска замазка,по лесно ше е вместо облепянето с изолирбанд. Иначе да - яка зарибявка си е

      Коментар


      • pan_rt
        pan_rt коментира
        Редактиране на коментар
        Това е хамериканско тиксо , много лесно става с него ,ама отхвърля на пари

    • Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_924614.jpg
Прегледи:545
Размер:604.3 КБ
ID:6850618
      Колеги, това е праскова. Хванала я е някаква болест, листата почервеняват.
      Някакви въшки ли са това? Сутринта изпръсках с инсектицид и фунгицид.
      Някакви идеи?
      Направих и едно великденско ашладисване на круша.
      Снимките се омазаха, естествено.
      За прасковата. Амониева селитра ториш и поливаш. Сбръчканите почервенели листа ще изпадат и ще излязат нови.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • Savov
        Savov коментира
        Редактиране на коментар
        То това на снимката е круша, прасковите не излязоха на снимките. Голяма борба провеждам. Имат въшки. Торя, пръскам. Миналата година едната праскова даде страхотен плод, другата, бяла - всички плодове бяха едри, но отвътре до костилката вреше от мравки. Вероятно са били опаразитени и самите плодове. Амониева селитва слагах преди 2 седмици. Всяка седмица пръскам с комбиниран тор за листно подхранване. След 2 седмици ще внеса още амониева селитра. Комбинирани торове N/P/К хвърлях още в ранна пролет.

    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220521_140107.jpg
Прегледи:403
Размер:1.31 МБ
ID:6860828 ето най доброто ми постижение . Стенлей на дзънка. Дърварските коне са ми счупили 3 прихванати присадки, ама няма кво да се направи. Пробвам сега един метод на присаждане с леторасли. Ще видим кво ще стане

      Коментар


      • А какъв сорт са горчивите праскови?Някога имахме 2-3 дръвчета. Всъщност са си сладки с много лек и приятен горчив привкус и са зелени на цвят.
        "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
        Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

        Коментар


        • Savov
          Savov коментира
          Редактиране на коментар
          Дявол знае. Купих имота с тях, още не съм ги пробвал.

      • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220528_122118.jpg
Прегледи:338
Размер:215.0 КБ
ID:6862747
        Първи успехи в ашладисването!
        Четири успешни круши от пет присадки.
        Бъдещите ми творчески планове - смокиня на будна пъпка, мушмул върху глог, нещо върху трънка, бадем върху праскова, ябълка върху ябълка и още много.

        Коментар


        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220528_160055.jpg
Прегледи:319
Размер:305.6 КБ
ID:6864024след двуседмична борба със смяна на паролата да опресня темата. Тука в бързотията съм боднал калема на обратно и след 2 месеца се е появила наченка на прихващане. Ще следя дали ще се закрепи и ще тръгне нагоре. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220528_155812.jpg
Прегледи:329
Размер:564.5 КБ
ID:6864025тука пък ябълката цъфна. Да режа ли цвета или да го оставя.

          Коментар


          • Обратните калеми в природата не вървят. Отпиши го.
            На долния цвета остави, но ако се образува плодче , него премахни.

            Коментар


            • Ще тръгне ама друг път.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • Първи опит с лоза. Дано излезе успешен. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:289962263_354338116781456_7719341111969258698_n.jpg
Прегледи:236
Размер:214.9 КБ
ID:6871749
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар



                • Присаждах през юни смокиня, черница и круша на будна пъпка. Само крушите май ще станат, другите изсъхнаха. Боднах клончето смокиня, от което вземах пъпки в една саксия. Мина се вече повече от месец. Развиха се два листа, отваря се и трети. Дали се е прихванало или това е някаква остатъчна сила от калема?

                  Коментар


                  • От лозичките знам: отворят ли се повече от три листчета ще я бъде. Но за смокините дали важи...

                    Коментар


                    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220731_185727.jpg
Прегледи:180
Размер:1.11 МБ
ID:6881210 Това като се развива така силно , ще е добре ли да се поотреже и примерно колко. Има много диви животни и да не го откършат

                      Коментар


                      • Savov
                        Savov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Аз подобни присадки от тази пролет ги резнах на външна пъпка на около 60 см. Не знам дали е правилно, така прочетох във ФБ, овощарските групи.

                      • pan_rt
                        pan_rt коментира
                        Редактиране на коментар
                        Savov колегага Паджеровод ме посэведва да не барам, ама един стенлей го прерязах че ми се видя много нестъбилен. Беше над 1.30 м изкарала.

                      • Паджеровод
                        Паджеровод коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ако е много дълъг и вятърът може да го прекърши - да, но случаят с крушата не е такъв като гледам. Всяко листо означава по дебел леторасъл и повече шансове за иззимяване.

                    • Круша като слънце. Не пипай и чукай на дърво.😉

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X