Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотофреза...каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    С фреза може да ореш само в пясъчника на детето или да вадиш картофи , просто нямаш нужната тежест и железни колела и “бетонни” колела не става.
    Иначе аз съм с гардена ли беше гардения ли /изпадаха и надписите вече/ , чист китаец бензин четиритактов 7 коня . Вече 6 или .7 години като преди да купя трактора отнасяше доста робота.
    Задна си трябва особено ако градината ти с повече ъгли в които да се завираш
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      За оране, наистина не става. За фрезоване, върши работа.

  • #32
    Първоначално публикуван от AngelK Преглед на мнение
    Здравейте колеги. Изинявамсе предварително, че въпросът ми не е точно по темата, но мисля че тук има доста компетентни хора, които ще могат да ми помогнат в избора ми на мотофреза/култиватор.
    Аз съм абсолютно нов в бранши и никога не съм се занимавал с подобна техника.
    За какво ще използвам машината:
    - за обработка на не повече от 500кв.м(вместо обръщане с права лопата, понеже няма достъп за трактор) всяка пролет и есен за засаждане на градина за собствени нужди.
    - за профилактично прекопаване 1 или 2 пъти в годината ( за да не буренясва) на не повече от 500кв.м на място превърнало се почти в ливада
    Бюджет: до 700лв.

    След доста мнения в интернет прочетох че
    - е добре да е с хоризонтален вал и ремъчно задвижване защото с вертикалния вал са с червячна предавка и при блокирване на мотичките в пън примерно се троши червячната предавка. Задължително и задна скорост.
    - мотоблок е по-добър вариант но по - скъп ( никъде не видях мотоблок за до 700лв.)
    - ако е на дизел е по добре. Но до колкото разбрах няма мотофрези на дизел а само мотоблокове от по висок клас.
    - ако ще се оре с плуг то задължително трябват и метални колела и тежести.
    - че има китайски двигатели и маркови ( не успях да разбера кой е китайски и кой марков)

    Кой модели и марки са добри надеждни и издръжливи.
    След доста ровене в интернет тези модели по- долу ми се сториха подходящи за моята цел. Моля за менения и препоръки и за други модели и варианти всякаква информация ще бъде полезна.
    Бих искал и колелата да са по големи поне 10 инча по възможност.

    1. https://www.onlinemashini.bg/benzino...m-208cc-/20164

    2. https://praktis.bg/gradina/gradinska...w-2-1-skorosti

    3. https://gradina-bg.com/%D0%BC%D0%BE%...ina-1g-75.html
    Здравей, колега. За да получиш по-добри съвети, първо трябва да бъдеш по-конкретен в това как ще се ползва. Обработка/прекопаване може да се прави с различен инвентар. Уточни какъв инвентар ти се иска да ползваш - фреза, плуг, култиватор, картофовадач, ремарке, нещо друго?

    Коментар


    • #33
      Какво ми трябва за да се обработи около декар. Стара планина. Камъни не е като да няма, денивелация (както му викат брокерите) също.
      Няма да се садят домати, идеята е да се заравни малко и са се разкарат трънки и глогинки.

      Мотофреза или мотоблок? Коне, тегло, е такива неща
      Последно редактирано от turtey; 11-04-20, 08:35.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #34
        От 12г позвам малко италиянско мотоблокче Motori Marinneli с общо 4 мотички, за площ около 700м2. Двутактово е, но купих синтетично двутактово масло и сега не пуши. Правя си двутактовата смес с бензин 100 октана и съм невероятно доволен. Скоростите са 4 напред и може да окопава до 25 см. Малко е ,но тежи 80 кг. За мен мотоблока си е за предпочитане. Никой не споменава,че тези машини се позват 2 дни в годината и си мисля, че нещо в добро сътояние, може да се вземе и втора употреба. Моето е произведено 1990г, но не го давам за друго. Много мислих преди да го намеря. Но реших за себе си нищо китайско да не взимам. Допълвам,че двора е в близост до Своге местност Орничето и има бая камъни и отдолу глина. Справя се идеално. Машината трябва да тежи и да има силен двигател. Двигателя ми е 175 см2.
        Последно редактирано от белята; 11-04-20, 08:06.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #35
          И на фрезата и на мотоблока им е тегаво да работят на изкачване, та имаш един празен курс. За празен курс, фрезата е по-бърза.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #36
            А ще може ли да се фрезова директно или е добре първо да се изоре?
            Смисъл, фреза ще е достатъчно или ще трябва мотоблок. Не ми се иска щото е два пъти по скъп
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • TigerHunter
              TigerHunter коментира
              Редактиране на коментар
              Мотоблок дето да може да оре с плуг, би струвал едни четирицифрени пари. Оранта е важна, ако ще се засажда нещо, но дори тогава не е задължителна. Ще може и направо да се фрезова. Ако първото минаване не те задоволява като резултат, може да се повтори.

          • #37
            Виж няма ли някъде под наем. Щото толкова пара да дадеш за нещо точно за 1 ден в годината и после да се чудиш къде да го пазиш и прибираш.

            Коментар


            • #38
              https://motofrezi.com/%D0%BC%D0%BE%D...rder&order=ASC


              Тука гледам има и плуг към инвентара.
              Или е само за красота

              Фрезата като удари камък или коренище какво става? Приплъзва ремък, троши нещо?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                Това по-скоро са браздири, Петьо. А и да може да тегли плугче единичка, ще брадясаш, докато изореш с него. Като закачи по-дебел корен е възможно да заквичи ремък. Като удари камък, да подскочи. Откопаваш камъка и си ги събираш за подпорна стеничка, или там каквото ти е нужно. След едно-две обработвания, едрите камъни ще си ги изчистил. Дребните не и пречат, но като ги изкара отгоре, с едно гребле можеш да ги събираш и изхвърляш и тях. Колегата по-долу е прав и за пръскането. По-дебелите трънки ги режеш и на срязаното мажеш с четчица концентриран глифозат, раундъп, или каквото там ползваш.

              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Да разбирам че нещо от тоя клас ще ми свърши работа? Не е зловещо скъпо.

              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                Според мен. ще ти върши работа.

            • #39
              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Какво ми трябва за да се обработи около декар. …. идеята е да ... се разкарат трънки и глогинки.

              Мотофреза или мотоблок? Коне, тегло, е такива неща
              Трябва:
              - пръскачка;
              - листен хербицид (какъв да е);
              - концентриран разтвор на амониева селитра;

              Едно-две пръскания в годината смачкват почти напълно къпините, шипките, трънкосливки и прочие. /
              За акацията трябват поне две, то и три години./

              Всякакви други опити за справяне с тях са обречени или на провал, или на безсмислено много работа

              Коментар


              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                Правилен отговор

            • #40
              То трънките са изрязани. Но все нещо избива всяка пролет. Отделно искам да го позаравня. Че няма да стане английска морава е ясно.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #41
                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                То трънките са изрязани. Но все нещо избива всяка пролет. Отделно искам да го позаравня. Че няма да стане английска морава е ясно.
                Решението е Ваше,
                Аз в подобна ситуация щях да потърся и използвам машина която да може да изоре мястото ,след това качественно почистване от корени и едри камъни, подравняване отново с машина (може брана,култиватор и каквото се прецени) ,а за последваща обработка на този декар една фреза е достатъчна.
                Мотофрезата, която сте посочили при нас Я ползват доста масово с ремаркенце за "разходки".Ако е само за обработка може да вземете по лека конструкция, която лесна да предвижвате и транспортирате с колата.

                Коментар


                • #42
                  Приемам предложения за машина.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • petkov_bb
                    petkov_bb коментира
                    Редактиране на коментар
                    При положение ,че само ще разчиствате мястото и една подръжка (без зеленчукопроизводство) на тревистата растителност бих се ориентирал и към нещо комбинирано. Като се има предвид ,че двигателите вървят около 200лв,редукторите 150-250лв, разглеждайки сега обявите в продавалника си мисля ,че една от тях
                    комбинация от палцова косачка 100см и фреза 80см със скорости и самоход може да се окаже добро решение.Отделно като гледам изпълнението е много истинско немско и от старият материал и вероятно е възмоожен лек коментар. А цената е даже със 100 лв. под китайчето което посочихте. Виждал съм само палцовата косачка да се предлага на подобна цена.

                  • turtey
                    turtey коментира
                    Редактиране на коментар
                    Кое кое
                    Ще съм благодарен за конкретен линк, може и на лс
                    Палцова косачка със сигурност не ми трябва. Крив е двора, става само с моторна коса

                  • petkov_bb
                    petkov_bb коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тогава търсите само фреза( 40-45кг) на приемлива цена с ножове поне 300мм.
                    А обявата видях в продавалника и е с цена 750лв.

                • #43
                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  То трънките са изрязани. Но все нещо избива всяка пролет.
                  Именно .
                  Без да се унищожи корена нищо не става! A само с почвообработка е на практика - невъзможно.
                  /ако има акации нещата стават даже още по-зле /

                  Отделно (ако се гони да стане хубава морава, а не бучиниш),заедно с борбата с храстите една година поне, се изчакват да поникнат и унищожават с пръскане, разните и разнообразни плевелни видове /докато им се редуцира семенния запас натрупан в почвата/.

                  Изравняването вече си е въпрос на вкус (избор на техника). Аз бих наел някой да я свърши тая работа с негова, а не да инвестирам излишно в машина дето ще се използва еднократно .

                  Коментар


                  • turtey
                    turtey коментира
                    Редактиране на коментар
                    Едното не пречи на другото

                  • BulAf
                    BulAf коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако ще се гони унищожаване на вредните растения то те трябва да се оставят да се разлистят и тогава третират.
                    Тоест - кOпането се отлага докато не бъде измoрено всичко зелено

                    После се започва на чисто

                  • turtey
                    turtey коментира
                    Редактиране на коментар
                    Уведомил съм жената какво искам за ЧРД, така че с машината най рано наесен

                • #44
                  Имам същата като от линка който си дал

                  -за оране не става
                  - с железните колела и плуга/браздилника правя бразди за картофи , царевица и др. такива
                  -за фрезоване е супер, достатъчно е тежка мотора е четиритактов 7 коня не ми е създавал никакви проблеми
                  - има задна скорост дръжката се “чупи” лесно във всички посоки
                  - сравнително е лесна за транспорт , двама души я вдигат приемливо лесно
                  - не бих имал нерви да дърпам ремарке с нея , доста бавно се движи

                  088455338две
                  "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                  Джамбазов 2010г..

                  Коментар


                  • #45
                    Мисля си, че нищо такова не трябва. С фрезата не може да се подравни, ако стане, ще е убийствен труд. После ще трябва единствено косачка.
                    Другия вариант е след подравняването цялото да се фрезова, два пъти в годината и на кръст/напречно, препарати срещу бурени, овошни дръвчета
                    Та първо концепцията, а и ливадата, ако не е с естествени чимове, все е много работа, еле пък ако има и някое дръвче за сянка. Все пак времето е наше
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X