Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пауловния Томентоса - моят експеримент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

    Здравейте отдавна следя темата на 26 май 2013г засадих моята пауловния в момента имам 200 бр пикирани в чашки от 330мл растенията са високи около 50см чудя се дали да ги засаждам на открито където да презимуват или да ги оставя в чашките и да ги прибера на закрито. Притеснявам се ако ги засея на открито дали няма да измръзнат изглеждат ми все още много крехки и си мисля , че или студа или вятъра ще ги погубят.Имам и още един въпрос как мога да разбера моята пауловния какъв сорт е .

    Коментар


    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

      ако ги оставиш в чашките - най вероятно ще загинат. Засей ги на открито поне стеблата им да покафенеят и към 10-20-ти октомври (като им окапят листата) ги извади от почвата като им запазиш кореновата система. На пролет (края на март, до средата на април) си ти... малко късно си направил разсада, ама още имаш шанс...

      Коментар


      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

        Първоначално публикуван от scater_911 Преглед на мнение
        Здравейте отдавна следя темата на 26 май 2013г засадих моята пауловния в момента имам 200 бр пикирани в чашки от 330мл растенията са високи около 50см чудя се дали да ги засаждам на открито където да презимуват или да ги оставя в чашките и да ги прибера на закрито. Притеснявам се ако ги засея на открито дали няма да измръзнат изглеждат ми все още много крехки и си мисля , че или студа или вятъра ще ги погубят.Имам и още един въпрос как мога да разбера моята пауловния какъв сорт е .
        Ако ги положиш на открито със сигурност ще измръзнат,но напролет от корена ще изникне нов ! Ако не ги сееш обаче,,ако са 2-3 да ги сложиш в кухнята на топла ама 200 ???!
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

          Колега не разбрах какво да правя като им окапят листата да ги извадя и къде да ги оставя?

          Коментар


          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

            Отдавна е трябвало да ги извадиш от чашите. Ако имаш възможност насади ги в туби от минерална вода(като им отрежеш гърлото стават по 7-8 литра) и ги остави навън до късна есен. В големите студове е хубаво да ги прибереш някъде на завет, но не и на топло, за да не предизвикаш начало на вегетацията предварително. Напролет садиш.
            LZ1DWW

            Коментар


            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

              Първоначално публикуван от scater_911 Преглед на мнение
              Колега не разбрах какво да правя като им окапят листата да ги извадя и къде да ги оставя?
              на място с температура над 6-7 градуса зимата... истината е, че догодина есента ще имаш хубави фиданки за засяване на терен, определен за това.

              Коментар


              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_1722.jpg
Прегледи:1
Размер:236.5 КБ
ID:5517640Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_1721.jpg
Прегледи:1
Размер:219.6 КБ
ID:5517641Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_1720.jpg
Прегледи:1
Размер:226.4 КБ
ID:5517642Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_1719.jpg
Прегледи:1
Размер:238.5 КБ
ID:5517643
                Листата от Пауловния са добър фураж.

                Коментар


                • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                  Здравейте. И аз като Вас съм запалена по това дърво. Миналата година търсих семена от пауловния от чужбина, по точно от САЩ, но са много скъпи. Реших да е от България и през февруари месец тази година закупих семена от един човек от Монтана. След търсене в интернет попаднах на негова обява за продажба на семена от пауловниа, поръчах си и ми обеща да ми изпрати 7000 броя за 20лв заедно с упътване. Като получих пратката след 10 дни упътването липсваше, преброих семената които се оказаха около 3500. Звънях му няколко пъти, но не ми отговоряше. Свързах се с него от друг телефонен номер, обясних му какво съм получила, и той ми обеща че ще ми изпрати отново. Не получих нито семена нито упътване. Както и да е, това е малкия проблем в сравнение със следващия. Потърсих информация в интернет за засаждането на семките, като е намерих ги засадих в пластмасови плата с по 104 броя клетки, като във всяка клетка слагах по 2 семки. След 40 дни в стъклен парник при температура 20-22 градуса покълнаха семките, не всички някъде около 30%. Когато развиха 4-ите същински листа ги преместих в саксийки с обем около 350мл, оживяха 285 броя. През месец юни ги засадих в земята 280 и 5 в саксии , през юли като достигнаха височина около 30-35 см започнаха да боледуват /на някои листата им съхнеха, а на други стъблата/. Спяха да растат! Консултирах се с агроном който ми е близък. Той дойде на место да ги види, и ми каза че тези растения са генетично болни и няма да оправдаят очакванията ми. Въпреки всичко продължих да се грижа за тях, но без резултат, нито едните нито другите оцеляха, без 1. Остана ми само едно недоразвито дърво в саксия. Дори стъблото не му е вдървесено което ми излезна 20лв. и цяло лято труд.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5519194
                  Та се чудя дали ще изкара зимата или и то ще загине?


                  Сега съм решила да си закупя разсад и да не се занимавам със семена. Успех на всички.

                  Коментар


                  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                    Като чета през какво сте минали,направо ми става неудобно да качвам снимки на моите гиганти,моите са една година след тези на евкалипт срещу газстанцията,в момента са със същата височина и четири пъти по широка корона с размери приблизително 20-25 годишен орех....Най-малката от зимата в момента е висока 6-7 метра...Под големите вече спокойно си спирам колата под сянка.Моите обаче са декоративни в двора за красота и много се грижа за тях,задължително през ден се полива,като духа много силен вятър ги връзвам,имаше моменти 7 метрово дърво да ляга на тревата от ураган...При една подобна ситуация ми изпочупи клоните на двете и си личи и до момента,догодина ще компенсират ......Стеблата в основата на двете са над 25 см. диаметър !Торя с птичи тор ...такъв има...
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                      Абе явно има и ментета-при мен се получи същото!

                      Коментар


                      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                        малее... от семената, които Евкалипт ми подари направих разсад, от който после имах близо 200 фиданки... при бащата засадихме 10-тина навън на тротоара... два пъти хващаха някаква черна мана и два пъти кравите ги изяждаха до дъно... в момента са около 5 метра високи, а стеблата са с диаметър над 10см... гиганти... цялото село е подивяло да пита бащата кво е това дърво... останалите ги подарих на човека, който ме зариби, щото някакви тополи паднаха в имота му след буря и му погубиха доста дръвчета.... и те си растат доволно...

                        Коментар


                        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                          Без снимка хвалбата не се брои.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                            то не е хвалба... това са най-небрежно гледаните пауловнии... странно, че просществуваха...
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0941.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5520139Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0943.jpg
Прегледи:1
Размер:180.0 КБ
ID:5520140Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0944.jpg
Прегледи:1
Размер:150.2 КБ
ID:5520141Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0946.jpg
Прегледи:1
Размер:145.2 КБ
ID:5520142Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0950.jpg
Прегледи:1
Размер:144.0 КБ
ID:5520143Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0942.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5520144

                            Коментар


                            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130921_182856.jpg
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5520154


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130922_180705.jpg
Прегледи:1
Размер:230.5 КБ
ID:5520151


                              Тази е най малката ! Всичките без една която я няма на снимките са на възраст 17 месеца !
                              Последно редактирано от Roninn; 22-09-13, 20:12.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                                ей те това е хвалба

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X