Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пауловния Томентоса - моят експеримент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

    Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
    Ами като не разбирам, взимам каквото има. И сега чакаме продължение...
    Само така Влади.

    Шайбите са пресован торф, наречен джифи, а малките саксийки също са пресована хартия някаква пореста.

    Удобството е, че растенията пускат корени през тях и направо ги полагаш в почвата.

    Успеваемостта е голяма.

    Коментар


    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

      Здравейте пичове. Позагубих се в последно време но е по независещи от мен причини. Сега ще се опитам да ви помогна а и да поискам съвет. Никой да не ви лъже с догадките си. Споделям ви опита си. На 24 февруари ми подариха 1 фиданка-около 70см. От корена и си резнах 3 парченца по около 10см. "бучнах" ги просто в 3 саксийки със смесена градинска пръст и оборска тор и на 18 март си подадоха "ушенцата". Т.е. няма и след месец. Към днешна дата-9 май вече са по 23см. Поливах ги както ми падне и когато се сетя. Без пулверизатори без особено внимание и грижи без хумуси разни торове обогатени почви. Просто си "вървят

      Коментар


      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

        Фиданката я засях в градината. Гледам че и тя е пуснала листенца но явно защото е на външни условия се развива по бавно. До тук с това с което мога да ви бъда полезен. Сега искам аз да питам. Някой ако знае кога да изкарам навън и засея тези 3-те от саксиите нека пише. А и трябва ли да махна/кастрене/ няколко от листенцата им и колко защото са много. Изобщо кой каквото знае нека го сподели. Благодаря.

        Коментар


        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

          Фиданка във саксия/води се със закрита коренова система/може да се сади по всяко време... Така че,нема ко да чакаш- засаждай!Но изкопай голяма дупка, направи хубаво "легло/40-50 см/от угнил оборски тор и хубава пръст.И щом са три а не 3003 може с гофре фи 30-50 да направиш система за поливане на дъното на дупката.
          Последно редактирано от STROIL; 12-05-13, 10:19. Причина: Забранен линк

          Коментар


          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

            Ето ги мойте,новата която засадих ....!
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130512_132047.jpg
Прегледи:1
Размер:326.6 КБ
ID:5481979

            Новите попълнения !

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130512_182407.jpg
Прегледи:1
Размер:148.2 КБ
ID:5481980

            И най-малката от миналата година ,започна да се надига !

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130512_182928.jpg
Прегледи:1
Размер:132.8 КБ
ID:5481981
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

              До Roninn- Извинявай-снимката на "тази най малката от миналата година" актуална ли е? Т.е. сега ли е снимана? През 2013? И има такъв прираст и толкова големи листа от зимата до сега? Та още сме месец Май. Учуден съм просто.

              Коментар


              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                Ти Ронин не дей го гледа, при него всичко е мутирало. Мисля даже да ходя с една кофа при него малко пръст да ми даде от неговата , че при мен нещо нещата не вървят, май ще си купя готова фиданка.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                  Първоначално публикуван от yusuf lapandov Преглед на мнение
                  До Roninn- Извинявай-снимката на "тази най малката от миналата година" актуална ли е? Т.е. сега ли е снимана? През 2013? И има такъв прираст и толкова големи листа от зимата до сега? Та още сме месец Май. Учуден съм просто.
                  Здрасти,снимката е от преди една седмица,през великденските празници !Засях я август в края и израстна до чупката,съответно окапаха листата и сега на пролет израстнаха тези,като характерното е въпростната чупка която се получава,мисля по нагоре в темата има снимки на пъпките точно на нея !


                  Това е на 03.04.2013 ,виж няколко поста по нагоре,снимката съм я постнал направо от телефона ,както и коментара,даже питах къде да я резна ,в смисъл до коя пъпка !

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:paulovnija.jpg
Прегледи:2
Размер:318.7 КБ
ID:5482287

                  Както се забелязва ,я резнах точно до горната пъпка в дясно,а долните и лявата ги отчупих и така !Просто избрах най-обещаващата !


                  п.п Между другото първите две коренчета без да знам ,май съм ги купил от евкалипт !
                  Последно редактирано от Roninn; 16-05-13, 20:25.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                    Ти Ронин не дей го гледа, при него всичко е мутирало. Мисля даже да ходя с една кофа при него малко пръст да ми даде от неговата , че при мен нещо нещата не вървят, май ще си купя готова фиданка.
                    Брат,нали знаеш,ни сме в така наречената плодородна Тракия,при нас всичко става,било домати,дини,пъпеши,чушките ни са гиганти,мента,царевица,каквото се сетиш,къщата ми е на 10 км. от Пловдив и всички се издържат от земеделие и не случайно,та за пръста нямаш проблем,виж ако беше миналото лято по два пъти на седмица минавах през Сливен в продължение на една година,другата седмица ще съм командировка във Велико Търново,ако нещо трябва !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                      Нищо не чупете по Пуловния ами режете с остър инструмент!

                      Коментар


                      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                        Ето я от днес !
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:paulovnija.jpg
Прегледи:1
Размер:171.3 КБ
ID:5484434
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00032.jpg
Прегледи:1
Размер:185.7 КБ
ID:5484805Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00029.jpg
Прегледи:1
Размер:152.9 КБ
ID:5484806Кога Трябва да ги пикирам в чашки ?

                          Коментар


                          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                            Като станат 3-5 см.

                            Коментар


                            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                              Привет на всички.
                              Тук до работата ми има една пауловния, резнах си две стебълца с по две пъпки.
                              Сложих ги малко на сянка в една чашка от кафе с вода и оставих само по една пъпка на клечката.
                              Гледам почнали са да растат. Трябва ли да чакам да образуват коренова система или мога направо да ги прехвърля в саксия с пръст?

                              Коментар


                              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                                Здравей слагай в саксия без да се притесняваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X