Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пауловния Томентоса - моят експеримент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    Съвсем честно ще ти отговоря че на айланта дървесината не става за абсолютно нищо.
    Съвсем честно, с това изказване, уби мечтите на много ентусиасти. Дали с право или не, не знам.
    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
    (А1+)
    О877ООО98О

    Коментар


    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

      Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
      Съвсем честно, с това изказване, уби мечтите на много ентусиасти. Дали с право или не, не знам.
      Айланта не е томентосата(която не съм виждал). Айлант е "див орех". Зад мен има запустяло место което реших да изчистя от айлант тази година и да използвам за отопление- няма такова дърво. Най калпавото мокро дърво което сте горили е няколко порядъка по- добре от това. Реже се лесно, чупи се лесно, няма интересна текстура- абе откъдето и да го погледнеш - т-шак.
      П.П. Имам същите подозрения за пауловния но се надявам някой да ме опровергае. Не съм запознат с него.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

        Някой правил ли е разсад от резници, ако е правил моля да обясни

        Коментар


        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

          Може да съм правил,ама незнам така ли се казва ! Обясни какво значи резници !
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Може да съм правил,ама незнам така ли се казва ! Обясни какво значи резници !
            Резник е нещо подобно на пръчките от които се размножават лозята.
            При растенията е различно като големина и полагане.
            За всички лиани, резника се полага хоризонтално в почвата и само последната пъпка се показва навън.
            За храсти и дървета, резника се полага вертикално.
            И в двата случая е хубаво да постоят 2-3 дена в преварена вода.
            Специално за Пауловнията резника може би трябва да е около 30 см.
            Забива се в пръст и отгоре се слага една прозрачна бутилка от мин.вода без дъно, за да се получи парников ефект.
            Напоследък висок процент успех се постига, ако растенията се вкореняват в
            джифи

            Коментар


            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

              Мерси,значи съм го правил !Просто незнаех че така се казва !Слагам пръчката във вода от сондата,не от чешмата,оставям го да стои около седмица,после заравям така че само последната пъпчица,филиз или както се казва,да се покаже,слагам пръчки за защита да не го отнесе кучето и така !Три пауловнии съм захванал така !Между другото от златни пясъци си донесох една такава пръчка,докарах я натопена в кофа,докъто беше във водата беше добре,седмица след като я сложих във земята,умря !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Мерси,значи съм го правил !Просто незнаех че така се казва !Слагам пръчката във вода от сондата,не от чешмата,оставям го да стои около седмица,после заравям така че само последната пъпчица,филиз или както се казва,да се покаже,слагам пръчки за защита да не го отнесе кучето и така !Три пауловнии съм захванал така !Между другото от златни пясъци си донесох една такава пръчка,докарах я натопена в кофа,докъто беше във водата беше добре,седмица след като я сложих във земята,умря !
                Значи най-важния момент за всеки резник е-парниковия ефект.
                Забиваш в земята и похлупваш отгоре с буркан или пластмасова бутилка.
                Така правиш влажност около 90% и това помага.
                Чак като пусне листа, тогава махаш помощните средства.

                Коментар


                • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                  Благодаря за обяснението за резниците, ще пробвам да направя.

                  Коментар


                  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:paulovnija.jpg
Прегледи:2
Размер:318.7 КБ
ID:5468386

                    Моите се събудиха,имат пъпки вече,това е снимка от преди час,сега въпроса ми е ,да ги махам ли пъпките или да ги оставя,това дръвче е август месец миналата година и е около 1 метър.....Идеята е да стане стебло поне 2.5 метра високо и нагоре корона !
                    Последно редактирано от Roninn; 03-04-13, 19:30.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                      Нека си пуска листата и не пипай нищо.
                      Ако трябва да се оформя нещо нека да е есента.
                      Листата са важни, защото растението изпарява вода чрез тях
                      и те са причината да расте.

                      Коментар


                      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                        А дали това ще са листа,или израстаци от които ще станат пръчки (клони),
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          А дали това ще са листа,или израстаци от които ще станат пръчки (клони),
                          Още малко изчакай и ако видиш, че са клони-режи.
                          Така силата ще се насочи към върха да прави корона.
                          Изрезките ги бодни в пръст и ако се хванат ще зарадваш някого.

                          Коментар


                          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                            Дайте съвет. Засях на 27.02.2013 семенца. Поникнаха, станах 5мм с по две малки листенца и от тогава не са мръднали. Ползвам сандъче, обеззаразена торфена смес, температурата е като по книга, влагата също, влагомер даже имам, но си стоят около 5мм с по две листа и не мърдат. Къде бъркам?
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                              Дайте съвет. Засях на 27.02.2013 семенца. Поникнаха, станах 5мм с по две малки листенца и от тогава не са мръднали. Ползвам сандъче, обеззаразена торфена смес, температурата е като по книга, влагата също, влагомер даже имам, но си стоят около 5мм с по две листа и не мърдат. Къде бъркам?
                              Мрачно е времето.
                              Ще тръгнат като напече тия дни.

                              Коментар


                              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                                Моите са малко "по-възрастни" и са 5-6 см-така че не се притеснявай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X