Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пауловния Томентоса - моят експеримент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

    Колеги, сдобих се с 5 боря пауловния от многоуважаваният колега Lyudmil_Mitkov и предстои засаждане, но имам една драма. Не разполагам с толкова голям свредел за да направя дупка имам един, който е максимум 25 см в диаметър. Ако дооформя дупката с лопатата ме притеснява да не се получи ефекта на саксията, почвата е чернозем и е възможно да се получи.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение003.jpg
Прегледи:1
Размер:171.0 КБ
ID:5703939 Такива дупки правих аз, диаметър 60см, дълбоко колкото може трактора но почти метър. Не си играй с свредела, ами с правата лопата 60х60см дупка и си готов, по-малка не ти препоръчвам, от време на време водица, но след юни месец, пролетта достатъчно влага има, тор може да сложиш каквато имаш под ръка, по-добре една кофа био гибре Успех

      Коментар


      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
        Колеги, сдобих се с 5 боря пауловния от многоуважаваният колега Lyudmil_Mitkov и предстои засаждане, но имам една драма. Не разполагам с толкова голям свредел за да направя дупка имам един, който е максимум 25 см в диаметър. Ако дооформя дупката с лопатата ме притеснява да не се получи ефекта на саксията, почвата е чернозем и е възможно да се получи.
        Гевезиш се! /Стрaнно но кaто се нaпише тaя думa ми изглеждa съвсем чуждa/.
        Поръчaл си 5 . И с лъжицa ще се спрaвиш зa 15 мин.
        Мaхни горния слой, изкопaй , сложи горния слой около коренa,зaтрупaй с остaнaлото,полей/или поливaй/.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

          Аз и друг път съм съдил дръвчета, но такава екзотика до сега не съм. За това по-добре да питам
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

            В събота окастрих с резачката всичко което ми пречеше,вдигнах короната от земята на 3-3.5 метра...чакам да се разлистят
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

              И аз имам да кастря 100тина дървета, тези дни ги почвам, че с това топло време тази година ще тръгнат рано

              Коментар


              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                Отрязах дръвчето, както и двата израстъка до него. Сега остава да чакам.

                Коментар


                • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                  Съмнявам се човек да има нещо против горите. Доколкото разбрах davc има против краткия цикъл от 8 години:
                  Първите 8: Садиш, работиш и се грижиш. Отгледаш го. Режеш. Продаваш.
                  Вторите 8: Садиш, работиш и се грижиш. Отгледаш го. Режеш. Продаваш.
                  Третите 8: Садиш, работиш и се грижиш. Отгледаш го. Режеш. Продаваш.
                  ........................................................................
                  Въпроса е: Колко години по този начин???
                  Дали пък не е прав davc. "Също така, след няколко цикъла на индустриална експлоатация, почвите ще представляват пустиня..."

                  Коментар


                  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                    Първоначално публикуван от gtgeorgieva Преглед на мнение
                    Съмнявам се човек да има нещо против горите. Доколкото разбрах davc има против краткия цикъл от 8 години:
                    Първите 8: Садиш, работиш и се грижиш. Отгледаш го. Режеш. Продаваш.
                    Вторите 8: Садиш, работиш и се грижиш. Отгледаш го. Режеш. Продаваш.
                    Третите 8: Садиш, работиш и се грижиш. Отгледаш го. Режеш. Продаваш.
                    ........................................................................
                    Въпроса е: Колко години по този начин???
                    Дали пък не е прав davc. "Също така, след няколко цикъла на индустриална експлоатация, почвите ще представляват пустиня..."
                    gtgeorgieva само един единствен път в началото се посаждат, след това само се грижиш, режеш и каквото си решиш (подаваш или преработваш), след това те сами си изникват от стария корен и много по бързо стават големи.

                    Коментар


                    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                      Здравейте колеги, Изчетох цялата тема на един дъх, доста информация сте дали, даже повече от агрофорум!
                      Сериозно съм запален да си отгледам някое и друго дръвче за двора на вилата и около блока, но искам да го започна от семенце. затова бих се радвал ако някой има семена, които да продава/подарява , след съответната почерпка, разбира се! Не искам да купувам от търговци, защото видях горчивия опит на други колеги.
                      От София съм, ако някой има семенца, ще се радвам! Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                        Питай евкалипт
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                          Някой да е чувал да има реален изкупвач за такава дървесина в България? Или някой да е правил опит за продажба в чужбина? Щото всичко изглежда много лесно... хвърляш там едни пари и почти безгрижно очакваш след 5-6-7-8 години да изкараш добър приход. Малко прилича на голяма зарибявка, е ако става въпрос да покриваш собствена нужда от дървен материал за отопление или за някакво производство(пак говоря за БГ) ,окей, ама ... В България има ли фирми в дървообработващата промишленост ,които работят с пауловния?

                          Коментар


                          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                            Дървесината наподобява тази на топола и върба...та прави си сметка.

                            Коментар


                            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                              Колеги, понеже виждам, че почти две години няма движение по темата, може ли да качите някоя снимка преди да почнат да се разлистват ?
                              ...с малко субтитри, разбира се ...
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 28-03-18, 19:48.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                                Тая мания с пауловнията не загина ли вече? Помня, че около 2007-2008г. беше доста модерно-купуваха се някакви стотици декари, дето щяха да се засаждат с пауловния, пелети щяха да се правят, пък бутикови мебели, после музикални инструменти и масово се разнасяха митове за ненаситното търсене на тая дървесина в близки и далечни държави. После явно манията отмря по реда си, защото на тия терени и до сега се сади царевица и слънчоглед.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X