Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

    Работил сам в СОТ и да ви кажа че не покриват щетите на 100%.Процентите бяха мижави така че не се осланяйте на тази клауза в договора. Защо пренебрегвате Макарова, не сам чул на никои да му е засякъл,боеприпаси има навсякъде.Един факт;80% от хората не заключват вратите си на домовете преди да си легнат, да не говорим за празниците, е по голям,и точно тогава е времето на долните плъхове. Каквато и заключващата система да слоги6 като не заключиш ефектът е нулев.

    Коментар


    • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

      Не пренебрегваме Макарова, но той е пистолет т.е. с него се борави по-сложно- предпазители, затвори, спуснати(неспуснати) ударници и пр.
      Револвера е пределно прост- насочваш и стреляш. Ако искаш да прескочиш стоп(газовите) патрони просто превърташ барабана.
      Оръжие за самоотбрана.
      Тези качества на револверите са важни когато си изненадан(спиш) и в тъмното трябва да реагираш бързо. Тогава нямаш време за вкарване на патрон в цевта и пр. манипулации.

      Освен това всички казват, че стоппатроните за Макаров просто убиват.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

        Първоначално публикуван от AICBERG Преглед на мнение
        Защо пренебрегвате Макарова,
        В случаи като обсъжданите в темата, Макаров или каквото и да било друго оръжие няма да помогне. Защото хората или не са били в къщи, или изобщо не са усетили кога са ги обрали.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

          и ако помислите по-дълго, в крайна сметка по-добре да загубите един фотоапарат и някоя дрънкулка, отколкото да загубите няколко години по съдилища и /недай си боже/ следствени арести...

          правата на човека у нас са преди всичко за крадците, не за ощетените...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            и ако помислите по-дълго, в крайна сметка по-добре да загубите един фотоапарат и някоя дрънкулка, отколкото да загубите няколко години по съдилища и /недай си боже/ следствени арести...

            правата на човека у нас са преди всичко за крадците, не за ощетените...
            100% съм съгласен с теб! Но има едно НО, тези хора (апашите) така получават една лесна, приятна и Безопасна, НО много доходна работа, следователно ще се множат и ще стане страшно

            Коментар


            • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              ...лесна, приятна и Безопасна, НО много доходна работа...
              Интересно! Я да се замисля...
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                Много удачно е да го опушиш с един прахов пожарогасител. Има радиус на действие 3-5 метра, пълниш му очите и нищо не вижда. После го прави каквото искаш. Пък и да избяга някак си, целия ще е бял като мелничар, трябва да ходи на химическо чистене или да го отупат в полицията.

                Коментар


                • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                  По едно време имахме сирена у нас и когато забравих да я изключа и ми се разпищи изведнъж от паника забравях от къде се изключва а да не говорим кво ще е за крадец, който в момента е под страшно напражение! Може се гътне!
                  [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

                  Коментар


                  • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                    Първоначално публикуван от SIRIUS Преглед на мнение
                    По едно време имахме сирена у нас и когато забравих да я изключа и ми се разпищи изведнъж от паника забравях от къде се изключва а да не говорим кво ще е за крадец, който в момента е под страшно напражение! Може се гътне!
                    И от какво е напрегнат този крадец? До колкото разбирам май не са много преследвани, рядко ги хващат, а когато ги хванат - ги пускат (мой колега го обраха, хванаха ги, съдиха ги и ги Оправдаха поради липса на доказателства за 8-10 обира и почти всички крадени вещи открити у тях??????????) и затова те са "професиолналисти", правят го често и за тях е като на работа, ти много ли си напрегнат на работа?

                    Може да ти се види пресилено горното ми изказване, ама все повече си мисля, че обикновенните хора се напрягат, апашите си "работят".

                    Коментар


                    • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                      Много зависи какъв е крадеца! Единия вид са както викаш дет с тва си се занимават. Другия вариянт да са некви наркоманчета и отрепки дето са разбрали че в някой апартамент има некви пари и отиват къртят...извозват. Така майка ми е учителка по физкултура и са ни обрали нейни ученици (бивши), които разбрали че тя събита у нас парите на децата за 1 екскурзия и защото по цял ден тея киснат в училището знаят кога кой си е у нас . Но иначе според мен какъвто и да е крадеца когато влиза в чужда къща посред нощ тишина пълна кат се резписка тази аларма тя се чува извън блока (пробвали сме) най-малкото ще се чупи по най-бързия начин.

                      Абееее не ги знам тея работи просто се опитвам да зема мнение, но този вид кражби зачестяха много напоследък а полиция се едно няма така че...
                      [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

                      Коментар


                      • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                        Колега, съчуствам ти искренно, понеже и аз съм бил обект на взломни обири. За мен начинът, е както го направи даскала Крумов - дето го даваха преди година, две по телевизията. Направил човека едно елементарно пиротехническо устройство с подръчни материали (не попадъщи под ударите на закона) на вилата щото му дошло до гуша и тряснал двама мангали. После го оправдаха. Шапка му свалям на тоя Даскал, за мен той трябва да е депутат, премиер, президент, еврокомисар и т. н. Ако всички сме непримирими, като него тежко им на бандюгите.

                        Коментар


                        • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                          Първоначално публикуван от Rado 1 Преглед на мнение
                          Колега, съчуствам ти искренно, понеже и аз съм бил обект на взломни обири. За мен начинът, е както го направи даскала Крумов - дето го даваха преди година, две по телевизията. Направил човека едно елементарно пиротехническо устройство с подръчни материали (не попадъщи под ударите на закона) на вилата щото му дошло до гуша и тряснал двама мангали. После го оправдаха. Шапка му свалям на тоя Даскал, за мен той трябва да е депутат, премиер, президент, еврокомисар и т. н. Ако всички сме непримирими, като него тежко им на бандюгите.
                          Да ама даскала сега е на топло приятелю, колкото и жалко да е това.

                          Коментар


                          • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                            Преди време, у дома на първия етаж с пет човека в къщи в 18.00 часа разбиха вратата на терасата, аз се къпех и чух само един удар като на изтървана видеокасета например, за наш късмет тогава имах едно ненормално куче (имаше много изпохапани от него) порода кавказка овчарка 79кг , та кучето полудя, и започна да се хвърля върху вратата на стаята която беше затворена, после видях по калните следи че даже не е стъпвано вътре а само на терасата, а цялата махала знаеше за песа, значи не е планирано ами е въпрос на късмет, и са се уплашили, чувал съм че има и сирени които имитират лай на разярен пес. Идеята е да се уплашат и да избягат, защото, добре ако сме там ще ги колим ама ако сме на вечеря и е у дома само детето на 16 години, не ми се мисли.
                            п.п. Още съжалявам че вратата на стаята беше затворена

                            Коментар


                            • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                              Наи-ефикасно си остава застраховката.А сот-услугите мисля,че станаха вече на много поносими цени!Виж за самоотбрана най-добре си остават старите познати патрони със сол-пуцай и си свиркай.Най-добре е да си с две резани цеви-нема да могат 1 месец га си седнат на гъзовете!
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Наи-ефикасно си остава застраховката.
                                .... Каква застраховка ако семейството ти е вътре и наркоманчетата влизат, иначе майната им на вещите, парите се печелят, ама живота и здравето не.
                                Последно редактирано от cveti; 24-01-09, 12:19.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X