Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

    +1

    В лоzенец е пълна трагедия вече. Просто мисля, че скоро качеството на квартала ще падне не до гетоизация, ами и аз не знам. Вярно е че не остана зелено, паркирането както вечерта, така и през деня е абсолютен кошмар, дори се чудя какво става със закъснелите, след като първит 100 се посадят върху тротоарите и не остане място и да пръдня да прокараш..

    Има една градинка до нас, последната останала в обръч от сигурно няколко километра. Градинката е 20 на 10 метра сигурно и сега гледам са сложили подписка във входа против строежа, който вече бил планиран там.

    Абе тея хора от общината некъв изобщо акъл в насока публичен интерес изобщо имат ли ? Ебаси ма...та. общината си продава и гащите а тези така "желани" квартали вече са се превърнали в бунища. Сега и всичко синя зона да направят, и едни хубави глоби по 200лв за паркиране на тротоар, НО БЕЗ да предоставят алтернатива и съм им теглил една по-добела, отивам си на село и то с хайдушка песен. Тва се не търпи вече.

    А иначе по темата - слагаш СОТ и забравяш.
    VW Touareg V10, 5000cc

    Коментар


    • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

      Един познат криминалист ми спомена, кои патрони се опъват на най-много майстор-ключари. Не, че са неотваряеми, а просто най-трудните за такова в момента. Те са от типа, на който езика на ключа преставлява тръба със зъбчета отвътре. Погледнат отпред прилича малко на метчик. И те не са 100% сигурни, но би трябвало да могат да спрат най-голям процент крадци.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

        Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
        ...слагаш СОТ и забравяш.
        И се оказва, че - Виждаш ли, момчетата са дошли веднага след сигнала, но крадците вече се били изнесли
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

          Колеги айде да не се заблуждаваме, ако някой е решил, просто ще влезе независимо от патроните, броя и ключалките, независимо дали е четиристранно или много странно заключването, има едно време за забавяне, но в никакъв случай няма да ги спре. Според мен както и по-горе стана дума от СОТ по добро решение за дома няма, изключвам живата охрана, която не е удачна за апартаменти, но е най-доброто решение от всички останали.
          LZ1PER

          Коментар


          • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

            Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
            Според мен както и по-горе стана дума от СОТ по добро решение за дома няма
            Пепи, всичкото хубаво, ама като си спомня как един път ме спряха 2-ма юнаци от известна СОТ фирма да ме питат за улица, която бая бяха подминали. Ми те доде намерят адреса, ония ще са изнесли всички партакеши ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

              Веднъж един колега активира алармата в един офис без да иска... СОТаджиите се засилиха... и за малко да се очистят в бариерата на резиденцията на американския консул на ул. Велико Търново... Ясно е, че докато се съвземат крадците могат да приберат всичко и да изчезнат. Така че и това не е 100% гаранция.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                Веднъж един колега активира алармата в един офис без да иска... СОТаджиите се засилиха... и за малко да се очистят в бариерата на резиденцията на американския консул на ул. Велико Търново... Ясно е, че докато се съвземат крадците могат да приберат всичко и да изчезнат. Така че и това не е 100% гаранция.
                Колеги, аз казах кой според мен е най-удачният начин човек да защити личното си имущество, ясно е както написах по-горе, че няма непробиваеми защити, просто няма друг начин за апартаменти, когато има лепенка СОТ на външната врата и крадецът знае, че ще свирне аларма и до няколко минути на място ще се изсипе патрулът на СОТ, ще се позамисли дали да прави опити за влизане, добре съгласен съм с Чавдар, че понякога момчетата могат да се забавят, но това крадецът него знае и не разчита на него. Ако е за въпрос и сот-а може да се изключи, въпросът е, има ли смисъл да се прави, защото струва скъпо и трябва да са сигурни, че този разход и риск ще се покрият от плячката.
                Моят съвет е следният:
                алармена система + СОТ и никакви пари и ценности за повече от 3-4000лв. За толкова няма да си правят труда да елиминират сот-а.
                Не говоря за недвижими вещи като битова техника, колкото и да е скъпа, това не е нещо което ще заинтригува крадци от по-висок клас, които всъщност могат да пробият гореописаните системи за сигурност.
                LZ1PER

                Коментар


                • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                  Подкрепям изцяло мнението на Пепи.Аз работя в този бранш и ви уверявам, че като статистика аларма +СОТ+застраховка на дома и имуществото върши най-добра работа.Застраховката не трябва да се подценява, защото, както отбелязаха колегите, все пак момчетата от СОТ-а може да дойдат след 5 минути и вече да е късно.А, и една често забравяна опция.Плащаш съвсем малко отгоре към месечната такса /2-3 лева/ и си включваш и паник-бутон към СОТ-а.Върши отлична работа, когато в къщи жената, или детето, или бабата са сами.На мен например ми се е случвало, мъжът ми да е в командировка, аз съм сама и в полунощ някой започва да звъни неистово на вратата и да напъва да влезе.Може да е просто пиян, но знаеш ли?Най-малкото си е доста стряскащо.В такъв случай паник-бутона е голяма работа.Момчетата пристигат и случаят е разрешен.

                  Коментар


                  • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                    Когато живеех във Франция ми направи впечатление, че външните врати на блоковете са със код, няма звънци ако знаеш кода влизаш, ако не знаеш ами значи не си канен.А някъде също видях първата врата с код, втората се отваря като натиснеш звънеца и отгоре ти отворят или имаш ключ.
                    При този вариант вероятноста някой да влезе и да те притеснява - да тропа по врати или да срещнеш непознат, който да ти предлага изцеление с помоща на Бог срещу определена сума просто намалява.
                    Също така човек е защитен и от неочаквани гости - полиция, призовкари и т.н.
                    Поздрави

                    Коментар


                    • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                      Да, има много технически начини.Лошото е, че всичко това, обикновено е свързано с не-малко пари.Всъщност СОТ-а като че ли е най-евтиното.То същата работа е и с видеонаблюдението.За много неща върши чудесна работа, но се пита в задачата кой да го плати /имам в предвид - училища, кръстовища и т.н./?А за наблюдение на дома от дистанция бих препоръчала IP-камера.Стига да имаш интернет /в къщи и там, откъдето ще наблюдаваш, с реален IP адрес/.Вече не са чак толкова скъпи.Слагаш си я къщи и маркираш от софтуера зоните, в които ако настъпи движение - то се задейства алармен изход + праща ти съобщение на GSM или на e-mail.По този начин можеш да си наглеждаш и детето, ако е самичко в къщи, или пък болен човек, или пък домашна животинка.

                      Коментар


                      • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                        Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
                        Да, има много технически начини.Лошото е, че всичко това, обикновено е свързано с не-малко пари.Всъщност СОТ-а като че ли е най-евтиното.То същата работа е и с видеонаблюдението.За много неща върши чудесна работа, но се пита в задачата кой да го плати /имам в предвид - училища, кръстовища и т.н./?А за наблюдение на дома от дистанция бих препоръчала IP-камера.Стига да имаш интернет /в къщи и там, откъдето ще наблюдаваш, с реален IP адрес/.Вече не са чак толкова скъпи.Слагаш си я къщи и маркираш от софтуера зоните, в които ако настъпи движение - то се задейства алармен изход + праща ти съобщение на GSM или на e-mail.По този начин можеш да си наглеждаш и детето, ако е самичко в къщи, или пък болен човек, или пък домашна животинка.
                        Даа това е интересно, мен ме интересува къде мога да прочета повече?
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                          Колега, за информация на какво ниво става дума?
                          Теорията е много обширна. Аз лично не успявам да изчета всичко ново, което излиза. У нас почти не се пише по тези теми, а рядко се срещат и преводи. Обикновено специалистите казват "ти дай парите, пък аз ще ти го направя"...
                          Ще напиша няколко думи по въпроса. Приемам, че интересът е към маркираното в червено и на потребителско ниво.
                          Видеонаблюдателните системи за охрана функционално се разделят на две основни групи - при едната става дума за наблюдение в реално време, а при другата - за преглеждане на вече реализирани записи с цел възстановяване на минали събития. Реално най-често се ползват комбинации от двете.
                          За документиране на събитията се използват записващи устройства. В момента най-често това са цифрови видеорекордери (DVR), които по същество представляват промишлени компютри с голям дисков капацитет (работещи най-често под Линукс ).
                          Функциите, за които става дума, са "вградени", т. е. ползват се възможностите на фърмуеъра на самия DVR.
                          Не е необходимо да се ползват непременно IP - камери. Независимо от типа на хардуера в конфигурацията трябва да фигурират видеокамери, компютърна конфигурация с някаква операционна система и разнообразни комуникационни възможности и специализиран софтуер. Често се ползва стандартно PC с добавен специализиран контролер, осигуряващ връзката между определен брой камери и PC-то, поради по-ниска цена, но не и когато се преследва висока степен на сигурност. IP - камерата всъщност съдържа в себе си и компютъра.
                          Вече постъпил в компютъра, аналоговият видеосигнал се цифровизира, и с него по-нататък може да се прави всичко, което се прави с всяка друга информация в компютрите.
                          Възможно е както наблюдение в реално време от друк компютър в локалната мрежа, така и преглеждане на записи през Интернет.
                          Там съществува едно неприятно ограничение - информацията е със сериозен обем и предполага възможност за добър трафик.

                          Ако има конкретен проблем за решаване, можем да го обсъдим и решим заедно.
                          Разполагам и с доста "книжнина", но иска предварителна обработка, преди да мога да я кача някъде.

                          Коментар


                          • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                            Пепи, ако говорим за възможно най-евтин вариант - има такива web-камери с допълнителен софтуер на MSI, Philips и Genius.Утре като отида в офиса ще ти пусна и точните модели.Цените са около 60-100 лева.Те, разбира се, не са предназначени за охрана, сензора им е CMOS, което доста окръцква картината, но пък са евтини и като начало - биват.Софтуерът си върви към тях в комплекта.Не можеш да настройваш зони /за движение/.Слагаш я в стаята, примерно разположена срещу вратата, оставяш си компютъра включен в интернет и ако има нещо като движение, тя ще ти пусне e-mail.Пак подчертавам, това не е охранителна камера.Охранителните IP-камери започват от около 250 лева и стигат до ..ами доста, около 6000 лева.Приличните варианти, с вградено инфрачервено осветление за нощно виждане са от порядъка на 600-800 лева.Наистина не се сещам къде да прочетеш повече.При нас тази информация се е натрупвала с години, с работа, от тук, от там, с практически опит.Има сайтове, повечето - руски.Ако разбираш езика, кажи - ще ти подадем адреси.

                            Коментар


                            • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                              Явно който знае нещата отвътре си мълчи.
                              Та според мен:
                              1. Никой не припарва до непроучен обект.
                              2. С решението за влизане вече е обмислен и начин за самоотбрана (може да звучи смешно, но за "тях" си е самоотбрана). Нощем, при взлом или проникване, най-елементарното е водопроводна тръба 0,5м, 1/2", и якичкото момче да седи над главата на мъжа. С вдигнат достатъчно високо инструмент. При първото мръдване - където удари в тъмното... През това време останалите (обикновено двама) "работят". Вън има четвърти - отцепка. Обикновено е "съгледвача" от квартала. Във всеки квартал има десетки такива. И не е задължително да са хлапетии. Обикновено са хора с опит в тази работа...

                              Така, че:
                              Ако сте в подобно положение (изненадани в леглото)- просто не мърдайте (не е майтап). Такива сценарийни глупости от сорта на .357 са си чисто самоубийсво (едва ли само Ваше за съжаление).

                              Единственото решение на проблема:
                              1.Намирате най-реномираната фирма от чиято компетентност е проблема Ви.
                              2.Споделяте си проблема с най-добрите специалисти в тази фирма възможно най-подробно.
                              3.Не питате за цената.
                              4. Оформяте всичко в подробен договор.
                              5. Прилагате копие от договора на застраховащия Ви агент.

                              Всичко друго е 99% глупост и 1% късмет

                              Така (според мен) се дава шанс на Бог да Ви пази, без да си губи времето с неща, за които сте могли и Вие да се погрижите
                              “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                              Б.Франклин

                              Коментар


                              • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                                Има случаи и с непроучени обекти, но са сравнителна рядкост /предимно наркомани и гастрольори/.Наистина, акцията обикновено се предхожда от проучване на навиците на стопаните и съставяне на план.Стрелба в къщи е доста рисковано начинание, в предвид непредсказуемостта на рикошетите.Газовият се изключва изцяло, освен ако не спите с противогаз.Аларма, СОТ,застраховка, куче - такива ми ти работи вършат най-добра работа + елементарни предпазни мерки при по-дълго отсъствие /включително има случаи на претършуван дом, защото "специалистът" е видял, че прането стои едно и също 3 дена подред и не е прибрано от простора/.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X