Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

    капани!
    VARADERO SD2

    Коментар


    • #92
      Хайде стига!!!

      Айде стига бе. Има и касета с инструктаж-"Сам в къши 1".
      Моето скромно мнение е:
      1. СОТ, изпълнен просто и интелигентно.
      2. Допълнително стабилн заключване отвътре на всички рискови места /тип сюрме/ и единствен вход от вън, който отвътре е подсигурен като останалите подходи.
      3. Нещо под ръка / става и 1/2" водопроводна тръба-много добър ефект дава ударът в краката, но зависи от ситуацията-дано да не се налага на никой.
      Използването на оръжие е избор и кураж или е пъвосигнално действие.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #93
        Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

        За тези сирени, дето говорите, че ще изкарат акъла на обирджията... Това хубаво, ама вие докато си спите и гръмне тази аларма? Кой ще е по-стреснат?

        Стефане, за проблема със съхранението на видеото - има софтуер, който ти позволява камерата да следи обекта и да записва само при засичане на движение... Това спестява страшно много място, особено за мазе, където няма постоянно движение.

        А интересно, защо никой не споменава ето това като вариант за защита
        Ето още една демонстрация.
        Мисля, че е законно средство за самозащита тук. Цената е малко по-сериозна, обаче за около 300 $ има свестни taser-и... Вкарай му на наркоманчето 80kV пък то нега да не мисли за нищо... Падат като отсечени...
        A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

        Коментар


        • #94
          Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

          Сам си написал - как ще използваш тасера като спиш. Трябва защитата да изненада обирджията.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #95
            Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

            Е, taser-a е за като се събудиш (темата е охрана и отбрана)- 100% гаранция, че на крадеца ще му се стъжни животеца... Има доста клипчета в нета, който иска, може да потърси (някои не са особено приятни за гледане). Преди време гледах едно филмче - как се отразява това на бик... Баси, бикът се просна на земята и опна табаните, какво остава за 60кг наркоманче...

            А за изненадата - идеята за стробоскопа е много хубава - хем няма да събуди спящите (поне не толкова грубо), хем на обирджията сърцето ще му избие зъбите...
            Забелязали ли сте как понякога тишината плаши много повече от силния шум?
            A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

            Коментар


            • #96
              Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

              Тазерите са еднозарядни. Ако някой сънлив мирен човек не утрепал и муха в живота си се надява да свърши квото и да е било с това срещу професионалист, който в момента е на работа, ... Мда. Завиждам на самочувствието му.
              Както показва живият живот, нищо сложно не работи. А работи например камуфлажът. И камуфлетите. Тури нормална алармена система. С табло, мигащи лампички, копченца, ключета и сирена. Нека сработи, нека я забият. И да започват да крадат. А в това време къв да е замаскиран датчик вече е надул сирената на СОТа през два квартала и момчетата идват. Крайно ядосани че някой пак им е разтурил таблата в дежурната стаичка. Обещай им премия ако те извикат преди полицията. Скоро няма да имаш гости.

              Коментар


              • #97
                Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                Е, Стефане, на някой "сънлив, мирен човек" и .357 да му сложиш в ръката ще навреди само на себе си...
                За останалото си прав. При положение, че не ти се случат СОТ-аджии каквито съм виждал. Едно лято, към 6 сутринта отиваме с един приятел да разхождаме кучетата към Аязмото... Отдалече чуваме як форсаж, кола не се вижда. По едно време се задава една сотаджийска сиера (тъкмо им ги бяха купили), минава покрай нас с мръсна газ... След малко сиерата се чува от другата посока, пак ни подминава... Тъкмо решихме, че са решили рано сутринта малко да джигитосват с машината, сиерата се появява за трети път, вече отбива по улицата, където вървим... Спира до нас, сваля се едното стъкло и сотаджията пита "Абе, момчета, къде е улица...?" Споглеждаме се и почваме дискусия на тема улиците в квартала. След 1-2 минути разговор получаваме и разяснение "Имаме сигнал, ама не знаем къде е тази улица."

                То вярно, че беше преди бая време това, ама... Да ни пази Господ от такива охранители...
                A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                Коментар


                • #98
                  Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                  В договорите със СОТовете има клауза, че те покриват щетите ... Да назначават когото искат.

                  Коментар


                  • #99
                    Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                    Скоро ми се случи подобно нещо. Опитаха се да влязат докато спим. Добре , че Сота беше включен по външния периметър та свирна...
                    Жената много се притесни, аз също( най-вече за децата ).
                    Решението е следното: другата седмица взимам разрешително за късо и купувам револвер в кал. .38 Специал( щото за него имало най-голямо разнообразие на стоп и газови патрони, и в револвера можеш да завреш всичко без страх от засечки). При револвера вадиш и стреляш- няма патрон в цевта, предпазители и други пречещи неща. Обучавам жената да стреля(борави)с него. Даже обмислям да изкара курс за да вземе тапия.Периодично пострелваме за да поддържаме форма.
                    Ако някой влезе стреляме на месо пък да става каквото ще....
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                      Явно този род нагли кражби има голям ефект днес рабрах че и при нас в Копривщица има вече такива набези за три дни са успяли да направят 4 опита от които три успешни при два от тях са ги видели но в гръб и са избягали незнам какво да правя по цял ден не съм си у нас както другите членове на семеиството ми и имам чуството че скоро може да се прибера и да намеря липси в дома си само се надявам да имам шанса да докопам помияра докато ръшетари тогава господ да му е на помощ каквото имам под ръка в колата с това ще го нокаутирам
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар


                      • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        А Обер, теб те каня като истински реален "уориър" да заколим едно теленце, гледам го вече от доста време и си стана за клане...
                        Ще ти дам ножа, а ти както искаш действай!
                        Само да не ти се разтрепери ръката!
                        Чакам О.К. от теб!
                        Всичко е въпрос на тренировка. Тренирал съм спортна стрелба но не се наемам да вадя оръжие срещу някого, не съм го правил никога...Не е проблем да заколя котка, куче, агне, прасе, кокошка, заек. Това е тренирано многократно. Не знам дали мога да изляза с ножа срещу човек. Обаче за тактическото превъзходство трима срещу един може да се говори в часовете по тактика и БПТ. При обир подготовката на четиримата участници(3 срещу 1) е непредвидима и факторите които влияят върху изхода на конфликта са повече.

                        Коментар


                        • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                          Здравей прегледай линка който ти пращам в него има интересна информация относно защитата на дома, семейството и т.н.
                          http://kombat.com.ua/

                          Приятно и ползотворно четене,

                          поздрави
                          С.

                          Коментар


                          • И Кума ми изгоря преди малко

                            Преди малко около 19 ч. обраха по същия начин кума ми, човека има и куче бил в хола гледал новините - взели са само каквото докопат в коридора - дрехи ключове пари и документи,, гадна работа ....... за миг да се отплеснеш и хоп...



                            незнам кво' става , ама нещо много се вдигна престъпността напоследък.....
                            Последно редактирано от Leam; 21-03-07, 19:45.

                            Коментар


                            • Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                              Първоначално публикуван от Leam Преглед на мнение
                              Преди малко обраха по същия начин кума ми, човека има и куче бил в хола .......
                              Значи кучето е за смяна...
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • Решението е следното: другата седмица взимам разрешително за късо и купувам револвер в кал. .38 Специал( щото за него имало най-голямо разнообразие на стоп и газови патрони, и в револвера можеш да завреш всичко без страх от засечки). При револвера вадиш и стреляш- няма патрон в цевта, предпазители и други пречещи неща. Обучавам жената да стреля(борави)с него. Даже обмислям да изкара курс за да вземе тапия.Периодично пострелваме за да поддържаме форма.
                                Ако някой влезе стреляме на месо пък да става каквото ще....
                                Колега напълно те подкрепям и аз съм тръгнал по твоя път!

                                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                                Значи кучето е за смяна...

                                За смяна е държавата !
                                Последно редактирано от cveti; 24-01-09, 12:19.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X