Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    А дайте акъл коя камера и как може да прави продължителен запис. Че и да може да се скрие. Писна ми да трошат мазетата, че и няма как да им сложа аларма. На VІ етаж съм, жицата ще демаскира всичко.

    А тази камера с каква цел ти трябва? Да осъществяваш постоянно наблюдение в реално време с цел залавяне на местопрестъпление или следварително да видиш кой го е направил?

    Ако е второто, то работата става бая сложна. На 2 пъти ми се е налагало да преглеждам видеозапис (на компютър) от камери монтирани на хотел и покриващи прилежащи зони след извършени престъпления. И двата пъти от записа можа само да се види, че нещо е станало и точно по кое време. Но никакъв шанс да се видят извършителите в използваем вид. В единия случай ставаше въпрос за обир в жилищна сграда през деня, на около 20-на метра от камерата. Виждаше се само, че 2 души влизат и след това излизат от входа и толкова. Никакъв шанс за разпознаване.
    Вторият - нощни снимки на паркинг след кражба на кола. Разстояния 15 - 50 м от различни камери. На общия план се видя кога синковците са я подкарали, а от по-близката камера, снимаща входно/изходната бариера, с много голям зор и немалка доза работа на въображението можахме да видим как са прокарали Ауди-то под бариерата, но не и лица (дори не и очертанията на хора вътре в колата).

    Извод: За да ти върши работа ще трябва висококачествена камера, с възможности за качествени снимки и при лоша видимост. Която обаче ще да е и на съответната цена ...

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Не става въпрос за отделяне на главата от тялото /имаше някакъв смешен термин, нещо като "декапилитация", а за неутрализиране на опасността!
    Добре де, ще променя въпроса: Колко са според тебе хората, които в дискутираната ситуация ще са в състояние уверено да използват хладно оръжие? Без самите те да станат жертва в ръкопашен бой с може би повече от 1 противник? Евентуално и със собствения им нож?
    Последно редактирано от cveti; 24-01-09, 12:16.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

      "Я видел, как кръса становится мьшью!"

      Всеки нормален мъж, който е наясно, че семейството е най-ценното нещо в живота му е непреодолим!
      Поне докато е жив! Причината е много проста, ако е достатъчно умен за да разбере, че без семейството си, неговия живот е една агония..

      Много е лесно да си щракате тук във виртуалния свят нещата, започнете от това че кучето на съседа ви се е изсрало пред вратата на входа и вас ви е страх да му направите забележка заради добрите съседски отношения!
      Последно редактирано от Volk; 24-02-07, 01:11.

      Коментар


      • #48
        Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

        Мда. Не е да не го очаквах, де ...(((
        Бе, тука май може, щото контингента който лази по наводнени мазета не ходи в интернет.
        Възможните тактики - просто запис, и обявяване на тревога в реално време. Ако съм в къщи ще ги оправя. Ако не съм - жалко за изпуснатия случай. Остава записът.
        Проблемите. Тъмно, мокро, страшно. Да кажем мога да я мушна в стената срещу решетката и приблизително на височината на лицата. Значи ще ги гледа от два метра. Дали ще палят лампата или ще карат на фенерчета не знам. Радиоканалът за през осем етажа железобетон трябва да е нещо около джиесемите. За натрупването на записа нямам идеи. Ясно че всичко зависи от достъпната техника.
        Прочее, на заем също става. Ако някой дава такива неща. Ама ако я намерят сигурно ще я счупят. Те често идват, като ги хвана в техните среди ще се разчуе бързо.

        Коментар


        • #49
          Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
          Много е лесно да си щракате тук във виртуалния свят нещата, започнете от това че кучето на съседа ви се е изсрало пред вратата на входа и вас ви е страх да му направите забележка заради добрите съседски отношения!
          Ей сега отивам да го нацепя комшията. Не че има куче или че нещо ми е направил, ама нали требва да се доказваме какви сме мъжкари ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

            Господа, не сме в хижата, и другата страна на проблема мисля ,че чете форуми!

            Коментар


            • #51
              Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

              "Я видел, как крыса становится мышью"*
              https://htftp.offroad-bulgaria.com/ST/Beemer/Bumer1.mp3

              То само със сила и злоба не става. Като знаеш, че имаш някого зад теб май ще търсиш най-ефективния вариант, а не най-мачовския. Скочиш ли на клане, има огромна вероятност да те очушкат, а после за кво да оставят свидетели...

              На затворено пространство и срещу числено превъзходство не се скача, еле пък с нож. Отделно онзеи имат тактическо превъзходство, защото елементът на изненадата е в тях.

              * б.ред. ;-)

              Коментар


              • #52
                Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Възможните тактики - просто запис, и обявяване на тревога в реално време. Ако съм в къщи ще ги оправя.
                Значи, за тревога в реално време си трябва някой, който постоянно да се кьори в монитора. Занимание свръхдосадно и отегчително. Дори когато ти се налага да го правиш от време на време. Вервай ми, знам го от личен опит. За ежевечерно ми е трудно да си го представя.

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                За натрупването на записа нямам идеи. Ясно че всичко зависи от достъпната техника.
                За записите - компютър със съответен софтуер и достатъчно голям диск, на който да се записва. Този, който съм виждал в експлоатация, не беше нещо особено - едно НР с някакво Celeron-че, 128 МВ памет и диск май 20 или 40 гиги.
                Виж, как стои въпросът с подаването на видеосигнала до него нямам представа, защото в случая всичко беше по жица.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  Ей сега отивам да го нацепя комшията. Не че има куче или че нещо ми е направил, ама нали требва да се доказваме какви сме мъжкари ...
                  Мъжкари са животните, ние отдавна сме плужеци..
                  Заровени в хартии, опулени в монитори, даже във виртуалния свят търсим и контактите си...особенно тук и за щастие ги намираме...

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    Мъжкари са животните, ние отдавна сме плужеци..
                    Заровени в хартии, опулени в монитори, даже във виртуалния свят търсим и контактите си...особенно тук и за щастие ги намираме...
                    Ха така! Айде сега давай съвети като за разглезени хора от 21 век , а не за животни!

                    П.П. А пък това за търсенето на контактите във виртуалния свят изобщо не го намирам за лошо. Защото от този тук виртуален свят имах възможността да създам много реални контакти с много читави хора. С които иначе просто едва ли животът щеше да ме срещне.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                      Е, ако са профи просто ще бягат. Това е още едно висящо дело. Ако са случайни келеши ще стане страшно, щото обир с трупове е доживотен, ама те едва ли го знаят ...

                      Няма жица((( И няма да има.
                      Ех ...

                      Коментар


                      • #56
                        Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                        Естествения подбор е базиран на губещи и победители..
                        Няма значение дали си животно или човек, или си от едните или...
                        И вярвай ми, той винаги ще работи, дори и много след нас!

                        Коментар


                        • #57
                          Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                          Естествения подбор е базиран на губещи и победители..
                          Няма значение дали си животно или човек, или си от едните или...
                          Е и какво? Да не се опитваш да ме убедиш, че победител може да е само този, който може хладнокръвно да заколи човек в близък ръкопашен бой?

                          Аз пък повече предпочитам "американски" вариант на водене на бойни действия. Що да влизам в близък бой, ако мога да бия по-отдалеч???
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                            Имам един много конкретен въпрос към всички виртуални и реални колячи. Някой от вас влизал ли е в престрелка при въоръжен грабеж и правил ли си е равносметката след това?

                            Коментар


                            • #59
                              Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                              Не , но съм рязал гръцмули и не ми пука да резна и човешки /стига наистина да е необходимо/..
                              Други въпроси?

                              Коментар


                              • #60
                                Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                                Не. На това му се вика keyboard warrior...

                                Не ти пожелавам да се гърмите с никого, но може да минем и без излишен патос кого и как да заколим.

                                Шансът ти в ръкопашен бой с трима нощни взломаджии е минимален, а следователно и на тези зад теб. Твое право е да мислиш друго.

                                Тези ситуации трябва да се пресичат с категорично техническо превъзходство - сирени, аларми, газ, револвер, пушка и т.н.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X