Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
    Не. На това му се вика keyboard warrior...

    Не ти пожелавам да се гърмите с никого, но може да минем и без излишен патос кого и как да заколим.

    Шансът ти в ръкопашен бой с трима нощни взломаджии е минимален, а следователно и на тези зад теб. Твое право е да мислиш друго.
    Ти си имаш твоя тактика, аз моя..
    Между другото, ако на някой му трябва перфектното точило за нож - "арканзански камък", заедно с диамантена плоча за шлайфане - да се обади,не повече от 100 кинта, но ще се бръснете с него!

    А Обер, теб те каня като истински реален "уориър" да заколим едно теленце, гледам го вече от доста време и си стана за клане...
    Ще ти дам ножа, а ти както искаш действай!
    Само да не ти се разтрепери ръката!

    Чакам О.К. от теб!

    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
    "Я видел, как крыса становится мышью"*
    https://htftp.offroad-bulgaria.com/ST/Beemer/Bumer1.mp3
    А за това ти благодаря от сърце, само не разбрах, как успя да го откриеш за по-малко от 5 мин.?
    Ти си много светнат Обер, честно ти го казвам!

    Много добре ще ти дойде, с твоя силен интелект, да се пооцапаш малко и със селски дейности...
    Още не мога да си обясня, как за няколко минути, изрови от една фраза, източника, че го и поправи !
    Последно редактирано от cveti; 24-01-09, 12:17.

    Коментар


    • #62
      Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

      Ми как ... хората му викат Google, а също и Wikipedia. Само остава да знаеш как да търсиш и всичко ще намериш... даже повече отколкото си очаквал или искал.
      А, и съответно да знаеш някой и друг чужд език, че то на български няма много смислена информация в интернет.

      Коментар


      • #63
        Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Напълно съм съгласен с теб!

        Първо и най-важно е ножа да бъде забит в гърлото с острие към гръбнака, след това "работиш", докато опре, тогава обръщаш и режеш рязко всичко по пътя, гаранция че няма съпротива....

        Ако трябват детайли - на л.с...
        АУУУУУУУУУУУУ
        Е, това е приказка
        Имаш ли врено толко смелост да направиш това?
        Аз съм ловец ( не претендирам с големи ловни успехи, но съм повалял животни) когато убивам животно искам да умре в най-малко мъки,а с човек такава жестокост не е нормална, поне според мен, какъвто и да е той.
        Дали това е начина да се справяме с айдуците- според мен не.

        Volk- ти да не си някой професионален killer от къде тая жестокост???
        LZ1PER

        Коментар


        • #64
          Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

          Разбира се че не...
          Моля за извинение всички, на които този текст им е дошъл в повече, а подрастващите - да знаят, че често нещата тук са такива каквито бихме искали да бъдат, но не и реални...

          Всъщност, ако се следва логиката на огледалните действия, човек трябва да бъде подготвен и за такива варианти...

          Коментар


          • #65
            Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

            А като се стигне до там, хората правят и по-големи идиотщини. И после никога не са същите.
            Като стреляш отдалече - фигурка в прицела. Спъва се, пада и вече не става. Край. А като се хванете за гушите в неприбраната нива няма къде да избягаш. И ножа в гърлото, и изцъклените очи на тоя дето умира на една педя от твойте очи. И майната на всичко.
            Веднага разбираш що старшините в пехотните роти имат цял склад с манерки. И туби спирт.
            Като пазиш домът и децата си ще му прегризеш гърлото и със зъби преди да разбереш кво правиш.

            Коментар


            • #66
              Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

              Повечето от крадците са страхливи и разчитат на това, че в набелязания
              апартамент или къща няма никой.Биха избягали веднага щом разберат че
              къщата не е празна.Един рецидивист-професионален крадец(едър и
              мусколест човек) ми разказа следната история.При обир на апартамент по
              тъмно решил да дръпне завесите на прозореца, за да могат външните
              светлини да осветят помещението.След като стъпил на едно канапе за да
              стигне до прозореца от там изпищяла спящата дотогава баба.Кръдецът
              за малко не получил инфаркт от страх и веднага избягал.
              При такива кражби в апартаменти влизат един най-много двама души,
              другите са отцепки и стоят отвън.Някой от крадците предпочитат да крадат
              през деня когато хората са на работа.Повечето крадци лежали в затвора
              правят ясна разлика между кражба и грабеж, защото наказанията са
              много различни.
              Но ако в къщата ви влязат наркомани нещата са съвсем различни, защото те не мислят (особенно когато са в криза) и са способни на всичко за да намерят пари за дрога.За сметка на това повечето наркомани са мършави, но пък не е изключено да са въоражени.
              Ако някой влезе в моят апартамент и реша, че семейството ми е застрашено бих използвал оръжие.След това ядовете са големи, но
              семейството е по-важно.

              Коментар


              • #67
                Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                Волк, никви телета няма да коля. Нито хора. Въпросът е, че първо го направи този номер с ножа, пък после говори как става. Вземи барем здрав глиган да заколиш, та да видиш кво е. Щото човекът не е беззащитно теле, особено като влиза в чужда къща с ясното съзнание, че вътре има някой. Вероятността да се справиш в ръкопашен бой с двама-трима нападатели, които имат тактическо превъзходство над теб е минимална. Вярно че в кориора няма да могат да се разгърнат, но не знаеш кой какво ще извади.

                А, кви гугъли ви гонят за песента?! Това е на Шнуров от Бумер 2 и целия саундтрак го въртя периодично в колата. Ако не си гледал филмите и особено първия, ще ти го кача.

                Коментар


                • #68
                  Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                  Волк, никви телета няма да коля. Нито хора. Въпросът е, че първо го направи този номер с ножа, пък после говори как става. Вземи барем здрав глиган да заколиш, та да видиш кво е. Щото човекът не е беззащитно теле, особено като влиза в чужда къща с ясното съзнание, че вътре има някой. Вероятността да се справиш в ръкопашен бой с двама-трима нападатели, които имат тактическо превъзходство над теб е минимална. Вярно че в кориора няма да могат да се разгърнат, но не знаеш кой какво ще извади.

                  А, кви гугъли ви гонят за песента?! Това е на Шнуров от Бумер 2 и целия саундтрак го въртя периодично в колата. Ако не си гледал филмите и особено първия, ще ти го кача.
                  Добре. Не се впрягай, не исках да те засегна или каквото там...

                  А за другия въпрос - явно нож за близък бой е и опасно и бая кърваво.

                  Щом трябва да има хладно оръжие, що не пробвате примерно с рапира и малко тренировки по фехтовка? Хем противниците са на дистанция, хем можеш да ги нараниш и да се стреснат и да избягат. И няма да е толкова кърваво.

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                    Аз си държа до леглото един скитски меч, срещу който всеки ножар бая ще се озори, обаче той би бил най-последен рубеж след всичко метателно, стрелятелно и т.н.

                    Това го отбелязвам, щото за съжаление съм виждал резултата от клане и направо не мога да повярвам колко е трудно да спреш някого, използвайки нож, еле пък ако са тумбичка. С ножа само ескалираш произшествието и оттам нататък нещата стават необратими.

                    Затова смятам, че първо трябва със сирената, пневматичната пушка и т.н. и едва след това смъртоносните оръжия.

                    Коментар


                    • #70
                      Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                      OFF
                      https://htftp.offroad-bulgaria.com/ST/Beemer/Bumer1.mp3
                      Хе, това наистина е интересно

                      А иначе аз използвам нестандартни електронни системи за охрана и заключване, защото всичко, което се продава е изучено от гадовете. От оръжия се пазя, защото съм много кибритлия и лесно мога да направя грешка

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                        +1.
                        Правената аларма е най-най-доброто. След седмица сам не помниш кво си правил, камо ли ония да я излъжат.

                        Коментар


                        • #72
                          Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                          Волк, никви телета няма да коля. Нито хора. Въпросът е, че първо го направи този номер с ножа, пък после говори как става. Вземи барем здрав глиган да заколиш, та да видиш кво е. Щото човекът не е беззащитно теле, особено като влиза в чужда къща с ясното съзнание, че вътре има някой. Вероятността да се справиш в ръкопашен бой с двама-трима нападатели, които имат тактическо превъзходство над теб е минимална. Вярно че в кориора няма да могат да се разгърнат, но не знаеш кой какво ще извади.
                          Обер, те знаят в кои къщи си струва да влезнат...
                          Мой работник почина /много сериозен мъж/, щом видяха некролога, му обраха къщата...
                          Аз ги чакам от години, имам огромно желание да ги посрещна, и мога да им предложа най-доброто в този смисъл - не влизат!

                          Ако искаш ми вярвай - виждал ли си примерно домашно кино, поставено в средата на строеж без врати и прозорци, което стои там, не месеци, а половин година и никой не го докосва!

                          Коментар


                          • #73
                            ключ в ключалката

                            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                            колега прощавай за любопиткството ... ама това какво ще рече ? че си забравил ключа на вратата ли ? отвън ? или отвътре?

                            аз имам метална врана с касов ключ и друг с 4странно закл. когато съм си у дома врътвам 4ката ама не съвсем докрая- така че отвън каквото и да мушнат да няма права линия за да се извади ключа.

                            а по отношение на охраната .. знам ли .. за всекиго е различно - СОТ +аларма например не е лош вариант. А за вътре .. ми каквото има - я бухалка, я тиган, или па газов със съчма.
                            Един съвет: не оставяй ключа в бравата, независимо как е завъртян. "Специалистите" не го бутат (щото им трябва), а го завъртат и отключват с твоя собствен ключ!
                            Тоя метод може да се приложи и на "6-странно" заключване.
                            По-добре късно, отколкото по-късно.

                            Коментар


                            • #74
                              Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                              За охрана в къщи и самоотбрана в това което обитаваш(къща,апартамент каквото и да е)най-добре е газов пистолет/револвер също добре е да се вземат мерки да не се стига до употребата на оръжие.Трябва да се помисли така че да не може да влезе некакнен гост по малките часове.Например едно добро и здраво изработено резе

                              Коментар


                              • #75
                                Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                                Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                                За охрана в къщи и самоотбрана в това което обитаваш(къща,апартамент каквото и да е)най-добре е газов пистолет/револвер също добре е да се вземат мерки да не се стига до употребата на оръжие.Трябва да се помисли така че да не може да влезе некакнен гост по малките часове.Например едно добро и здраво изработено резе
                                Браво бре! Ти поне осъзна ли какава глупост написа? Ако поне веднъж си бил в помещение в което някой е стрелял поне веднъж с газово оръжие щеше да напишеш нещо друго...Или ти спиш с противогаз? Щот няма да имаш време да го сложиш преди изстрел, дори да ти е под възглавницата (в което се съмнявам)...
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X