Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
    Браво бре! Ти поне осъзна ли какава глупост написа? Ако поне веднъж си бил в помещение в което някой е стрелял поне веднъж с газово оръжие щеше да напишеш нещо друго...Или ти спиш с противогаз? Щот няма да имаш време да го сложиш преди изстрел, дори да ти е под възглавницата (в което се съмнявам)...
    Не спя с противогаза-но за газовите пистолети/револвери-все пак макар и трудно се намират патрони с съчми (нищо че са забранени) и са отлични за самозащита в затворено помещение Все пак е някакво решение-а освен това шанса да убиеш някой е по малък-а ефект си има-пробвано е.

    Коментар


    • #77
      Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

      Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
      Не спя с противогаза-но за газовите пистолети/револвери-все пак макар и трудно се намират патрони с съчми (нищо че са забранени) и са отлични за самозащита в затворено помещение Все пак е някакво решение-а освен това шанса да убиеш някой е по малък-а ефект си има-пробвано е.
      Ми доуточни се бре...Пък после ако оцелее тоя и вземе да те съди че си го пушнал със незоконен боеприпас дупе да ти е яко в тая абсурдна държава... Затова ако ще го гърмиш, гледаш да го оставиш на място, пък после нека докажат че не сте се сборили и си го прострелял в опит да се спасиш...
      Пък и ако е сам (вярно че е малко вероятно), едва ли ще е казал къде отива, така че има реална вероятност никой повече да не го потърси...Та лопатата, джипа и някоя тъмна полянка...
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #78
        Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Ми доуточни се бре...Пък после ако оцелее тоя и вземе да те съди че си го пушнал със незоконен боеприпас дупе да ти е яко в тая абсурдна държава... Затова ако ще го гърмиш, гледаш да го оставиш на място, пък после нека докажат че не сте се сборили и си го прострелял в опит да се спасиш...
        Пък и ако е сам (вярно че е малко вероятно), едва ли ще е казал къде отива, така че има реална вероятност никой повече да не го потърси...Та лопатата, джипа и някоя тъмна полянка...
        Напълно съгласен

        Коментар


        • #79
          Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
          Затова ако ще го гърмиш, гледаш да го оставиш на място, пък после нека докажат че не сте се сборили и си го прострелял в опит да се спасиш...
          Пък и ако е сам (вярно че е малко вероятно), едва ли ще е казал къде отива, така че има реална вероятност никой повече да не го потърси...Та лопатата, джипа и някоя тъмна полянка...
          Абсолютно съм съглласен!Като е сбъркано законодателството,ние кво сме виновни.
          Най-важното е ДАНЕ МУ ДАДЕШ ШАНС ДА ТЕ СЪДИ ПОСЛЕ.А това става по гореописания от Куадра начин.
          После угризенията отшумяват с времето.(така разправят)
          И друго разправят.В Америка фермера чака прескачащия оградата крадец да превали средата ,че като го гръмне да падне в частния имот И не му правят нищо. Ако падне отвън - затвор.
          Нали преди половин година бяха правени някакви постъпки за промяна на законодателството точно във връзка със самоотбраната и охраната на частната собственост - докаде се стигна , какво стана?
          Уморените коне не ги убиват , нали ??

          Коментар


          • #80
            Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
            При такива кражби в апартаменти влизат един най-много двама души,
            другите са отцепки и стоят отвън.Някой от крадците предпочитат да крадат
            през деня когато хората са на работа.Повечето крадци лежали в затвора
            правят ясна разлика между кражба и грабеж, защото наказанията са
            много различни.
            Аха - аз съм живо доказателство!!
            Днес ми разбиха апартамента в Надежда - минус компютър и малко пари!! През деня е било, всичко е разхвърляно!
            От една страна е хубаво, че това е жилище под наем, в което няма нищо кой знае какво ценно, а от друга е лошо, че няма постоянно човек, само 2-3 дни в седмицата!!
            Основно кражбите са или през деня, или през уикенда когато хората са на работа или извън София!! Предполагам, че следят и проверяват има ли някой, след това влизат и набързо преравят всичко!!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #81
              Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

              И по празниците, когато хората са на гости при роднини.

              Коментар


              • #82
                Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Аха - аз съм живо доказателство!!
                Днес ми разбиха апартамента в Надежда - минус компютър и малко пари!! През деня е било, всичко е разхвърляно!
                От една страна е хубаво, че това е жилище под наем, в което няма нищо кой знае какво ценно, а от друга е лошо, че няма постоянно човек, само 2-3 дни в седмицата!!
                Основно кражбите са или през деня, или през уикенда когато хората са на работа или извън София!! Предполагам, че следят и проверяват има ли някой, след това влизат и набързо преравят всичко!!
                Наистина лоша случка И мен са ме тарашили няколко пъти и изчезнаха доста неща миналата година.Но ние сме си виновни че не си взимаме мерки и разчитаме че точно нас няма да оберат.

                Коментар


                • #83
                  Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                  Първоначално публикуван от Leam Преглед на мнение
                  Като изключим боен пистолет/Знам закона/, коя е най - ефикасната защита срещу нападатели проникнали посреднощ в апартамент В ПРИСЪСТВИЕТО НА СТОПАНИТЕ.
                  Подобно нещо се случи и на мен, но в къща. На 28.10.2006 незнам как ги изплаших, задигнаха САМО портфейла ми от масата а дъщеря ми беше на 6месеца в съседната стая. Беше много ясно че в къщата има хора- много нагло. Няколко нощи прекарах във форума чакайки ги да се върнат пивлвчени от разни вещи, които със сигурност са видяли. Оръжието ми беше бензинов трион, като разбира се, се надявах да ползвам само вида му. На всичкото от горе, съм редовен посетител на 06 РПУ, защото идеотите се подхвърляли документите ми по разни къщи в Бояна където са крали. Последния път бяха няк'ви улуци мамка му!
                  VARADERO SD2

                  Коментар


                  • #84
                    Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                    Дано на никого не се случват подобни неща!

                    Изчетох всичко изписано по темата.

                    Относно употребата на каквото и да е оръжие работата е много дебела и обикновенно единственият "чист" изход за собственика е, никои, никога да не разбере. Преди няколко години имаше много емблематичен случай с един пенсиониран химик, който беше сложил заряди във вилата си и осъкати един от крадците. Ако не се лъжа още е в затвора за опит за предумишлено убииство и средна телесна повреда.

                    Относно сигналната техника - вече продават сирени и аларми за под 50 кинта, достатъчно силни за да те заболи главата за 5 секунди (магазин Конрад на 5-те Кьошета, продават всякакви джунджории).

                    Работата с камерите не е много проста, особено ако трябва да се реализира детекция на движение. Има софтуери, които сравняват покадрово до няколко мунути назад и ако намерят разлика в кадър сигнализират. Проблем е безжичната връзка, особено през желязобетон. Решенията са различни в зависимост от вида на камерата. Сериозен проблем е осветлението (липсата или наличието на такова). Ако камерата е на тъмно е необхдимо да има осветление иначе няма да снима нищо. Ако има дручи източници на светлина камерата трябва да е с варйо обектив за да не се преосвети. Разбира се всичко това никак не е евтино.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #85
                      Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                      Има фирми които се занимават със събиране на системи за всеки обект, ама струва пари.
                      Джиесемските честоти минават през железобетона, те затова са и избрани, нали е ситифон. Прозорецът май не е толкова тесен, така че използват някакви съседни и просто гсм. Пак в Конрад има и нощни камери, също за стотинки. На всичките обаче проблемът е разделителната способност и значи разпознаването на изображението. Ако го познаваш и без това ще го познаеш и на екранчето. Иначе -забрави. Но системата за събиране на примерно 24 часов запис вече е скъпа. Като хубавите камери.
                      Мамка му(((

                      Коментар


                      • #86
                        Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Обер, те знаят в кои къщи си струва да влезнат...
                        Мой работник почина /много сериозен мъж/, щом видяха некролога, му обраха къщата...
                        Аз ги чакам от години, имам огромно желание да ги посрещна, и мога да им предложа най-доброто в този смисъл - не влизат!

                        Ако искаш ми вярвай - виждал ли си примерно домашно кино, поставено в средата на строеж без врати и прозорци, което стои там, не месеци, а половин година и никой не го докосва!
                        Като чета как се каниш да ги посрещнеш, да предположим че успееш, резултата ще бъде че после доста годинки на останалите бандюги ще им бъде абсолютно безопасно да влизат у вас защото през това време ти ще живееш в една друга къща - по добре охранявана от твоята .
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #87
                          Нвремето някъде четох, че някакви арабели отмъкнали няколко руснака и поставили условия..
                          От "Алфа" издирили брата на водача, резнали му главата и я пратили в кутия на бандюгите, с обещанието че това е само началото...
                          Ония пуснали хората и вече се ориентират само към западняци!

                          Всъщност темата е актуална и сериозна...

                          1. Не се надявайте на сиренки и пищялки, всеки елементарен бандит ходи с кози крак и кофа вода на обири, кърти сирената и я слага в кофата...

                          2. Стандартните елементи на охранителните системи са безкрайно лесно преодолими, слагат магнити на рид-контактите и отдавна знаят кой чифт задейства "тампера" дето дава сигнал за отрязан кабел - просто производителите използват стандартни цветове..

                          3. Работа горе-доле вършат камерите, но само ако дисковото записващо устройство е в сейф и не може да бъде полято със спирт и подпалено през отвора на кабелите, иначе първото което се търси е квадратора на записващите камери..

                          4. Крадците са като чакалите, надушват неестествената обстановка и не се пробват, но ако видят стандартна аларма от Бриколаж - все едно, че са видели кокошка вечер в гората!

                          5. Логиката на крадеца е да обере обект, който нито е много беден, ясно защо, нито много богат защото знае, че богатия може да си позволи да го издири после и да плати за да му направят кокалите на зрънчо "хрус-хрус"! Затова търсят интелигентни хора, защото не са толкова агресивни и са разумни в отговора на нашествието, не много богати, но не и съвсем бедни...

                          6. Единствено наркоманите са извън контрол - това брате мисли само за дозата, може да му отрежеш топките и няма да забележи!
                          Последно редактирано от cveti; 24-01-09, 12:18.

                          Коментар


                          • #88
                            Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                            Добре де Volk, какво ще кажеш по въпроса за периметрова охрана и 3 или 4 високо монтирани (от всичко страни назависими) на къщата сирени, напрактика двора се пази още от момента на прескачане на оградата. говоря за СОТ, не за локална аларма и не говоря за охрана на банка а на частна вила ( под вила разбирам рядко 2-3 пъти месечно посещаема)в която няма кой знае какви ценности и пари, а просто едно обзавеждане и не скъпа техника.
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • #89
                              Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                              Тези, дето къртят са дилетантите. Иначе пръскат с монтажна полиуретанова пяна и сирената само дрънчи тико като куха консерва.

                              Камерите пък баш никаква охранителна работа не вършат и са евентуално средство за съда след като вече са хванали когото трябва по други канали. Това с разпознаването и задържането го има някъде, но не и тук.

                              Пепи, то хубаво ще има сирени, ама кой ще ги чуе и по-важното кой ще се отзове? Щото можеш да си сложиш и GSMмодул и да ти вдигне гюрюлтия през GPRSа или да ти се обади, че нещо става, ама кво ще направиш тепърва?

                              Коментар


                              • #90
                                Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                                капани!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X