Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Пералня...

    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Пробвах да сменя лагерите на една, мисля индезит, не успях, барабана е залепен и не подлежи на разглобяване.
    Отнесох го в оторизиран сервиз от чисто любопитство да видя как ще сменят лагерите, там директно ме отрязаха, не подлежи на ремонт, само нов за 200 лв, но ми обясниха, че по-добре нова пералня за 400....
    Малко офтопик, но колега преди 2 седмици мина по този път... Сервиза (неоторизиран) отрязаха лепения барабан (залепен термично), смениха лагерите и залепиха обратно барабана...
    Но наистина дори и аз съветвах колегата да не се занимава - щом едното е тръгнало, в скоро време може да очаква и друго да се спомине...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #92
      От: Пералня...

      Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
      Пробвах да сменя лагерите на една, мисля индезит, не успях, барабана е залепен и не подлежи на разглобяване.
      Отнесох го в оторизиран сервиз от чисто любопитство да видя как ще сменят лагерите, там директно ме отрязаха, не подлежи на ремонт, само нов за 200 лв, но ми обясниха, че по-добре нова пералня за 400.
      Правил съм го това с рязането и лепенето, затова се обадих. Вече близо година си бачка. Но го направих от спортна злоба, трудно е да навиеш някого да го направи.

      Коментар


      • #93
        От: Пералня...

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Малко офтопик, но колега преди 2 седмици мина по този път... Сервиза (неоторизиран) отрязаха лепения барабан (залепен термично), смениха лагерите и залепиха обратно барабана...
        Но наистина дори и аз съветвах колегата да не се занимава - щом едното е тръгнало, в скоро време може да очаква и друго да се спомине...
        Нямам снимки,но и аз го направих това и както писах по горе имам пералня на 2 години за 9 лв. Проблема беше че от семеринга е протекло вода и оттам лагерите са тръгнали,ако проблема е бил хванат на време то лагерите са вечни


        Това е АЕГ-то дето ще питам утре дали мога да го отнеса!
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150210_200149.jpg
Прегледи:1
Размер:42.4 КБ
ID:5641196
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #94
          От: Пералня...

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Правил съм го това с рязането и лепенето, затова се обадих. Вече близо година си бачка. Но го направих от спортна злоба, трудно е да навиеш някого да го направи.
          Как го отряза?
          Как го залепи?
          Тази за която говоря бе малко странна, снадката между двете бе в един учатък с много неравности, механично бе невъзможно, единственият начин според мен бе нещо термично.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #95
            От: Пералня...

            Днес уредих преглед при лекар за пералнята,ама чаак за събота,че тогава ми е удобно.
            И после ще я мисля...
            Нищо не мога,и нищо не знам...

            Коментар


            • #96
              От: Пералня...

              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
              Как го отряза?
              Как го залепи?
              Тази за която говоря бе малко странна, снадката между двете бе в един учатък с много неравности, механично бе невъзможно, единственият начин според мен бе нещо термично.
              Започнах със зеге, но заради тези неравности продължих с лист за ръчна ножовка. Като си упорит, върви. След това остава срез около 10мм. средно. После лагери и семеринг. След това слепване на двете половини със силикон, обикновен снитарен, и притискане до дебелина примерно 1мм. На другия ден заякчаване със самонарезни винтове по цялата периферия, които допълнително притискат силикона. И това е, сглобена е и пее

              Коментар


              • #97
                От: Пералня...

                Наскоро ми се наложи да купувам пералня и сушилня.Опитвайки се да направя "информиран избор", потърсих за съвет мой познат дето си вади хляба да поправя такива.Според него, за пералните, всичко до 600 лв. било еднакво и в този ценови клас се взимало това което има най-дълга гаранция.От 600 до 800 лв. (без тези с инверторен мотор), утвърдените марки били за предпочитане, без значение къде са произведени.От 1000 лв нагоре си било на късмет...пералните в този ценови клас, били или много нови или т.нар. "топ" модели и в България били продадени сравнително малко бройки за да има достоверна информация. Отново доброто гаранционно обслужване било приоритет!По възможност, сушилната трябвало да е минимум клас А, а за пералнята(ако не е инвертор) не било от голямо значение!Е, след тези му съвети купих Електролукс за 699 лв. която избрах единствено заради това, че е малко по-тънка и не стърчи под плота където е монтирана. Моя познат, на когото се обадих за да се похваля, като я видя, ме попита как съм могъл да избера най-големия боклук на пазара...!? Тактичен е човека, не може да му се отрече!Разбира се, пихме по една ракия за новата придобивка, той да си оправи обноските, аз да преглътна казаното.Сега се надявам, да не чак толкова добър в занаята си!
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0105[1].jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5641398
                Последно редактирано от emil5koff; 11-02-15, 22:37. Причина: добавяне на снимка

                Коментар


                • #98
                  От: Пералня...

                  Пералнята за която споменах че комшията искаше да хвърля и я поправих за 9 лв. се оказа че и казана е какъвто трябва.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peralnja.jpg
Прегледи:1
Размер:148.3 КБ
ID:5641930

                  Късметлия съм.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #99
                    От: Пералня...

                    Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                    ... Моя познат, на когото се обадих за да се похваля, като я видя, ме попита как съм могъл да избера най-големия боклук на пазара...!? Тактичен е човека, не може да му се отрече!Разбира се, пихме по една ракия за новата придобивка, той да си оправи обноските, аз да преглътна казаното.Сега се надявам, да не чак толкова добър в занаята си!..
                    Ами ти го питай тоя "разбирател" кое е най-доброто на пазара за тия пари, и като почне да ти реди за Миле, Бош и Сименс Х-та употреба, директно му дай адреса на най-близкия сексмагазин, та да си избере най-големия ... и да си го навре отзад. Как пък тия прости западняци изхвърлят хубавите машинки и купуват нови боклуци и не са стоплили още, че по-убаво от втора (или двайсе и втора) употреба няма....
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • От: Пералня...

                      Здравейте. Предстои ми купуване на пералня. Изумих се, че правят програмите от 2 и нещо чАса нагоре, за леко замърсено цветно пране. Има кратки програми, ама са за половин барабан. Лимитът ми е 800 лева, а има дори Бош в тоя интервал. Аз ли съм нещо в грешка да търся време под 1 час и 20 мин. за 40 градуса пране? Само един модел на Беко предлагат тая възможност, пък разликата с Бош е само 119 лева. А, да, и Miele са помислили за тия неща, ама почват от 1800 лева.
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 22-02-15, 09:24.

                      Коментар


                      • От: Пералня...

                        Нормално е да има и една програма за 30-40 минути.

                        Коментар


                        • От: Пералня...

                          Бош няма такава програма, с максимален капацитет пране. Само един Електролукс, през функцията time menager успяхме да смъкнем времето на час и 20 мин. И пак не съм много сигурен дали беше за пълен барабан. На Бекото си го бяха написали в книгата като хора - 1 чАс. Цифровият дисплей дори показа 50 и нещо минути. Може и Бош да може да бъде излъган, но не са написали като възможност. Продавачите се учудиха аз какво търся, а аз се изумих, че от 100 модела перални все откъм 2 и нещо чАса почват, чак докъм четири и нещо чАса плацикане. Тая дреха ще стане на парцал!

                          Коментар


                          • От: Пералня...

                            Ти хич не се заблуждавай че бързите програми спестяват износването на дрехите. Напротив, а освен това харчат и повече ток, а за да станат нещата като свят - слагаш и повече препарат. Бързите са за да си изпереш гащи защото нямаш с какво да излезеш.

                            Програми за слабо замърсено пране имат всички и те не са забележимо по-кратки като време.

                            Коментар


                            • От: Пералня...

                              Пълнене - загряване - плацикане (през всички етапи) - плакнене и центрофуга. Така го виждам аз, нищо сложно. По-малко търкане като време - по-кратка програма. Така ли са и старите Бош, дето толкова ги хвалите, 2 чАса и 20 мин? Защото при мен отпадат по тоя параграф.

                              Коментар


                              • От: Пералня...

                                Аз точно Бош не съм имал никога, та не знам, ама ана тези дето съм ги има - горното важи. Деу, Индезит, Миле и не помня какво още. За "нищо сложно" - алгоритмите за управление на перални машини не са никак прости. Нито пълненето е просто пълнене, нито въртенето е само един вид, изплакването си има своите тънкости и компромис между време и разход на вода, а центрофугирането е цяла отделна бира.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X