Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Пералня...

    Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
    Да разбирам ли,че препоръчвате ремонт на старата?
    Ако е под 150 лева - да.

    Коментар


    • #77
      От: Пералня...

      Тя и на брата пералнята инак е здрава, ама си е наумил да купува нова.

      Ама той май не работи за парите си, щом е готов да прежали 500 вместо 150 за ремонт.

      Моята пералня е San Giorgio(Свети Георги в превод), и е над 15 годишна. Сменил съм веднъж водна помпа, веднъж кондензатори, и преди два месеца-лагерите. Другото си бачка коректно.
      Но по думите на тигерхунтера-това си е марка от по-висок клас в Италия.
      Макар моята пералня да е от най-ниския клас на марката.

      А брата да не се прави на богаташ, и да занесе пералнята на ремонт, да не го замервам с програматори...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #78
        От: Пералня...

        Аз пък да попитам, някой има ли мнение за direct drive на LG? И изобщо пералните на LG. Обиколихме големите вериги. Сега сме на транспортните дефекти и "немските'' ти да видиш... Женската част избира пък аз отмятам и зачерквам. А старата 20 годишна ''силтал'' от време на време и изтичат водите, но не е родила още, пере като змей иска и да простира, но не може да взима все още завоя към терасата. Изгледаха ме много странно в магазина като попитах предлагат ли тази марка (силтала)... дори не били чували. Италианските не били хубави, веднага ме пращат при китайски и турски. Ходенето по мъките за избор на марка си продължава.
        Не важно кто напротив, важно кто рядом.

        Коментар


        • #79
          От: Пералня...

          Силтал е "второстепенна" марка на някой от големите италиански производители. Май че индезит, ама си трябва проверка. Номерцата и моделите са еднакви. Има и Jar - пак такива.

          Директ драйв е много хубаво нещо поне откъм шум. Няма виене на мотора, няма плющене и квичене на ремъка. На центрофуга шуми по-малко отколкото другите докато перат. Дали наистина икономисва ток не знам, ама сигурно - поне за произвеждане на шум харчи по-малко.

          За турските перални не знам - тука има обаче една миялна Беко на повече от година, работи си.

          Коментар


          • #80
            От: Пералня...

            Преди месец гледам една готина пералня пред моята врата,звъня на комшията кво е наумил,вика на две години е,вие,бучи,майстора казал много пари за ремонт,турска с лсд дисплей,викам я да я прибера,разглобих я че ми беше трудно да я прекарам до гаража,два лагера и един семеринг за колосалната сума общо 9 лв. и половин ден бачкане и си имам две годишна пералня да си пера работните дрехи направо в гаража,два етажа нагоре има аег та се чудя дали да питам свободна ли е
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #81
              От: Пералня...

              Я питай, да не се окаже и там много страшна повреда като скобичка за маркуча примерно. Напоследък много странни хора се занимават с ремонт на битова техника.

              Коментар


              • #82
                От: Пералня...

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Силтал е "второстепенна" марка на някой от големите италиански производители. Май че индезит, ама си трябва проверка...
                Мерлони е производителят. И Индезит е тяхна марка, вярно. Точно такава е пералнята вкъщи, и точно втора употреба. Две деца е отгледала (при мен). Единствената повреда е изгоряло копче „старт/стоп". Понеже се оказа някакъв стандартен бутон, който в двете си положения включва различни вериги - просто смених позициите на клемите и сега вкл/изкл са наобратно на останалите по панела. По едно време престана да работи помпата - оказа се костилка от маслина, заседнала в турбинката. Всички гуми по машината са в прекрасна кондиция (на двайсет и кусур години).
                пп
                И аз си работя за парите - мамка му...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #83
                  От: Пералня...

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  ...два лагера и един семеринг за колосалната сума общо 9 лв. и половин ден бачкане
                  ...така де, ама ако я прави друг, а не ти, и ако тоя друг не работи за себе си, а за фирма, цената като нищо става 159лв. Което за пералня на 2 години си струва де. То и аз ако закарам моята в сервиз или викна някой за смяна на амортисьори със сигурност няма да ми ми излезе 30лв, колкото ще ми излезе сега ремонта. (амортисьори 16 кинта, шифтове 4 кинта и 30 сантиметрова бургия 13мм - не помня колко, ама под 10 кинта). А ако бях викнал някой заради изгорялото трафче на захранването, все едно да си бях купил нова.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Пералня...

                    Да, ама има и Уирпуул със залепен барабан, там смяната на лагерите е сериозен ремонт и никой не го прави, защото е абсолютно нестандартен - рязане на барабана, смяна на лагери и семеринг и след това залепване на барабана.
                    Иначе единствено нов барабан, около 400 кинта.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Пералня...

                      Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                      Иска ми се да не е прав.
                      А нещо за "с транспортен дефект,ама за западния пазар"?
                      Дали има нещо вярно?
                      Истината е,че това са уреди втора употреба.Преди няколко години взех такава пералня.Ръждата я хвана учудващо бързо.Когато се повреди /след гаранцията/ повиках техник да я ремонтира.Човека я разглоби и видяхме че на платката има презапоявани елементи.Ясно си личеше,че това не са заводски спойки.Според него дори самата платка не била от тази пералня.Масова практика било повредени уреди да се ``рециклират`` и да се продават като уреди с транспортен дефект.За достоверност им нанасяли някаква щета по корпуса с чука или отверката.
                      0884 987 137
                      В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                      Коментар


                      • #86
                        От: Пералня...

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Да, ама има и Уирпуул със залепен барабан, там смяната на лагерите е сериозен ремонт и никой не го прави, защото е абсолютно нестандартен - рязане на барабана, смяна на лагери и семеринг и след това залепване на барабана.
                        Иначе единствено нов барабан, около 400 кинта.
                        Аааа.. и този филм съм го играл, с другата ми пералня Аристон-хотпойнт.Лагерите мисля бяха по около 4лв.,ама ми отне цял ден.......и много мамата.
                        0884 987 137
                        В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                        Коментар


                        • #87
                          От: Пералня...

                          Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                          Истината е,че това са уреди втора употреба.Преди няколко години взех такава пералня.Ръждата я хвана учудващо бързо.Когато се повреди /след гаранцията/ повиках техник да я ремонтира.Човека я разглоби и видяхме че на платката има презапоявани елементи.Ясно си личеше,че това не са заводски спойки.Според него дори самата платка не била от тази пералня.Масова практика било повредени уреди да се ``рециклират`` и да се продават като уреди с транспортен дефект.За достоверност им нанасяли някаква щета по корпуса с чука или отверката.
                          Аз останах със същото впечатление, когато си търсех хладилник. Това не са уреди с транспортни дефекти. Това са сравнително нови уреди, но все пак употребявани. Дали са дефект някъде на запад, купени са за без пари и после са отремонтирани тук в България. Някои хладилници откровено си дъхнеха на мърша. По уплътненията си личаха следи от миещи препарати и други нечистотии.

                          Относно евтините перални - преди 15 години купихме на майка ми пералня марка Prolux за 350 лв. Беше най-евтината, която намерихме тогава. Още си пере, преди две години смених кондензатора на двигателя. Никакъв друг дефект.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #88
                            От: Пералня...

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            Това не са уреди с транспортни дефекти. Това са сравнително нови уреди, но все пак употребявани. Дали са дефект някъде на запад, купени са за без пари и после са отремонтирани тук в България. .
                            Има го и това, но има и нови.
                            По моя опит 25% са употребени вече От четири уреда преди Коледа един се оказа леко ползван, нещо като "15 дни проба и ви връщаме парите". Но поради цената не се задълбочих

                            Коментар


                            • #89
                              От: Пералня...

                              Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                              Истината е,че това са уреди втора употреба.Преди няколко години взех такава пералня.Ръждата я хвана учудващо бързо.Когато се повреди /след гаранцията/ повиках техник да я ремонтира.Човека я разглоби и видяхме че на платката има презапоявани елементи.Ясно си личеше,че това не са заводски спойки.Според него дори самата платка не била от тази пералня.Масова практика било повредени уреди да се ``рециклират`` и да се продават като уреди с транспортен дефект.За достоверност им нанасяли някаква щета по корпуса с чука или отверката.
                              Тези, които видях и взех миришеха на ново и неползвано... Нямаше следи от перилен препарат, а уплътненията миришеха на ново и бяха талкирани...
                              Не съм разглобявал платки да ги гледам - засега работят изправно..
                              Да, във Варна има няколко магазини. На техниката в някои от тях си пише 'върнати от лизинг' - при тях да - като се загледаш се виждат следи от употреба..
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Пералня...

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Да, ама има и Уирпуул със залепен барабан, там смяната на лагерите е сериозен ремонт и никой не го прави, защото е абсолютно нестандартен - рязане на барабана, смяна на лагери и семеринг и след това залепване на барабана.
                                Иначе единствено нов барабан, около 400 кинта.
                                Пробвах да сменя лагерите на една, мисля индезит, не успях, барабана е залепен и не подлежи на разглобяване.
                                Отнесох го в оторизиран сервиз от чисто любопитство да видя как ще сменят лагерите, там директно ме отрязаха, не подлежи на ремонт, само нов за 200 лв, но ми обясниха, че по-добре нова пералня за 400.

                                Относно електроуредите втора ръка, преди се купуваха, но сега електроуредите втора ръка не са с този ресурс както онези през деведесете, вече пластмасата е във всички.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X