Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пералня...

    Няма никакъв смисъл да бориш нито помпата, нито пералнята. Причината е в неправилно разположения маркуч за мръсна вода който връща голямо количество вода след изпомпването. Съответно като я занесеш при техници те го слагат както трябва и всичко потръгва.

    Коментар


    • От: Пералня...

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Няма никакъв смисъл да бориш нито помпата, нито пералнята. Причината е в неправилно разположения маркуч за мръсна вода който връща голямо количество вода след изпомпването. Съответно като я занесеш при техници те го слагат както трябва и всичко потръгва.
      Не знам дали е точно така защото пералнята е залостена на същото място откакто е купена- маркуча за мръсната вода съответно ще го погледна.Защо обаче не се развърта центрофугата както трябва а върти едва-едва,може би 1/4 от оборотите-там някъде е проблема.Ако е заминал двигатела -няма центрофуга и до там а при мен веднъж изпере веднъж не ще???

      Коментар


      • От: Пералня...

        Като има вода в барабана центрофугата не може да се развърти.

        Коментар


        • От: Пералня...

          Наистина маркуча прави един S и е захванат на заводската щипка която е доста високо.Утре след работа ще правя проби-резултат тук.

          Коментар


          • От: Пералня...

            Обяснявам как трябва да е:

            От изхода на пералнята маркучът трябва да иде право нагоре поне до височината до която се пълни максимално пералнята + още 15см, а после полегато (но без "корем") - в канала. Ако е дълъг и прави корем или сифон - да се скъси. Не е зле да се провери с духане да няма някой чорап в него. Във филтъра на помпата също не трябва да има много монети, банкноти, чорапи и други неща.

            Коментар


            • От: Пералня...

              Като човек "извлекал" между 6000 и 7000 доставки за 7те години които работих като доставчик на бяла "мебел" във Виена мога да препоръчам няколко модела които са се доказали през годините (такива от които сме сменяли най-малко през годините!)

              1.) Gorenje без Дисплей , само врътка (такава купих и на баба ми която си живее в България)
              2.) Bosch с малкия дисплей (или без!!!)
              3.) Indesit които са само с часовник (в момента съм с такава в новото жилище. В старото изхвърлих работещия Bosch за 2 годишна Miele). Тия им заминават доста бързо четките , но пък са жилти стотинки.

              Разни Samsung, Whirlpool , Beko (опази боже!!), OK (тия клиентите като ги връщат , дирекно се изхвърлят, т.е. взимат се на контейнер, не на бройка!), Аристотел , Зануси и тнт ... ги забравете като марки! Боклуци големи. Шефа се утрепа да сменя скъсани амортесьори на 2 годишни такива или да продава за България такива с изгоряла електроника.

              За хората с пари ще посъветвам да бягат и от новите Miele-та. Нищо общо с квалитета който беше преди 5-6 години! Виждал съм поне 10 бройки които след няколко седмици пране барабана е решил да излиза или от ляво или от дясно докато центруфугира .... представям си какъв удър се е чул
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • От: Пералня...

                Друго си е тежката дума на Статистиката!

                Коментар


                • От: Пералня...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Друго си е тежката дума на Статистиката!
                  М нали. От хората яли краставици през 1907 99.8% вече са мъртви. Също така Перла 05 изкарваше 10 години. Щото нова трудно да си купиш.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Пералня...

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    М нали. От хората яли краставици през 1907 99.8% вече са мъртви. Също така Перла 05 изкарваше 10 години. Щото нова трудно да си купиш.
                    Ползвах такава от 1992 до 2013 с нормални за мен поне главоболия . Един път амортисьори , помпа и лагери .Последно умря мотора и в края на миналата година отиде във великите ловни полета . Сега вече с другата пералня разбирам че е имало и по-добри и лесни начини за пране .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Пералня...

                      Направих пробата по начина който описа подробно Ясен и резултата е положителен.Дано да пере и за напред така-моят маркуч беше вдигнат до ниво ок 40-45 см над нивото на водата с която пере.Сега го корегирах и ще видим при следващо пране-първото стана.Има логика в това,че маркуча е високо и връща след като изпомпа мръсната вода.

                      Коментар


                      • От: Пералня...

                        Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
                        Не знам дали е точно така защото пералнята е залостена на същото място откакто е купена- маркуча за мръсната вода съответно ще го погледна.Защо обаче не се развърта центрофугата както трябва а върти едва-едва,може би 1/4 от оборотите-там някъде е проблема.Ако е заминал двигатела -няма центрофуга и до там а при мен веднъж изпере веднъж не ще???
                        Ако мотора е с кондензатор, смени го и работата ще потръгне. Другия вариант е да приплъзва ремъка Особено ако е клиновиден е доста вероятно.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Пералня...

                          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                          Като човек "извлекал" между 6000 и 7000 доставки за 7те години които работих като доставчик на бяла "мебел" във Виена мога да препоръчам няколко модела които са се доказали през годините (такива от които сме сменяли най-малко през годините!)

                          1.) Gorenje без Дисплей , само врътка (такава купих и на баба ми която си живее в България)
                          2.) Bosch с малкия дисплей (или без!!!)
                          3.) Indesit които са само с часовник (в момента съм с такава в новото жилище. В старото изхвърлих работещия Bosch за 2 годишна Miele). Тия им заминават доста бързо четките , но пък са жилти стотинки.

                          Разни Samsung, Whirlpool , Beko (опази боже!!), OK (тия клиентите като ги връщат , дирекно се изхвърлят, т.е. взимат се на контейнер, не на бройка!), Аристотел , Зануси и тнт ... ги забравете като марки! Боклуци големи. Шефа се утрепа да сменя скъсани амортесьори на 2 годишни такива или да продава за България такива с изгоряла електроника.

                          За хората с пари ще посъветвам да бягат и от новите Miele-та. Нищо общо с квалитета който беше преди 5-6 години! Виждал съм поне 10 бройки които след няколко седмици пране барабана е решил да излиза или от ляво или от дясно докато центруфугира .... представям си какъв удър се е чул
                          Имам такъв индезит,след 23 години вярна служба и пране почти всеки ден,а събота и неделя до три перални на ден,скоро ще и правя първи ремонт,започна да вие лагер на барабана
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Пералня...

                            А защо, всички производители на перални ме принуждават да търся запазена и сервизирана "втора употреба"? Тва някакъв нов и непознат за мен маркетингов трик ли е или решиха, че на 5 години трябва да си сменям уредите, за да съм щастлив потребител?
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Пералня...

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Ако мотора е с кондензатор, смени го и работата ще потръгне. Другия вариант е да приплъзва ремъка Особено ако е клиновиден е доста вероятно.
                              Работата била много проста-много високо вдигнат маркуч за мръсна вода.Свалих го по ниско и сега изпомпва всичката мръсна вода и няма проблем.

                              Коментар


                              • От: Пералня...

                                2 думи от личен опит. Ходих в магазина, и търсих от читавите похвалени марки. Всички имаха кратки програми, но за половин барабан. Включвахме ги една по една, на сухо го потвърдиха на дисплея. Взех си Беко, че дори по книга си пере с пълен барабан за около час, че и по-малко. Моторчето и ремъка са като играчка. Програмите са смислени и нямам забележка, работи както е написано. Много ме дразниха разни уж средни до висок клас марки, с тъпо написани програми, де съм виждал как работят, затова не посмях да е Бош (под 2 ч. и 15 мин нямаше програма с пълен барабан). Засега съм доволен. Части бол, ще пере само в дните събота / неделя. На цена е само с 20% по-евтина от Бош. Каквото е писано, поне не ме дразни как работи. А, да не забравя, Беко няма датчик за преливане, за разлика от останалите. Ще преправям някой ден и ще и присадя, но софтуера няма как да преправя. Беше информирано решение.
                                Последно редактирано от Ivan Terziev; 06-04-15, 19:50.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X