Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Пералня...

    Новите помпи са евтини ...за Уирпул - 15 лв. ...
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #47
      От: Пералня...

      Ако казана може да се разглобява, значи няма страшно. Ако е лепен (неразглобяем) огледай го, дали има в мястото на слепката достатъчно "месо", за да се среже с лист от ножовка, и след това да се сглоби с винтове.

      Коментар


      • #48
        От: Пералня...

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Новите помпи са евтини ...за Уирпул - 15 лв. ...
        Да, всички с изключение на нужната ми... Тя бе около 60лв, 'защото била за последния най-нов модел'.... И я имаше само в един от магазините...
        А пералнята бе поне 18-20годишна.... Модела бе почти същия, като разликата бе само в начина на сглобяване (ъгъла между фундамента и самата помпа), което се оправяше с разглобяване и завъртане на самата помпа, като се затягаше в новото положение отново на щатни места за болтовете...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #49
          От: Пералня...

          Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
          Пералнята ти е за сериозен ремонт, трябва да се изтърбуши цялата. Трябва да смениш лагерите и семеринга/него задължително/. Тогава ще можеш да погледнеш и паяка. А нагревателят е една от най-лесните за смяна части. Можеш да го извадиш, да го почистиш добре ако ви е варовита водата и да го огледаш. Разбира се, трябва и да го измериш. Във всеки случай е напълно възможно точно той да изгори бушоните.
          Да, на там отиват работите.
          Само че не е лично моя.
          Мястото е много тясно, и ако се налага вадене на целия казан, ще стане страшно
          Значи, на първо време ще извадя нагревателя да видя има ли механични повреди.
          После ще проверя за наличност и цена на резервен паяк, и тогава ще се решава.

          Коментар


          • #50
            От: Пералня...

            Паяка както го наричаш, може да е занитен към барабана, понякога се разнитват. Нови здрави болтове с федер шайба и става вечен, 2 лагера по 6 лева от скъпите + семерина за около 1.50 и един хубав силикон= 15 лева и имаш нова стара пералня, която може да служи още много години.

            Коментар


            • #51
              От: Пералня...

              Я да дам отчет за положението. Може да е от полза за някого.
              Диагнозата се оказа вярна. От разбития лагер, барабана е стъргал в нагревателя и резултата се вижда от снимката.
              Лагера беше буквално разпаднат.
              Себестойност на ремонта.
              Двата лагера 10лв., китайчета от магазин за лагери.
              Уплътнение 10лв.
              Нагревател 20.
              Само искам да отбележа, че болтовете прикрепящи опората с лагерите към казана, бяха осигурени с-у саморазвиване с лепило, и развиването в тясното място беше голямо изпитание за нервите
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #52
                От: Пералня...

                Я да повдигна темата.
                Ще купувам нова пералня,бюджет-до 400 лева.Колебая се между Деу,Беко и Индезит...
                Дайте мнение,коя е по-издържлива,и дали да купя от големите вериги,сглобявана в Турция,или с "транспортен дефект,сглобявана за Германия"...
                Нищо не мога,и нищо не знам...

                Коментар


                • #53
                  От: Пералня...

                  2 употреба Miele?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Пералня...

                    Предпочитам нова,от посочените по-горе марки.
                    Или друга в този бюджет.
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Пералня...

                      Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                      Предпочитам нова,от посочените по-горе марки.
                      Или друга в този бюджет.
                      Е, след 2 години пак ще питаш.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Пералня...

                        Щом трябва...
                        Сегашната е втора ръка от познат,ремонта и ще надхвърли 120-30 лева,което е почти половината от цената на нова.
                        Та затова....
                        Нищо не мога,и нищо не знам...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Пералня...

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          2 употреба Miele?
                          Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                          Предпочитам нова,от посочените по-горе марки.

                          Или друга в този бюджет.
                          Ако намериш читава такава на тези пари не се замисляй въобще. Бих ти препоръчал Аристон но е два пъти над бюджета ти. Пенчо е прав!
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #58
                            От: Пералня...

                            Иска ми се да не е прав.
                            А нещо за "с транспортен дефект,ама за западния пазар"?
                            Дали има нещо вярно?
                            Нищо не мога,и нищо не знам...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Пералня...

                              За 400 лв. нова пералня е само един яд в повече.За тия ппари има читави немски втора упртреба,които ще надживеят 3 пъти изброените от теб.И една подробност,която не всички знаят-от няколко години единствената марка с казан от инокс е Миеле,а за мен друг материал за казан на пералня е нехигиенично.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар


                              • #60
                                От: Пералня...

                                Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                                Я да повдигна темата.
                                Ще купувам нова пералня,бюджет-до 400 лева.Колебая се между Деу,Беко и Индезит...
                                Дайте мнение,коя е по-издържлива,и дали да купя от големите вериги,сглобявана в Турция,или с "транспортен дефект,сглобявана за Германия"...
                                Гледай коя е най-масова. Daewoo=crown и каквато друга марка от миналото се сетиш - просто надпис. Та по тоя повод бих заложил на индезит. Поне ако се развали извън гаранцията ще има части, предполагаемо евтини. Приятелско семейство търси маншон за Zanussi с горно зареждане. И не могат да намерят вече няколко месеца.

                                Сегашната ми е Bosch, сглобявана в Германия. Ама проблема не е в сглобката, ами в това с какви части е сглобявана. Беше най-евтиния Bosch като я купувах преди 10 години, с последствията от това. Захранването на електрониката сдаде на 5-тата година (вярно, отчасти по моя вина, но това не променя факта), и ако не разбирах от електроника трябваше да я хвърля, защото цяло управление струва 250 евра. Към момента са сдали амортисьорите, просто защото са кекави, дори сравнявайки ги с амове за Самсунг, дето струват 16лв комплекта. За сметка на това са монтирани така, че ако следваш инструкциите на Bosch трябва да си купиш специализирана бургия от тях за да разпробиеш горните захвати, за скромната сума от... май беше 50-ина евра. Това щото са се скръндзили за 2 пластмасови щифта струващи стотинки.

                                В една пералня няма нищо дето всеки втори китаец без грам технически познания да не може да сглоби. Качеството зависи повече от това от какъв клас е. Не очаквай чудеса за 400лв - това е изпилена докрай цена, тоест направени са всички възможни компромиси и е спестена всяка възможна стотинка. Изобщо, не очаквай чудеса от най-ниския клас на коя да е марка.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X