Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Пералня...

    Като гледам цената на нова,втора ръка пак ми е скъпа...
    Мога да вдигна до 500,но избора пак е ограничен...
    Нищо не мога,и нищо не знам...

    Коментар


    • #62
      От: Пералня...

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Качеството зависи повече от това от какъв клас е. Не очаквай чудеса за 400лв - това е изпилена докрай цена, тоест направени са всички възможни компромиси и е спестена всяка възможна стотинка. Изобщо, не очаквай чудеса от най-ниския клас на коя да е марка.
      Ох...Знам ги тези неща...
      Но това е,което мога да си позволя-400,преко сили 500 лева.
      Нищо не мога,и нищо не знам...

      Коментар


      • #63
        От: Пералня...

        Какви глупости дрънкате бе хора, кой нормален си купува втора ръка електроуреди???
        Пералня на старо, какво ли е прала някъде по света?
        Отивай в магазина и взимай която ти хареса, всички са правени на едно място.
        Две години гаранция, пък след това може и друга да си вземеш.
        Успех.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #64
          От: Пералня...

          Брат, занеси пералнята да я ремонтират, 150 лева са доста по-малко от 400. Другото по пералнята е добре, с изключение на един изгризан от мишка маркуч, ама и той не е милиони. И ще имаш пак пералня втора употреба, но поне програматора ще е нов.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #65
            От: Пералня...

            Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
            а за мен друг материал за казан на пералня е нехигиенично.
            Налепите по казан от неръждавейка по нищо не отстъпват на налепите върху казан от пластмаса, и това съм го виждал лично. Дори тия върху пластмасата често падат по-лесно. Би имало значение ако я отваряш и чистиш през месец, ама никой не е луд да го прави.

            Другаде са и предимствата - просто като видиш няколко клипчета в интернет на отворено Miele и на друга пералня, нещата тутакси стават пределно ясни, като тръгнеш от лагерите и лагерното тяло, минеш през всичко останало и стигнеш до копчетата на предния панел. Просто е правена с мисъл хем да изкарва дълго, хем да подлежи на ремонт, ако се наложи.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Пералня...

              Митак ,каква ти е старата пералня ? Имам две които не използвам, ако някой чарк съвпада.....може да измислим нещо.
              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

              Коментар


              • #67
                От: Пералня...

                Спарки, така е ,но като поработи няколко годинки и се захаби от вън, става неприятно.
                Друго си е на няколко годинки да си слагаш нова и лъскавичка.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #68
                  От: Пералня...

                  Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                  Но това е,което мога да си позволя-400,преко сили 500 лева.
                  500 може да се окаже доста по-добре от 400. Но може и да не, за съжаление.

                  Търси нещо на прИмоция, примерно миналогодишен среден клас пералня за 700, с малко късмет ще намериш днес за 500. Втора ръка си струва единствено Miele според мен, ама те и втора ръка рядко са за по 500 кинта. Търси и Еко оферти и прочие. Изобщо всичко, дето може да ти смъкне от цената. Няма значение от къде я купуваш - има значение цената и гаранционните условия.

                  Активен съм по темата, зашото почти бях тръгнал да сменям мойта преди 2 седмици, та и клипчета, и каквото има на пазара ми е що-годе прясно, макар че гледах диапазона 700-900лв. Тук там имаше не лоши оферти. Интернет е на твоя страна - като видиш нещо на промоция, гледай колко струва въпросното нещо в друг магазин или най-добре в друга държава, спрямо останалите. Така и добиваш представа дали промоцията е истинска, или просто цената е била надута.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Пералня...

                    Индезит,10 годишен.
                    Първо се изкърти някаква пластмаса в казана,после брата я пробва и избирача на програмите взел да се върти като вентилатор
                    В сервиза казаха,че проблема вероятно е във "вълшебната кутийка"-електрониката.
                    А там цената е към 70 лева без доставката.
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Пералня...

                      Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                      Спарки, така е ,но като поработи няколко годинки и се захаби от вън, става неприятно.
                      Друго си е на няколко годинки да си слагаш нова и лъскавичка.
                      10 годишния ми Bosch като нищо може да мине за едногодишен по външен вид. Няма олюпено, няма ръжда, счупени/надраскани неща, пожълтяла пластмаса и т.н. А не е специално пазен.

                      ...пък и честно казано хич не ме интересува, даже и да беше най-грозната пералня на света. Пред очите ми е само докато вляза в помещението да си сложа мръсните дрехи в коша. Важно ми е да не влизам в помещението по принида, с цел да я поправям.
                      Ако купя днес пералня за хилядарка и изкара 10 години, вместо през същия период да купя 3 перални за по 400 ще съм даже на далавера.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Пералня...

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Налепите по казан от неръждавейка по нищо не отстъпват на налепите върху казан от пластмаса, и това съм го виждал лично. Дори тия върху пластмасата често падат по-лесно. Би имало значение ако я отваряш и чистиш през месец, ама никой не е луд да го прави.

                        Другаде са и предимствата - просто като видиш няколко клипчета в интернет на отворено Miele и на друга пералня, нещата тутакси стават пределно ясни, като тръгнеш от лагерите и лагерното тяло, минеш през всичко останало и стигнеш до копчетата на предния панел. Просто е правена с мисъл хем да изкарва дълго, хем да подлежи на ремонт, ако се наложи.
                        Имам наблюдение върху много нов Сименс с екстри като на Майбах и един страшно дразнещ проблем-не извадиш ли дрехите до 5 минути след свършването на прането,замирисват гадно.Това не се оправи по никакъв начин и с никакви препарати и съм сигурен,че се дължи на пластмасовия му казан.Та поради тая причина много държа на инокса и купих Миеле втора употреба за 800 лв.
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • #72
                          От: Пералня...

                          За едно бързо обзавеждане купих 4 перални Снаиге (Литва). Експлоатират се като чужди и работят вече 4-та година. Нямам представа нито кой ги сервизира гаранционно, нито колко леснонамираеми са частите за тях. Това, което ми носи душевен мир за момента е факта, че не са правени в Чайнатаун.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #73
                            От: Пералня...

                            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                            Какви глупости дрънкате бе хора, кой нормален си купува втора ръка електроуреди
                            Аз.
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #74
                              От: Пералня...

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              2 употреба Miele?
                              С две ръце за. Ама не е дадено че ще се намери за 500лв.

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              Какви глупости дрънкате бе хора, кой нормален си купува втора ръка електроуреди???
                              Пералня на старо, какво ли е прала някъде по света?
                              Ами много сме такива. Какво да направя като втората ръка са по-читави от новите, отделно че са и по-евтини?
                              200 грама белина на 90 градуса и да е прала ако ще на болни от Ебола негри гащите.

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              Спарки, така е ,но като поработи няколко годинки и се захаби от вън, става неприятно.
                              Друго си е на няколко годинки да си слагаш нова и лъскавичка.
                              Да се захаби, да се захаби, колко да се захаби? Един парцал със спирт и 10-годишната става като нова. Не фъргам докато не се строшат три неща едновременно. Аз за тия пари работя.

                              п.п. Даниел и Жулиета пак ще ги черпя някой път. Най-здравата пералня която съм имал и ползвам вече 5-та година Даниел я беше засилил към вторичните щото била строшена непоправимо.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Пералня...

                                Да разбирам ли,че препоръчвате ремонт на старата?
                                Нищо не мога,и нищо не знам...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X