Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Органичен начин на живот - мисия възможна!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Органичен начин на живот - мисия възможна!

    Все повече хора по света избират да консумират органични (чисти) храни, защото искат да избегнат поглъщането на пестицидни остатъци, които се намират в храните, отглеждани по традиционните методи. Много от употребяваните химични съединения са свързани със заболяване от рак, а определени химикали не могат да бъдат отмити от храната преди изяждането ѝ. Изследванията показват, че до 60% от това, което мажем по кожата си, може да премине в кръвта. Така че, ако сме загрижени за храната, която ядем и се стремим да ядем повече органични продукти, заради пестицидите и останалите химикали, би трябвало да сме загрижени и за съставките на нашите тоалетни принадлежности и козметика.
    Аз избрах да водя „органичен начин на живот”. Имам предвид такъв начин на живот, който е естествен, здравословен, в близост до природата и с грижа за околната среда. Когато изберете да водите „органичен начин на живот”, Вие искате да използвате натурални и органични продукти във всички области на живота си – ядете органични храни, избирате натурални и органични козметични продукти, неувреждащи природата почистващи препарати и текстилни изделия, направени от органични влакна. Полагате грижи за околната среда, като рециклирате отпадъци, използвате по-малко енергия и т.н.
    Грижата за околната среда значи и грижа за себе си.

    Реших да създам тази тема, за да помогна с информация на всички желаещи!
    Станах многословна и започвам с първата рецепта за био бисквитки, която сама си измислих!
    На блендера нарязвате на ситно 250 гр. Ядки/ бадеми, кашу, орехи/ в пропорции по Вашия вкус!
    Изсипвате в дълбока купа, добавяте 2-3 супени лъжици мед или сироп от агаве, 2-3 супени лъжици олио от гроздови семки, 2 супени лъжици брашно от рожков, ¼ к.л. хималайска сол, сок от прясно изцеден плод около 50 мл., 1 домашно яице или от био производство, по желание могат да се добяват сусам, канела или ванилия, правя ги във вариант и с кокосови стърготини!
    Всичко е до вкуса!
    Разбъркаве добре сместа, оформяте малки топки и ги притискате да добият форма на кръгли бисквитки, печете върху хартия за печене, по възможност в стъклена тава на 160 гр. В предварително нагрята фурна за 25 мин.
    Вадите от фурната и след 10-15 мин. отлепвате бисквитите!
    Добър апетит!
    Последно редактирано от Daniel; 15-09-10, 10:13. Причина: правопис
    Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
    Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

  • #2
    От: Органичен начин на живот - мисия възможна!

    Аз пък ненавиждам всичката западна лудост по "здравословно" и "екологично"...
    Ако някой се наеме да сметне колко енергия е необходима за добиването на масло от гроздови семки(???), да се докарат екзотичните съставки като агаве, хималайска сол(признавам, не съм я чувал, и не знам дали наистина се докарва от Хималаите), и енергията необходима за получаване на сока от плоТ( те плотовете не пускат сок, най-вероятно да пуснат опилки от ПДЧ-то )-сладкиша не е съвсем "еко".
    Ако наистина искате да живеете така както природата е отредила( а така е най-екологично и здравословно)-забравете за разните химии с които се мажете и пръскате, забравете банята, забравете топлинната обработка на храните...
    Природата не е предвидила съществуването на печки и Avon cosmetics...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Органичен начин на живот - мисия възможна!

      Ората в САЩ това го направиха на милиардна индустрия,а вие се подигравате тук.Там си има магазини ,в които се продават розови вафли и сини коки-коли,но и цените са народни,а има и такива,в които се продават т.н "био" храни за по-заможни граждани.Надявам се при нас да не стане така.

      Коментар


      • #4
        От: Органичен начин на живот - мисия възможна!

        На това бих му казал ограничен начин на живот.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #5
          Re: Органичен начин на живот - мисия възможна!

          Какво странно има.
          Какво значи БИО - нищо повече от това да ядеш нещата които бяха на пазара преди години.
          Хималайската сол - съдържа всички познати солени минерали на планетата - и е лекарство за сърдечно съдови заболяваня.
          Гроздовото олио вече го има почти навсякъде - също е лекарство - използва се и в козметиката.

          И какво лошо има да си сложиш на скарата БИО наденички - демек от месо или направени от ловджии.

          а това значи ли, че докато не намеря друга рецепта, ще рупам само бисквити?
          Веднага ти давам една за да не си само на бисквити
          1.Взимат се няколко (по възможност повече) свински пържолки - слагат се на скарата.
          2.Прави се една хубава зелева или доматена салата - кой каквато предпочита
          3.Пие се домашна гроздова

          Поздрави.
          Последно редактирано от Daniel; 15-09-10, 06:47.

          Коментар


          • #6
            От: Органичен начин на живот - мисия възможна!

            Да, съпругат ми е прав!
            Вие не сте разбрали същината на темата!
            Аз не съм против мръвките, напротив!
            Аз съм против пакетираните в лъскави опаковки храни пълни с оцветители, десетки Е-та, консерванти, против ГМО!
            Налага се, поради състоянието на детето ми всеки ден да пека домашен хляб, да правя сладки, да готвя екзотични изглежда за вас храни!
            На нашиа пазар вече има много био продукти, цените са поносими, поради факта, че малкото стига за много дълго време!
            Лек ден на всички!
            Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
            Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

            Коментар


            • #7
              От: Органичен начин на живот - мисия възможна!

              Имам забележка към така наречената, "хималайска сол". Нямам идея какво се крие зад това наименование, но предполагам е поредната измислица с екзотично име. От доста години се занимавам със солодобив и солообработка, но за пръв път чувам за "хималайска сол". Ако наистина е от Хималаите, то тя е "каменна" и качествата и са далеч по-ниски от която и да е морска. Може да ви звучи невероятно, но най-качествената сол е нашата си, черноморска сол. Същата тази, която леко сивее и се овлажнява и сбива... така да се каже, няма търговски вид. И да, почти няма елемент от таблицата на Менделеев, който да не присъства в нея, било в чист вид, било като съединение.

              П.П. Снежно бялата, неовлажняваща се сол, е добре рафинирана, обикновено внос от Египет, морска сол. Веднъж от нея са премахнати повечето елементи и съединения, като съставът и е сведен до натриевия хлорид и малко магнезиев хлорид, но за да не се овлажнява, в нея се добавени т.н. антикекинг вещества, най-често фероцианид. Посленият, подобно на останалите цианиди, не само не е от най-полезните вещества, а по-скоро между най-отровните...
              Последно редактирано от giorgio; 15-09-10, 09:22.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                От: Органичен начин на живот - мисия възможна!

                Първоначално публикуван от Julieta Преглед на мнение
                Да, съпругат ми е прав!
                Вие не сте разбрали същината на темата!
                Аз не съм против мръвките, напротив!
                Аз съм против пакетираните в лъскави опаковки храни пълни с оцветители, десетки Е-та, консерванти, против ГМО!
                ...
                Написано от мен, един от тия, дето не са разбрали, че химията в кроасаните не е най-доброто.
                Доживях и аз да го напиша - има в няколко теми тук, в които тези неща са коментирани. Дали нямаше и цял раздел! http://www.offroad-bulgaria.com/foru...e=1&order=desc
                И аз съм пускал подобна тема, но с конкретно питане.
                Последно редактирано от Rabin; 15-09-10, 08:50.

                Коментар


                • #9
                  От: Органичен начин на живот - мисия възможна!

                  http://www.krystalwebmatrix.com/products1.htm

                  Ако имаш желание прочети тук повече за хималайската сол!
                  Вижте, аз направих тази тема с цел да помогна с информация!
                  Ако толкова ви дразни темата , просто я изтрийте!
                  Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                  Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                  Коментар


                  • #10
                    От: Органичен начин на живот - мисия възможна!

                    Информацията в този форум винаги се приветства, стига да не се опитва да се насажда , като верую. И не се сърдете, че има различни от Вашето мнения или забележки, нали е форум, иначе щеше да е блог.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Органичен начин на живот - мисия възможна!

                      Хималайската сол е наистина от хималаите.
                      Добива се много просто - изкопава се на ръка и се суши на слънце.
                      Цветът и е леко розов.
                      Имаше филм по Нешънъл Географик как се добива и как се пренася.
                      Твърди се, че това е най-чиатата сол на планетата.

                      Състават и е подобен на морската спомената от giorgio



                      http://www.bb-team.org/articles/3611/#axzz0zZztKAVU

                      ето още един линк.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: Органичен начин на живот - мисия възможна!

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Аз пък ненавиждам всичката западна лудост по "здравословно" и "екологично"...
                        Ако някой се наеме да сметне колко енергия е необходима за добиването на масло от гроздови семки(???), да се докарат екзотичните съставки като агаве, хималайска сол(признавам, не съм я чувал, и не знам дали наистина се докарва от Хималаите), и енергията необходима за получаване на сока от плоТ( те плотовете не пускат сок, най-вероятно да пуснат опилки от ПДЧ-то )-сладкиша не е съвсем "еко".
                        Ако наистина искате да живеете така както природата е отредила( а така е най-екологично и здравословно)-забравете за разните химии с които се мажете и пръскате, забравете банята, забравете топлинната обработка на храните...
                        Природата не е предвидила съществуването на печки и Avon cosmetics...
                        Това за плоТ-а кърти миФки от всЕкъде!!!

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        Какво странно има.
                        Какво значи БИО - нищо повече от това да ядеш нещата които бяха на пазара преди години.
                        Хималайската сол - съдържа всички познати солени минерали на планетата - и е лекарство за сърдечно съдови заболяваня.
                        Гроздовото олио вече го има почти навсякъде - също е лекарство - използва се и в козметиката.

                        И какво лошо има да си сложиш на скарата БИО наденички - демек от месо или направени от ловджии.



                        Веднага ти давам една за да не си само на бисквити
                        1.Взимат се няколко (по възможност повече) свински пържолки - слагат се на скарата.
                        2.Прави се една хубава зелева или доматена салата - кой каквато предпочита
                        3.Пие се домашна гроздова

                        Поздрави.
                        Напълно споделям. Мога да добавя и домашно направено вино.

                        Първоначално публикуван от Julieta Преглед на мнение
                        ....
                        Вижте, аз направих тази тема с цел да помогна с информация!
                        Ако толкова ви дразни темата , просто я изтрийте!
                        Помагате ни и то много.
                        Темата си е много полезна, благодаря за информацията. Една полезните й насоки е да предпази хората от крайности във всяко 1 отношение.
                        Вашите постове го доказват.

                        Първоначално публикуван от Julieta Преглед на мнение
                        Да, съпругат ми е прав!
                        Вие не сте разбрали същината на темата!
                        Аз не съм против мръвките, напротив!
                        Аз съм против пакетираните в лъскави опаковки храни пълни с оцветители, десетки Е-та, консерванти, против ГМО!
                        Налага се, поради състоянието на детето ми всеки ден да пека домашен хляб, да правя сладки, да готвя екзотични изглежда за вас храни!
                        На нашиа пазар вече има много био продукти, цените са поносими, поради факта, че малкото стига за много дълго време!
                        Лек ден на всички!
                        Да, предполагаме, че съпругът Ви е прав, но не знаем точно какво е казал.

                        И споделете някоя рецепта с мръвки.
                        И да ни ориентирате на нашИА пазар кои са биопродуктите?
                        А кой е Вашия пазар, че на този от който пазарувам всичко е БИО, и ЕКО, никой търговец не твърди, че продава Е-та, ГМО-та и не ЕКО и БИО.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Органичен начин на живот - мисия възможна!

                          Хималайската сол, колеги си е морска сол... познайте защо..., какво като е от Хималаите? Хубава си е, но много по-важно е това, което giorgio по-горе е написал. Обърнете внимание, че за да има търговски вид, трайност и да е "удобна" за ползване, повечето от продаваната сол, е пълен боклук всъщност, токсичен при това... Затова наистина е добре да се купуват, не преработени, максимално натурални и най-вече "непречистени" соли... Аз лично намирам за най-правилна стратегията да ги "изреждам", веднъж черноморска, после хималайска, от мъртво море и прочие... без добавки и изчистване...

                          Колкото до въпросът на темата, то той въобще не касае някакви ограничения във вида на храната (месо, зеленчуци, прочие...). Има се предвид (така аз го разбирам), това до колко съответната храна, е близка по състав, до приеманата от нас човеците през последните хилядолетия... Защото е важно... Човеците живеем относително дълго, съответно адаптивният период към нови храни, химии, състав на въздуха и т.н. е дълъг... трябва да минат доста поколения, преди нашата физиология да се нагоди към съответно променените условия... Само дето в рамките на едно поколение, начините за производство на храни се промениха драстично, оттам и съставът на храните и т.н. Няма да се спирам надълго и нашироко, но общо взето с няколко думи, дилемата днес е следната: малко пари за храна, вода, въздух и спокойствие..., повече за лекарства и обратното... Крайната сума е все една и съща...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            Сега сложих във фурната да пека един експериментален кекс, ще направя снимки и ще кача да видите резултата!
                            А за това какво е казал съпругът ми - той ви е добре познатия администратор на форума - Даниел Петров!
                            Аз не бих искала нито да изпадам в крайности, нито да рекламирам продукти, наложи ни се преди около година да подложим детето си на диета без глутен и казеин като използваме чисти да ги наречем продукти, покрай него аз започнах да използвам сертифицирана козметика , сапуни, шампоани, исках да споделя с вас удоволствието от използването на тези продукти!
                            Повечето от тях се правят ръчно, в провинцията, в много малки количества!

                            Извинявайте за правописните грешки, но ми се изтриха буквите по клавиатурата и пиша по памет върху нея! Усмихнат ден от мен!
                            Последно редактирано от maxxx; 15-09-10, 11:19.
                            Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                            Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                            Коментар


                            • #15
                              От: Органичен начин на живот - мисия възможна!

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              Имам забележка към така наречената, "хималайска сол". Нямам идея какво се крие зад това наименование, но предполагам е поредната измислица с екзотично име. От доста години се занимавам със солодобив и солообработка, но за пръв път чувам за "хималайска сол". Ако наистина е от Хималаите, то тя е "каменна" и качествата и са далеч по-ниски от която и да е морска. Може да ви звучи невероятно, но най-качествената сол е нашата си, черноморска сол. Същата тази, която леко сивее и се овлажнява и сбива... така да се каже, няма търговски вид. И да, почти няма елемент от таблицата на Менделеев, който да не присъства в нея, било в чист вид, било като съединение.

                              П.П. Снежно бялата, неовлажняваща се сол, е добре рафинирана, обикновено внос от Египет, морска сол. Веднъж от нея са премахнати повечето елементи и съединения, като съставът и е сведен до натриевия хлорид и малко магнезиев хлорид, но за да не се овлажнява, в нея се добавени т.н. антикекинг вещества, най-често фероцианид. Посленият, подобно на останалите цианиди, не само не е от най-полезните вещества, а по-скоро между най-отровните...
                              От теб мога ли да си купя черноморска? Отдавна търся. Извинявам се за предишното мнение (видях, че модератора го е изтрил) - нещо бях недоспал...
                              Александър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X