Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата война! Първо мероприятие за 2006!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    хахахахахахаха

    предлагам ви преди старта всички доброволно да оставят всичките си законно и незаконно притежавани лични оръжия, ножове, брадвички, гранатомети, карабини, автомати, картечници и всичко там дето може даубива, на отговорно пазене в лагера. зада не ви има после във вестник труп аааааа труд, с заглавие играчка плачка или нещо подобно.

    като сценарий си представям групата на ловджийте вижда сарна, започва пукотевица, групата на неловджийте също открива огън по инеизестния противник иииииии после проблем

    сега сериозно, като играх тая игра в чуждоземия ни преджобиха за оръжия, на един му взеха швейцарското ножче, щото им се видя агресивен
    drive alive

    Коментар


    • #77
      Първоначално публикуван от Венцислав Петров
      Към момента се оформя нещо като ловци срещу другите. Тъкмо стимул да видят ловците как стои въпроса с ловуване срещу хора и дали е толкова лесно колкото срещу бедните животинки...
      Това пък е безумие, ??? аз се отказвам ако ще са така нещата, все едно да кажем хайде да направиме турнир по Need for speed - ама аз и мойте приятели собственици на гейм зали срещу останалите

      Не е ли малко безмислено г-н Петров ??? все пак един ловец има навици които никой от обикновенните хора не притежава, имат много развито периферно зрение, чуват и най-малки шум, виждат обектите които се движат през храсти клонки и т.н при тези условия изхода е ясен.
      Пък и не съм съгласен да ставам забавление на група ловци.
      no signature no problems

      Коментар


      • #78
        Аз не съм чак толкова сигурен в безусловната победа на групата ловци...но им пожелавам успех... Пък и така съм свикнал, най-много ми харесва да взема "губещата" позиция при старта... Ако мислите че групата ловци е сигурен победител направо се запишете там. Какъв е проблема, нали ние ще плащаме прасето и бирата и освен това съвсем доброволно сме направили този избор то с ясно съзнание?

        Не е ли малко безмислено г-н Петров ??? все пак един ловец има навици които никой от обикновенните хора не притежава, имат много развито периферно зрение, чуват и най-малки шум, виждат обектите които се движат през храсти клонки и т.н при тези условия изхода е ясен.
        Това описание повече ми прилича като за СуперМен, защото от разните ми излизания с "ловци" не съм останал с такива впечатления но щом казвате ще видим как е на практика и как ще се справим ние "обикновените" с най-обикновени очи, уши и т.н.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #79
          Аз съм против такова обособяване, за да няма делби. А, теб няма какво да те е страх от "експертите". Ловът на животни има много малко общо с горския бой. Всеки, който е минал някакава казармена подготовка или се е гърмял вече на пейнтбол е адекватен играч. Нашият отбор да направи 2-3 предварителни срещи и ще сме много по-подготвени от тях.

          Това ще е много повече ориентиране и тактика, отколкото преследване. Да не говорим, че практическата далекобойност е около 20 м, т.е. ще бъде близък бой.

          Утре ако остане време след курса ще го дообсъдим. Мое и да домъкна пушкалото, за който не е виждал какво представлява.

          Коментар


          • #80
            Засега само вие ни обявявате за победители!
            Чакайте бе хора, още не сме се разпределили и вече се предавате!

            Основния проблем ще бъде как ще се разпределят задачите на двете групи - едната ще отбранява, а другата ще завзема или двете ще завземат една точка?
            Защото е едно да чакаш качен на дърво до пътеката, или зарит в шумата, друго да се придвижваш!
            И още нещо!
            Зоната на операцията или трябва да се обяви в последния момент или да се знае достатъчно рано

            Коментар


            • #81
              Добре вече сме по същество. И така: Като начало предлагам още от сега да определим мястото, за да може всички да са с равни шансове за ориентация. Но за да не добива излишна популярност ще го определим утре след курса и ще го знаят само участниците. Като стратегия за да е равнозначно за всички предлагам и двата отбора да стартират при равни позиции и да се опитат за завладеят определената територия. Примерно определяме територията, съдиите решават къде са определените точки върху нея които следва да бъде "окупирани" и задържани. И двата отбора тръгват от двете страни примерно и се опитват за завладеят точките и задържат позиция с най-малко жертви. Утре ще уточним и детайлите за да могат да започнат тренировки...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #82
                Дотук и едните и другите от изказващите се, май нямат никакъв опит и карат по презумпция, че "ловците" имали някакво превъзходство. Нека първо да направим една-две игри и тогава ще говорим. За момента е безсмислено.

                Венци разпределя отборите, обаче аз бих направил жребии, за да няма първоначални и последващи настроения. Все пак, на истинска война не си избираш сам къде да те разпределят, ами гледаш максимално добре да се сработиш там, където те нахендрят.

                От цялата тая тема ми се заформя впечатлението, че единици имат опит за мащабна игра. Предлагам да направим един лек търкал преди това, защото иначе може да стане манджа с грозде.

                Коментар


                • #83
                  Добре стана интересно вече прехвърчат искри между отборите и командирите започват да привличат съмишленици ;-) ще почета още малко преди да помисля при кой да се запиша
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #84
                    Обер, незнам какви са тия жестоки познания да носиш очила и да насочиш една тръба нанякъде, но съдейки от постоянния ти присмех, над нас новобранците, явно е голямо изкуство!
                    Венци, дотук о.к., но обясни ми как ще подбереш равностойни стартови точки, да не пратиш едните през камънаци, а другите от другата страна по алеи!

                    Коментар


                    • #85
                      И още нещо, колкото по-късо е времето, толкова по-малко тактика ще се използва, респективно няма да е интересно, затова предлагам да е максимално удължено

                      Коментар


                      • #86
                        Времето предлагам да е един цял ден от рано сутринта до лагерния огън и прасето които да са на стъмване. Територията която имам в предвид ще бъде с диаметър около 40км и то як офроуд. Как да се подбере равностоен старт ще обсъдим утре имам много идеи по въпроса...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #87
                          А, и трябва да са ясни само крайните цели, за да се приложат неочаквани ходове, аз вече имам някои идеи!

                          Коментар


                          • #88
                            Венци, аз утре заминавам по обяд да поиграя един друг пейнтбоул в Родопите, че закриват сезона, Хънтъра ако може да дойде заедно с Миро за да се запознаят с условията, пък след това ще ги дообсъдим във форума!

                            P.S. Хънтър, ако ходиш вземи Миро за да сканира картата и зоната, да си направи копия и да отбележи абсолютно всички детайли които ще се говорят, а ти потвърди за да ти пусна л.с. какво още да разбереш!

                            Коментар


                            • #89
                              ОК, предлагам утре да обсъдим детайлите и заедно да решим как ще е най-справедливо и равнопоставено...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #90
                                Не знам къде го видя този присмех. Просто много се заканвате предварително без да имате поне малък опит и да познавате спецификите - типично по български. Аз поне съм играл доста повече и знам, че има един основен фактор, който не може да се елиминира - късметът. И пълни новобранци са ме насинявали, без да разбера от къде ми е дошло.

                                На последния официален турнир, безапелационно бихме най-силните и паднахме срамно от аутсайдерите. В тази игра е така.

                                То, ако ще профанизираме, всичко се свежда до насочването на една тръба на някъде...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X