Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко е данъкът за Вашия джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

    Бенц, тъй-като бизнес вече няма - остана да обръснат фиктивните бизнесмени ....
    Защото съгласи се, че не е нормално данък на 4.2 / 250кВт нов тежък джип може да е 12лв, а старо голфче да плаща 200лв данък..
    Ако нямаше толкова тарикати - едва ли някой би пипал 'баничарките' (основните с N1)...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

      Като е бизнес дай сега да не плащат данъци, пък аз да плащам щот съм балък. Щом за данъка на баничарката не може да изкара, по-добре да не се занимава с бизнес.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

        Благодаря! Изясниха ми се нещата.
        Благодаря на колегата Миро Белчев - посопения линк с калкулатор наистина е точен. На N1G ми даде разлика няколко левчета, на другото МПС от категория М1 с точност до лев.
        Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

        Коментар


        • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Бенц, тъй-като бизнес вече няма - остана да обръснат фиктивните бизнесмени ....
          Защото съгласи се, че не е нормално данък на 4.2 / 250кВт нов тежък джип може да е 12лв, а старо голфче да плаща 200лв данък..
          Ако нямаше толкова тарикати - едва ли някой би пипал 'баничарките' (основните с N1)...
          Тарикати винаги ще има,номера е закона да не позволява тия да се въдят и да не разказва играта на баничарките с малкия бизнес.

          Довода Да плаща колко му казвам.......може да важи за 6 литров бензинов за 100 000 лева ма не е много добре да скубеш ония който се опитва да си вади хляба с това.
          Не е номера на мен да ми е добре,важното е на Вуте да му е зле.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Тарикати винаги ще има,номера е закона да не позволява тия да се въдят и да не разказва играта на баничарките с малкия бизнес.

            Довода Да плаща колко му казвам.......може да важи за 6 литров бензинов за 100 000 лева ма не е много добре да скубеш ония който се опитва да си вади хляба с това.
            Не е номера на мен да ми е добре,важното е на Вуте да му е зле.
            'Скубене на бизнеса'? Баничарката ми щото е вече дърта донякъде и с нисък екологичен клас (Евро 4) вече има огромния данък от 101лв - един малък резервоар гориво... Годишно...
            Ако взема същата баничарка с ЕВРО 6 - данъкът би бил 50лв... Бусът ни, дето е на границата на 3.5 тона (добре, че не ги теглят редовно по пътищата ) е с данък под 160лв...
            Това е съвсем малък процент от общите разходи по служебно МПС...
            Не го смятам за скубене - напротив, учудваше ме, че предходния данък бе 'безплатен' - 11лв едва ли е нещо логично като данък (толкова бе преди 2-3 години, след което рязко го вдигнаха с около 40% и стана около 14лв ).....
            И в същото време законът позволяваше 'тия да се въдят', защото сума ти мощни лъскави и луксозни джипове бяха регистрирани като лекотоварни (това е N1), и плащаха вместо 1000+лв данък, само 10-12лв...
            Сега това вече не е така - ползването на такъв тип се изравни с данъците на леките автомобили и всичко си дойде на мястото.
            Да, за част от бизнеса данъкът се повиши, но ако са вземани нормални работни автомобили, а не 'бегачки', данъкът е поносим и логичен...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              'Скубене на бизнеса'? Баничарката ми щото е вече дърта донякъде и с нисък екологичен клас (Евро 4) вече има огромния данък от 101лв - един малък резервоар гориво... Годишно...
              Ако взема същата баничарка с ЕВРО 6 - данъкът би бил 50лв... Бусът ни, дето е на границата на 3.5 тона (добре, че не ги теглят редовно по пътищата ) е с данък под 160лв...
              Това е съвсем малък процент от общите разходи по служебно МПС...
              Не го смятам за скубене - напротив, учудваше ме, че предходния данък бе 'безплатен' - 11лв едва ли е нещо логично като данък (толкова бе преди 2-3 години, след което рязко го вдигнаха с около 40% и стана около 14лв ).....
              И в същото време законът позволяваше 'тия да се въдят', защото сума ти мощни лъскави и луксозни джипове бяха регистрирани като лекотоварни (това е N1), и плащаха вместо 1000+лв данък, само 10-12лв...
              Сега това вече не е така - ползването на такъв тип се изравни с данъците на леките автомобили и всичко си дойде на мястото.
              Да, за част от бизнеса данъкът се повиши, но ако са вземани нормални работни автомобили, а не 'бегачки', данъкът е поносим и логичен...
              Силно подкрепям. Пак казвам - като не можеш за цяла година да изкараш 100 лв. за данък, по-добре не се занимавай с бизнес. Иначе до Боса - адаш, стига сравнява данъка там с тука, редно е да споменеш и други данъци при вас. Например колко е данъка на къща в Чикаго, колко се плаща месечно за поддръжка на общи части на блока...Щото хората си мислят, че там данъци не се плащат, пък тука сме големи тъпаци да си плащаме на служебния джип, дето и всичките му разходи нашиват на фирмата, да е по-тънко.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                ...Иначе до Боса - адаш, стига сравнява данъка там с тука, редно е да споменеш и други данъци при вас. ......
                Боса да не се уфлянква ами да каже колко му излиза удоволствието да има автомобил в САЩ: данъци, такси и задължителни застраховки

                Мисля е нещо минимум стотарка месечно само застраховката.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                  Освен, че суми от порядъка на 10-15 лева са безсмислени, в общия случай пробегът на служебни баничарки и бусове е поне няколко десетки хиляди/година (често и стотици), което води до несравнимо по-голямо натоварване на инфраструктурата в сравнение с частен автомобил.

                  Коментар


                  • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Боса да не се уфлянква ами да каже колко му излиза удоволствието да има автомобил в САЩ: данъци, такси и задължителни застраховки

                    Мисля е нещо минимум стотарка месечно само застраховката.
                    Не, там е тънко. За чисто ново ЦРВ беше някакви смешни пари данъка, нещо май и 100 долара нямаше, застраховката и тя толкова нещо. Но да сподели за другите данъци
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                      Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                      Освен, че суми от порядъка на 10-15 лева са безсмислени, в общия случай пробегът на служебни баничарки и бусове е поне няколко десетки хиляди/година (често и стотици), което води до несравнимо по-голямо натоварване на инфраструктурата в сравнение с частен автомобил.
                      Което си е вярно отвсякъде, аз 8 часа съм на работа, и моята кола на паркинга, пък баницата 8 часа работи. Има и изключения разбира се, но 15 лева на 150 за личната не върви някак. Трябва да проверя тази година ГАЗ 53 дали се доближи поне до моята кола, че бяхме 40 срещу 210 лв., не си мислете, че аз съм с 40
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                        Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                        Освен, че суми от порядъка на 10-15 лева са безсмислени, в общия случай пробегът на служебни баничарки и бусове е поне няколко десетки хиляди/година (често и стотици), което води до несравнимо по-голямо натоварване на инфраструктурата в сравнение с частен автомобил.
                        Да сложат данъка в бензина , защото моят джип Пловдив не е видял , а пък плащам наравно ?

                        Коментар


                        • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                          Ами то в бензина си има данък - акциз се казва...
                          Но данъкът е за 'притежание на вещ', без значение дали ще я използваш.. Ако автомобила стои на улицата в общината - пак използваш обществен ресурс, дори и без да ползваш автомобила ..
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                            Ако го бракуваш и стои на улицата - няма данък . Моя си стои на село в гаража .Далеч съм от мисълта , че не трябва да се плащат данъци и , че ще има някаква справедливост в това отношение , но все пак десетки хиляди на година спрямо две хиляди ? Относно прокламираните еко компоненти вече е доста несправедливо , но това е коментирано доста пъти в темата . Да не говорим за едни големи бетоновози и поразиите които правят на инфраструктурата .

                            Коментар


                            • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                              Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                              Ако го бракуваш и стои на улицата - няма данък ...
                              Не си прав... НЯМАШ ПРАВО да оставиш бракуван автомобил на улицата - подлежиш на глоба или общината да ти утилизира автомобила...
                              Декларираш още при бракуването, че автомобилът или е разкомплектован в дадена фирма (срещу документ), или че ще го държиш в СОБСТВЕН имот...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                Силно подкрепям. Пак казвам - като не можеш за цяла година да изкараш 100 лв. за данък, по-добре не се занимавай с бизнес. Иначе до Боса - адаш, стига сравнява данъка там с тука, редно е да споменеш и други данъци при вас. Например колко е данъка на къща в Чикаго, колко се плаща месечно за поддръжка на общи части на блока...Щото хората си мислят, че там данъци не се плащат, пък тука сме големи тъпаци да си плащаме на служебния джип, дето и всичките му разходи нашиват на фирмата, да е по-тънко.
                                С нищо не сравнявам

                                Мальк бизнес така не се подпомага,вързали го с джипове за по 100 бона и айде давай да плащат.

                                Малък и среден бизнес е истината,вземи му ги от печалба,не от данък на машинките.Аз казах колко ми е регистрацията - резервоар и половина,на старите е резервоар.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X