Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко е данъкът за Вашия джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

    Между другото бих лобирал да се плаща данък с екологична компонента върху РЕАЛНО изхвърляни емисии на вредни газове, а не на писано по талон (примерно). Щото на 90% (сигурно) от кенефите дето се движат са изрязани катализаторите. На едното ми возило дето е 87-ми набор (бензиново Ауди80), ауспуха има само ръжда на изхода, а от другото (дизелово Паджеро-96г.) от ауспуха излиза по-малко дим о нов внос Евро 4 (примерно).
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

      Реално такива автомобили с премахнат или неработещ катализатор, които не влизат в екологичните норми обявени от производителя на запад дирекно се спират от движение. Би трябвало и при нас да е така, но не е...
      Също данъка на автомобила в шведско зависи от това колко тежи и колко замръсява. На пример нисан терано от 2002г на производство с 2.7 дизелов мотор има данък от 1200 евро на година. Бензиновото е с данък около 305 евро. Ако е дизелово регистрирано като лекотоварен автомобил с право на един пасажер данъка е 450 евро.
      Всеки решава дали му трябва и мога да кажа, че тук е почити невъзможно да видиш патрол или терано.

      Коментар


      • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
        Всеки решава дали му трябва и мога да кажа, че тук е почити невъзможно да видиш патрол или терано.
        Както и дупки по улиците
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
          ...
          Всеки решава дали му трябва и мога да кажа, че тук е почити невъзможно да видиш патрол или терано.
          Там и в Западна Европа няма да виждаш такива коли, просто защото няма къде да се карат. Едно време като ходех за риба, шведският "черен" път беше по-равен от бойковите магистрали и спокойно си карах Фиат Уно, без да ми трябва 4х4 или голям клиренс ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

            Ами Швеция в момента въобще не е това което е била 80-те 90-те години.
            Вярно е, че чак такива дупки по пътищата като в татковината няма, но и тук пътищата не са цветя и рози.
            Кърпене по цигански - две лопати асфалт върху дупката с мръсотията и подскачане с ботушите почнаха да не са нищо ново тук.
            Къде да се кара има, но не е лесно да получиш разрешение от собственика на гората.

            Коментар


            • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

              Излезли са софийските данъци за колите. На мен са ми начислили 30.48 лв. и 6.55 за ремаркето. По-ниско е от миналата година.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                Фронтерата вече е 101 лева, а Харвито е 97 лева - и двата са надолу, нещо като без ДДС!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                  И при мен е с 50 лв надолу за Сорентото!

                  Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
                  Марин Райковски

                  Коментар


                  • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                    Пикапът от 13 на 208, ще му слагам седалки в легена да знам защо плащам данък като за джип
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      Пикапът от 13 на 208, ще му слагам седалки в легена да знам защо плащам данък като за джип
                      Щото тежи като джип и руши пътя като него.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        Щото тежи като джип и руши пътя като него.
                        това не е пътен данък, а данък притежание................иначе аз имам 500 мили за 2 години с него, даже трябва да ми връщат пари според твойта логика
                        обяснението на законовносителите беше, че много измамници регистрирали коли и джипове като товарни и не плащали данък, е сега изгоряха и истинските товарни, честито
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Между другото бих лобирал да се плаща данък с екологична компонента върху РЕАЛНО изхвърляни емисии на вредни газове, а не на писано по талон (примерно). Щото на 90% (сигурно) от кенефите дето се движат са изрязани катализаторите. На едното ми возило дето е 87-ми набор (бензиново Ауди80), ауспуха има само ръжда на изхода, а от другото (дизелово Паджеро-96г.) от ауспуха излиза по-малко дим о нов внос Евро 4 (примерно).
                          Саждите(димността) и вредните емисии като цяло са различни неща, иначе до голяма степен си прав. Дори и електричките замърсяват, щото тоя ток не идва от нищото . Никъде няма съвършена система за облагане с данък. Това си е законен рекет на държавата и общините. Въпросът е дали данъка е съразмерен с доходите на данъкоплатеца и дали се изразходва по предназначение, а не потъва в нечии бездънни джобове ... П.П. Доколкото знам в Германия данъка се начислява в цената на горивото и така ми се струва най-справедливо. И няма значение кой с каква регистрация е и дали минава транзит. Искаш ламя 6000 кубика - плащаш си, независимо дали си я регистрирал като баничарка ... П.П.П. Може би това се отнася за пътния данък, иначе местните данъци не знам как се изчисляват. Тук в УК има само пътен данък и тарифите се определят според възрастта и емисиите на возилото. Но на ГТП-то се следят стриктно и ако надхвърля допустимите, директно я спират от движение. Дори и да минеш по втория начин ако на някое ченге му се стори, че пуши повече от обичайното, пак ще я спрат и ще я пратят на повторен преглед в доверен сервиз. На пикапа 2005 г. с 2,5 мотор е 270 паунда на година, на Вектра 2005 г. с 1,9 мотор е около 240, което се равнява на две седмични минимални заплати след таксите
                          Последно редактирано от kuzdov; 25-01-19, 09:40.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            това не е пътен данък, а данък притежание................иначе аз имам 500 мили за 2 години с него, даже трябва да ми връщат пари според твойта логика
                            обяснението на законовносителите беше, че много измамници регистрирали коли и джипове като товарни и не плащали данък, е сега изгоряха и истинските товарни, честито
                            Данъкът си е точно за поддръжка на общинските пътища, за другите си плащаш винетка. За какво се харчи е друг въпрос. Ама е малко тъпо ГАЗ 53 да е с 3-4 пъти по-нисък данък от 24-годишната ми 124-ка.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              Данъкът си е точно за поддръжка на общинските пътища, за другите си плащаш винетка. За какво се харчи е друг въпрос. Ама е малко тъпо ГАЗ 53 да е с 3-4 пъти по-нисък данък от 24-годишната ми 124-ка.
                              Колко 200 кинта е магорцедеса?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Колко 200 кинта е магорцедеса?
                                213 миналата година, чакам новата реколта. В Плевен за същите коне и години е 300+, а пък във В.Търново са култови, за Ескорт 110 коня е 300 кинта .
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X