Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко е данъкът за Вашия джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
    Това спрямо бусовете и баничарките, никак не е честно, пак си е стрела срещу бизнеса и то малкия и среден! Вече и ДДС-то не можеш да си вземеш, ако е 6+1 или 4+2 примерно! Хомосексуалния премиер и гъзоблизците му ни водят към пропаст или терминал 2!
    С ДДС-то нямаш проблеми ако се ползва за служебни цели... И да, данъкът на бусовете и баничарките ще е по-висок, но твърдо няма да е нещо фрапиращо.. Сравнете мощността на съвременен нормален автомобил и баничарка/бус и ще разберете, че твърдо не е нещо страшно... Да, увеличението е голямо процентно, но в абсолютна стойност е що годе приемливо...
    Например при мен - баничарката - 90к.с.
    Данъкът и беше около 14лв, а сега за Евро 4 ще ми е около 100лв (ако бе Евро 6 щеше да е 50лв )...
    Ама ще изреват 'джипаджиите', регистрирани като N1 - щото са плащали 14лв, пък сега трябва да плащат 600лв
    Ако нямаше толкова тарикати - едва ли щяха да сменят закона...

    Относно данъците - СМЕТНЕТЕ си ръчно данъка - при мен се оказа, че на Кашкая не са въвели правилен еко-клас и искаха по-висок данък отколкото моите сметки ...
    Обаче за мое учудване коригираха много бързо нещата... Писах им съвсем културно писмо в неделя вечерта. Получих отговор, че съм прав, и базата данни е коригирана с правилните стойности в 09:00 Понеделник...
    И вярно - веднага в ипей се отрази коригираната дължима сума...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

      То 14 лв данък ли е? Сигурно разходите за администрирането са му по-високи.

      Коментар


      • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        СИ да, данъкът на бусовете и баничарките ще е по-висок, но твърдо няма да е нещо фрапиращо.. Сравнете мощността на съвременен нормален автомобил и баничарка/бус и ще разберете, че твърдо не е нещо страшно...
        Хъм, единия бус ми 170 коня, няколко други по 130. Досега плащах данък около 20 лева за всеки, сега ще видим колко е, ама за тоя с 170 коня ще е около 250-300 сигурно. За N1леките коли съм съгласен и нямам нищо против, ама на мен тази година данъците за работните бусове/баничарки ще са между 1000 и 2000 лева нагоре по сравнение с миналата.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Хъм, единия бус ми 170 коня, няколко други по 130. Досега плащах данък около 20 лева за всеки, сега ще видим колко е, ама за тоя с 170 коня ще е около 250-300 сигурно. За N1леките коли съм съгласен и нямам нищо против, ама на мен тази година данъците за работните бусове/баничарки ще са между 1000 и 2000 лева нагоре по сравнение с миналата.
          Да караш лек и мощен бус е лукс, който се плаща. Нямаш скоростоограничител, нямаш тахограф...никой не те закача по тия параграфи. Поради тая причина, всичко гледа да кара до 3,5 тона, дали ще е само по-документи, или реално ще е такъв, пък "ние ще си товарим колкото искаме", пак си е еквивалент на далаверата с товарните Кайени. Сега барем ще се плаща подобаващ данък за тия "екстри".
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Да караш лек и мощен бус е лукс, който се плаща.
            Ми тоя със 170 коня ич не е лек - Ивеко, с двойна гума, с огромен товарен обем. И съвсем не е бегачка. Та не е съвсем така.
            П.С. Говорим за работни бусове, не за Кайени и така нататък. Мисля, че можеха да измислят по-разумно решение, например усилен контрол. Ама нейсе.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Ми тоя със 170 коня ич не е лек - Ивеко, с двойна гума, с огромен товарен обем. И съвсем не е бегачка. Та не е съвсем така.
              П.С. Говорим за работни бусове, не за Кайени и така нататък. Мисля, че можеха да измислят по-разумно решение, например усилен контрол. Ама нейсе.
              Аа, баш така си е, или имаш наистина лек и мощен бус, който ползваш като лека кола, или само се води лек, а е мощен за да може да влачи тежко, и да се бачка с него бързо. Луксът във втория вариант, може да го пишем и в кавички, защото не е за шофьора, а за бизнеса - кара се с категория "B", ползва винетка за лек автомобил, няма тахограф и скоростоограничител. Е, това ако не са екстри...направо си заслужават да се направи лек компромис с претоварването на бус от тоя клас. (когато всъщност е нужен с по-голямо допустимо общо тегло).
              Като твоето Ивеко, хората си ги товарят с барем три тона редовно, все пак да ползват тая мощност, обем, двойни гуми... И си ги карат неограничено като работно време и скорост(колкото може), с категория "B" и винетка от 97лв на година. А до миналата година и с данък от 20лв. Още ли не виждаш нищо нередно?!
              Само разликата в цената на винетката, ако буса се водеше над 3,5 тона, е около сумата с която на теб ще ти се вдигне данъка. От догодина за над 3,5т влиза и тол системата. Да не изброявам и останалите негативи, за МПС с допустимо тегло над 3,5т, хич няма да са изгодни за бизнеса, в сравнение със сегашното положение(включително и ниво на контрол) с претоварването на уж леки бусове.
              Та това оплакване за тази промяна, си е смешен плач. Дори и за тези, които не са с толкова мощни мотори, и да кажем не се претоварват, увеличението ще е стотина лева, което е нищо, за возило, с което се изкарват пари. Досегашните 20лв бяха пълен майтап.

              А контрола как да се засили, и това хем да е евтино, хем да не е непопулярно(т.е. да хваща само нарушителите, и да не тормози излишно спазващите)?!
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Хъм, единия бус ми 170 коня, няколко други по 130. Досега плащах данък около 20 лева за всеки, сега ще видим колко е, ама за тоя с 170 коня ще е около 250-300 сигурно. За N1леките коли съм съгласен и нямам нищо против, ама на мен тази година данъците за работните бусове/баничарки ще са между 1000 и 2000 лева нагоре по сравнение с миналата.
                To хубаво - миналата година само на Джипа данъкът бе около 1000лв.. Джипа го ползвам предимно служебно...
                Как мислиш - кое амортизира повече - джипа или работен бус...
                И ние имаме бус 3.5 тона N1, 120к.с....
                Ама с тези 120к.с. си върви доволно...
                Добре, че още не ги претеглят активно
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                  Не знам как да си го обясня, но при Ловешките бирници за миналата година данъкът на ГАЗ 69, произведен през далечната 1969 г., беше 21 лв, а за тази е 19.80 лв. Да не би да са стигнали до извода, че преди 50 години автомобилите са излизали от завода с поне Евро 4 !

                  Коментар


                  • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                    Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                    Не знам как да си го обясня, но при Ловешките бирници за миналата година данъкът на ГАЗ 69, произведен през далечната 1969 г., беше 21 лв, а за тази е 19.80 лв. Да не би да са стигнали до извода, че преди 50 години автомобилите са излизали от завода с поне Евро 4 !
                    Стигнали са до извода, че и тия са му много. НЕма кой да издържи да кара кой знае колко много по пътищата с него, та затова и му намалят пътния данък.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                      Ако ме питате, за ретро кола, която може да мине гтп, изобщо не трябва да има данък.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Ако ме питате, за ретро кола, която може да мине гтп, изобщо не трябва да има данък.
                        То май по чужбинско освен нисък или никакъв данък и другите им налози бяха символични доколкото съм чувал .
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                          Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                          .... или 4+2 примерно!


                          Това какво е ? Нещо с двама водачи ?

                          Коментар


                          • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                            ...
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Ако ме питате, за ретро кола, която може да мине гтп, изобщо не трябва да има данък.
                              И по кои контролни параметри да го сметат тоя преглед за минат?
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Колко е данъкът за Вашия джип?

                                Вярвай ми някои го могат! Да не кажа всичките.
                                Аз като разбрах, че за моята библия дават два пъти повече норма за изгорели газове чак не ми се вярваше. Външен вид и техническо състояние е ясно нали.
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X