Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Какво имаш предвит под лиценз за транспорт колега? Професионална компетентност ? За регистрацията тук имаше ли разликата в исканите документи в сравнение с тези зе лек автомобил ?

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от lamatros Преглед на мнение
      ...... За регистрацията тук имаше ли разликата в исканите документи в сравнение с тези зе лек автомобил ?
      Няма разлика в документите за регистрация. За лиценз предполагам, че искат такъв за извършване на транспортна дейност.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Искат лиценз за транспортна дейност.

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Здравейте , почетох доста в тази тема ,но все още съм доста объркан . Значи нещата стоят по следния начин : Имам приятелско семейство в УК и тази година след като им бях на гости стана така ,че ми продадоха Буса си, бързо взехме решение и купих още един от автокъща за мой приятел ...та да се прибираме заедно... относно моя талон нищо не сме късали или изпращали където и да било попълних го направихме договор за покупко-продажба и си дойдохме . Относно талона на моя приятел, от автокъщата си взеха една изрязка ( от страница 2 , първата или по точно най-горната ) като ми обясни ,че трябвало ,защото бил прекупвач или нещо такова ...не съм много сигурен . Та въпроса ми е следния : Трябва ли ние да изпращаме някакви изрезки от този талон или КАТ се ангажират с това начинание или по точно да го отчислят от УК ? И ако трябва да изпращаме, коя част от талона и къде , ако някой знае адрес на който да ги изпратим.
          Благодаря ви предварително
          Land Rover Freelander 1,8i

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Ако са взели от трета страница то ест втория лист най горната изрезка е нормално,те са дилъри.Ако е както го описваш имаш проблем.

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
              Ако са взели от трета страница то ест втория лист най горната изрезка е нормално,те са дилъри.Ако е както го описваш имаш проблем.
              Какъв или по точно как да го реша . А също така и двамата ли сме с един и същ проблем или само аз .
              Land Rover Freelander 1,8i

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Единствения проблем (ако може да се нарече проблем) и на двама ви е, че не сте изпратили в DVLA отрязък N11 - за износ на колите. Трябвало е да ги изпратите (в отделни писма) в деня, в който сте напуснали Англия. За този отрязък съм писал на предишната страница, в пост N435. "Проблемът" леееко се усложнява, ако колите вече са регистрирани в БГ, предали сте английските талони в КАТ, и не сте си запазили отрязъци 11. Пак казвам - не съм сигурен, че това е проблем. Адресът, на който се изпраща отрязък 11 е написан на гърба му.

                Относно отрязъка на приятеля ти (N9), няма място за притеснение. Този отрязък дилърът го изпраща в DVLA, с което удостоверява, че е бил собственик (временно) на колата.
                Последно редактирано от krasi-mir; 31-01-13, 10:15.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                  Единствения проблем (ако може да се нарече проблем) и на двама ви е, че не сте изпратили в DVLA отрязък N11 - за износ на колите. Трябвало е да ги изпратите (в отделни писма) в деня, в който сте напуснали Англия. За този отрязък съм писал на предишната страница, в пост N435. "Проблемът" леееко се усложнява, ако колите вече са регистрирани в БГ, предали сте английските талони в КАТ, и не сте си запазили отрязъци 11. Пак казвам - не съм сигурен, че това е проблем. Адресът, на който се изпраща отрязък 11 е написан на гърба му.

                  Относно отрязъка на приятеля ти (N9), няма място за притеснение. Този отрязък дилърът го изпраща в DVLA, с което удостоверява, че е бил собственик (временно) на колата.
                  Страшно съм ви благодарен за подробната информация...излиза че проблем нямаме понеже още не сме ги регистрирали . Значи изпращаме отрязък 11 на посочения адрес , а трябва ли да добавим някакъв текст или информация към него .
                  Land Rover Freelander 1,8i

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Щом още не са регистрирани колите, просто изпратете отрязъците в DVLA, без допълнителен текст, с днешна дата.

                    Повтарям - в два отделни плика. Желателно е препоръчани, или както там е необходимо, за да сте сигурни, че ще пристигнат в ЮК.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Последният въпрос ме наведе на мисълта да напиша нещо.
                      Ще го напиша в отделен пост, за да е по-пригледно за евентуално интересуващите се.

                      По закон, задължение на собственика по талон е да уведомява DVLA за всяка една промяна свързана с неговия автомобил.

                      Промяна на собствения му адрес/име, смяна двг/купе/цвят, спиране от движение (SORN), продажба (с последваща регистрация в ЮК), износ (permanent export), скрапиране - за всички тези случаи, собственикът по талон попълва и изпраща в DVLA съответния отрязък от талона.

                      Новият собственик само чака до 15 дни да си получи талон със своето име, като Registered Keeper.

                      Aко това не стане, мисля че беше до 45 дни, уведомява по съответния ред DVLA, и го получава. От най-близката поща се взема специален формуляр, попълва се, прилага се отрязък N10 от талона, и се изпраща в DVLA.
                      Последно редактирано от krasi-mir; 31-01-13, 12:33.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Първоначално публикуван от izdan Преглед на мнение
                        Здравейте , почетох доста в тази тема ,но все още съм доста объркан . ....
                        Специално заради теб прочетох отначало цялата тема. Отговор на въпроса има писан. Ето наготово.
                        За регистрация в КАТ ти е необходима само лявата част на английския талон. От дясната късай и пращай където намериш за добре. По-напред в темата е описано какво представляват съответните части от талона и какво се пише по тях. http://www.offroad-bulgaria.com/show...=25801&page=19 Може да прочетеш от там до края, ако те интересува.

                        п.п. Само за информация. Българските власти (респективно КАТ) са длъжни в срок от 2 месеца да информират съответната служба (в случая DVLA), че даден автомобил е регистриран и са задържани талона и номерата (даже, че номерата са унищожени).
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от izdan Преглед на мнение
                          Какъв или по точно как да го реша . А също така и двамата ли сме с един и същ проблем или само аз .
                          Колегите са го обяснили много добре.Адресите на които трябва да пратиш съответния отрязък са на гърба му.Случвало се е да регистрирам в БГ и тогава пращам,не съм имал проблем.
                          Последно редактирано от weezy; 31-01-13, 14:15. Причина: допълване

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Колеги изключително съм ви задължен ,но изникна друг проблем ...днес когато отидохме да регистрираме буса на моя приятел се оказа ,че номера на двигателя е друг ...от КАТ искат договор за покупко-продажба за двигателя който е монтиран в момента ... договора трябва да е от предишният собственик , но ние го купихме от автокъща . По принцип този договор не е необходимо да бъде нотариално заверен...донякъде тая надежда ,че мога да се свържа със собственика ,чрез дилъра ,но и факта ,че той не е "узаконил" този двигател ме притеснява , незнам какви биха били последиците ако ние направим един такъв договор ... на пръв поглед е лесна работа ,но после...
                            глупаво моя страна да не погледна номерата на ДВГ и шасито ,но ...явно съм твърде наивен .
                            Land Rover Freelander 1,8i

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Здравейте, тъй като всеки дава различни мнения и аз искам да попитам едно две неща, които не са ми ясни.В момента съм в Англия имам постоянен адрес и смятам да купувам кола.Тук - http://www.bglondon.com/bg/informaci...ertifikat.html има доста полезна информация за V5C и за целия процес на купуване на автомобил.От тази страница обаче става ясно, че когато е за експорт трябва продавача да изпрати само отрязък 11 във DVLA a за купувача остават другите документи от самия талон.Въпросите ми са следните: мога ли да се прибера до България безпроблемно при положение, че съм със стария английски талон заедно с договора при покупката и ще мога ли да я регистрирам в българския КАТ.
                              Също така ако искам да ми се издаде нов талон, които да бъде изпратен по пощата, кой отрязък се праща в DVLA, N6 по моя преценка? За справка с отрязъците вижте линка посочен по-горе.

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Първоначално публикуван от izdan Преглед на мнение
                                Колеги изключително съм ви задължен ,но изникна друг проблем ....
                                Имам нещо предвид. Ако искаш ми се обади, че не става за писане.
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X