Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Първоначално публикуван от Vassil Reaper Vassilev Преглед на мнение
    А временни застраховки има ли
    Да.

    Първоначално публикуван от Vassil Reaper Vassilev Преглед на мнение
    годишната за тази кола излиза на най- евтиното място 9900 паунда, което е крайно недопустима сума.
    Ако това е сума, която си видял по интернет, вероятно не е точната сума. Говори директно със застрахователя. Примерно пробвай Aviva. Освен това дори да е висока сумата, поискай да я плащаш на месечни вноски, така ще платиш само една вноска, после ще откажеш застраховката и ще се прехвърлиш към фирма в страната по местоназначение.

    За шикалкавене направо забрави, няма да стане.

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Онлайн нещата стават по-бързо, с по-малко "обяснения", и повечето пъти по-евтино.

      При разсрочено плащане, първата вноска обикновено е за 2 (два) месеца, което в цифри е горе-долу колкото временната застраховка.
      Питащият казва, че е студент, и да предположим, че е около 20-годишен. Разсроченото плащане става чрез "дайрект дебит", в случая от неговия студенски банк акаунт. Към казаното дотук добавяме "новата","скъпа" кола, малкия шофьорски стаж, и ... забравяш за разсрочено плащане, понеже си в рисковата група водачи на МПС. Повечето компании ще искат цялата сума наведнъж.

      И нещо друго. Да кажем, че си си купил изгодна застраховка, на разсрочено плащане. За да е валидна в чужбина, тя трябва де е comprehensive (нещо като Каско), и в полицата да е упоменато, че важи за чужбина. За да се случи това нещо, трябва ти да го поискаш от застрахователя. Това в повечето случаи води до "айм соу сори" и затваряне на телефона

      Общо-взето, както каза Asteri - "За шикалкавене направо забрави, няма да стане."
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Мерси за отговорите. Иначе да, на 20 съм, Януари правя 21. Ами ако баща ми дойде и купи колата на негово име, мисля че, освен че ще стане варианта с вноските, и застраховката също ще излезне доста по- евтина за шофьор с 30 годишен стаж.

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Правилно мислиш!
          Но, ако и ти искаш да я караш тази кола, твоето име също трябва да фигурира в полицата, като втори шофьор. Това ще увеличи цената на застраховката, но няма да е колкото само за теб. Ще се получи нещо между моята и твоята застраховка.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Тази застраховка е нужна само колкото да се докара за няколко дни колата от Англия до БГ. После си се регистрира тук в КАТ и дори да е само на името на баща ми пак ще си я карам без проблем. От 2 години съм с 1 фиат брава на името на майка ми и си въртя без никакъв проблем.

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Как става вноса на каравана с кола с българска регистрация?

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                По-трудно, отколкото с кола с английска регистрация

                Няколко страници назад, в тази тема, има И всичко за вноса на каравана. Обърни внимание на регистрацията на караваната в Англия.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                  ....
                  ....... Обърни внимание на регистрацията на караваната в Англия.
                  Проблема на колегата ще дойде от там, че в общия случай караваните НЕ се регистрират в Англия. Хората там си изкарват (понякога) още един номер, като на теглещото МПС. Ако е така трябва продавача да снима и талона на МПС-то. Като документи в такъв случай, трябва да има сертификат за караваната и договор за покупко-продажба. Що се отнася до застраховката ! В Англия не знам как се прави за каравана. В България при евентуално ПТП обезщетение се изплаща по застраховката на теглещото МПС. Така погледнато може би няма да има проблем с докарването на караваната от там до тук.
                  Поздрави.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Именно!
                    По-назад сме описали всичко. Каравaните НЯМАТ регистрационен талон в Англия, но се регистрират в CRiS, откъдето се издава сертификат, с ТТ данни и VIN. И да, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да си купиш регистрационен номер, който е еднакъв, с този на теглещото МПС. Застрахова се теглещото МПС, като в полицата се упоменава, че ще теглиш каравана с него.

                    И да, това всичко е за кола с английска регистрация. Как точно става с българска кола, не знам.
                    Последно редактирано от krasi-mir; 27-07-12, 10:34.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Здравейте,

                      Колко ще струва докарването на кола от Англия (West Midlands) до България (Варна) с автовоз? От предишните страници разбрах, че сумата е около 1200 лева, това вярно ли е? Също така, кой извършва такава услуга? Някой може ли да сподели контакти?
                      В моя случай имам приятел, който ще ми намери кола и ще помогне с документите, а колата трябва просто да се достави от Англия за България.

                      Благодаря.

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Да, приблизително толкова е, зависи от размера на колата. Има български фирми, в Англия, които се занимават с това. Аз знам за такива в Лондон. Има сайт на българите в Англия, BG Help, в които е пълно с такива фирми в раздел Услуги - Транспортни. West Midlands е предполагам, някъде около Манчестър. Ако там няма такива фирми, ще трябва по някакъв начин да я закарат до Лондон. Фирмата може да отиде до Манчестър да я вземе, но за тия 200 мили в едната посока, цената ще е около 200 паунда. За автовоз не ти трябват MOT, Road Tax, и застраховка, но колата не трябва да стъпва на пътя. От продавача директно на автовоза. Трябва ти само договор между продавача и тебе на хвърчащ лист, и талона, като секцията за пърманент експорт се откъсва и дава на продавача. Може и на самоход да отиде до Лондон, но трябва да има MOT и Road Tax, и твоят човек да я впише временно в неговата застраховка - около 50 паунда, която трябва да е Comprehensive, т.е. да има право да кара чужди коли.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Здравейте по прочетох малко от темите в този форум, но не намерих това, което ме интересува значи въпроса ми е колко горе доло излиза да си докараш кола от Англия до България на само ход през Сърбия и дали не е по евтино с авто воз

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Със сигурност е по-еФтино.
                            Разбира се, може да не ядеш и да не спиш, но трябва да ти подарят и бензина.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Първоначално публикуван от victorya Преглед на мнение
                              ...
                              Зависи

                              1-во. Живееш в Англия, имаш кола, и искаш да си я закараш в България?!
                              На самоход ще ти е много по-евтино!

                              2-ро. Живееш в България, и искаш да отидеш до Англия, за да си купиш кола, и я закараш в България?!
                              Тук има много "неизвестни" и "дребен шрифт", т.е. крайният резултат е неизвестен!

                              п.п.Непотвърден слух - сърбите вече не искали "Зелена карта"Някой знае ли нещо по въпроса
                              Последно редактирано от krasi-mir; 18-08-12, 21:46.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Не знам дали сърбите искат зелена карта, ама унгарците и сърбите се заяждат за жълтите номера.
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X