Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
    ТрЕбе ама не е истина. Регистрирал съм включително австрийка с немски номера (не е печатна грешка). Номерата така или иначе се унищожават в КАТ, при разминаване между номерата и колата просто попълваш декларация. Е те това е истината - оная на КАТ, тя е валидната тук а не нещо изсмукано от пръстите.
    ЧЕкай малко сега. Австрийска с немски може (ама транзитни), щото може да си я купиш и от германия. А декларацията много, ама МНОГО добре знам за какво е. Никой нищо не смуче, ако искаш ми звънни да ти кажа що.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      ЧЕкай малко сега. Австрийска с немски може (ама транзитни), щото може да си я купиш и от германия. А декларацията много, ама МНОГО добре знам за какво е. Никой нищо не смуче, ако искаш ми звънни да ти кажа що.
      Нямам проблеми че да звъня. Декларацията в КАТ няма графа "само за австрийки" - да ти споделя.

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
        Под "южняшки" имах предвид, не само, как да се мами "системата"(краде държавата), а и твоят начин - използване на мааааалките вратички в нея. Защото, в повечето случаи, вратичките са оставени за облагодетелстване, както на тези в системата, така и на тези извън нея. Е това в северняшкия начин го няма!
        Кое нямало в северняшкия модел??? Я пак???
        Там се използват ВСИЧКИ вратички! Те са оставени за облагодетелстване на тези които се интересуват и си дават труда да научат правилата. Неслучайно писах - ЗАКОННО. Не както колегата - обикновен измамник, че и се хвали с това. Изобщо не се опитвай да ни сравняваш, няма никаква база за сравнение.

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Не казвам, че имаш проблем. Просто следващия път, като регистрираш нещо, най-вероятно (ако съм на работа, а не отпуск) ще видиш джипката паркирана където е и сега (а именно пред залата за писане на документи).
          Поздрави. И не пишете повече глупости моля.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Стояне, няма да я видя Да видим дали ще се сетиш защо.
            Хайде по темата обаче? Покажи ми декларация в която да разделяш колите според това от коя държава в ЕС са внесени.

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
              Стояне, няма да я видя Да видим дали ще се сетиш защо.
              Хайде по темата обаче? Покажи ми декларация в която да разделяш колите според това от коя държава в ЕС са внесени.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0330.jpg
Прегледи:1
Размер:126.7 КБ
ID:5345829 Някоя от тези декларации ли визираш, като казваш "при разминаване между номерата и колата просто попълваш декларация. Е те това е истината - оная на КАТ, тя е валидната тук а не нещо изсмукано от пръстите. "? Никъде не съм казал, че има декларация за определена държава. По-горе писах, какво е необходимо за регистрация на автомобил внос от Великобритания. Ако някой се интересува мога да му кажа какво трябва и от други държави, ама темата не е за тях. Що се отнася за горните декларации то"
              -лявата е по образец съгласно наредба I-45
              -дясната е присъствена
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Не Стояне.
                Говоря за декларация свободен текст, която си попълних в КАТ Дървеница като пич и в която писах за номерата.
                Що се отнася до горните декларации - те нямат нищо общо. Това че нямаш номера не е проблем (понеже те така или иначе се бракуват), просто пишеш още една декларация.

                Пак казвам - начини и то законни има. Който не иска - нека не ги ползва, но нека и да не пречи на останалите (типично българската черта).

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  На 12.01.2012 купих един мерцедес от Англия,в малкия зелен талон ,се записах аз,като нов собственик,и докарах колата на ход.В КАТ ,платих еко такса,направих и в БУЛИНс гражданска за един месец с английските номера за да мога да си я карам докато се разправям по регистрации.И в КаТ я пререгистрирах без никакви проблеми,както съм регистрирал и друг път коли от Германия.

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                    Не Стояне.
                    Говоря за декларация свободен текст, която си попълних в КАТ Дървеница като пич и в която писах за номерата.
                    Що се отнася до горните декларации - те нямат нищо общо. Това че нямаш номера не е проблем (понеже те така или иначе се бракуват), просто пишеш още една декларация.

                    Пак казвам - начини и то законни има. Който не иска - нека не ги ползва, но нека и да не пречи на останалите (типично българската черта).
                    Не твърдя по никакъв начин, че има нещо незаконно в това да се напише декларация. Когато има НЕПРЕДСТАВЕНИ ПОСТОЯННИ регистрационни табели на неотчислен английски автомобил (в случая) е необходимо да е ясно какво се е случило с тях. Значи ли, че със собственоръчно написана декларация ВСЕКИ (според теб) безпроблемно би си регистрирал автомобила? Питам от чисто любопитство, а и в интерес на други заинтересовани. В ЕС сме от 2007 г. и от тогава до сега не съм разбрал за такава практика. Не твърдя, че знам всичко разбира се (макар с тази материя да се занимавам по-отдавна), но пак да кажа. Става въпрос в случая за непредставени постоянни регистрационни табели на неотчислен автомобил от Великобритания. А може би случая не е точно такъв? Тук ми е интересно и по друг повод. Автомобила дали е от Великобритания или от друга страна членка на ЕС, ако не е отчислен е без значение.

                    Чл.12а (Нов - ДВ,бр.57 от 2007 г.) (1) За първоначална регистрация на превозно средство с регистрация в държава - членка на ЕС или на ЕИП, собственикът представя:
                    ..............
                    9.табелите с регистрационен номер,
                    ако са ползвани такива;
                    Това е от Наредба I-45 от 24 Март 2000г.

                    Та така. Каква аджеба е тази декларация дето не я знам и има ли или няма нотариална заверка на подписа? Аз съм любознателен човек и не ме е срам да кажа, че нещо не знам. Случая е такъв.
                    Поздрави.

                    Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 08-02-12, 18:21.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Най-накрая ми стана ясно, каква е разликата между 2008-а и наши дни. В наши дни всички коли се регистрират в Дървеница :

                      Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                      Не Стояне.
                      Говоря за декларация свободен текст, която си попълних в КАТ Дървеница като пич и в която писах за номерата.
                      ...
                      Значи, "майна", ако в КАТ под тепетата те изгонят, като им поднесеш декларация свободен текст, просто отиваш в Дървеница, и като "пич" си регистрираш колата. А ако случайно попаднеш на Джейми, току виж те уредил с декларация, с която ще получиш директно Пловдивски номера а не със Софийски.

                      п.п. И да, английските парчета пластмаса, нарачени номера, се унищожават, но за целта Държавата май е упълномощила(или както там му викат) точно определен орган.
                      Хипотетично - колко ли струват две перфектни английски регистрационни табели?! Защото, и в една "северняшка" държава има престъпници.
                      Последно редактирано от krasi-mir; 09-02-12, 10:34.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                        Най-накрая ми стана ясно, каква е разликата между 2008-а и наши дни. В наши дни всички коли се регистрират в Дървеница :



                        Значи, "майна", ако в КАТ под тепетата те изгонят, като им поднесеш декларация свободен текст, просто отиваш в Дървеница, и като "пич" си регистрираш колата. А ако случайно попаднеш на Джейми, току виж те уредил с декларация, с която ще получиш директно Пловдивски номера а не със Софийски.

                        п.п. И да, английските парчета пластмаса, нарачени номера, се унищожават, но за целта Държавата май е упълномощила(или както там му викат) точно определен орган.
                        Хипотетично - колко ли струват две перфектни английски регистрационни табели?! Защото, и в една "северняшка" държава има престъпници.
                        Нямам идея за чий намесваш майните тук - сигурно с присъщата си "проницателност" внезапно си решил че регистрирам кола в КАТ Пловдив
                        Отново - говоря за законни методи, не са нужни никакви контакти, връзки и всички "атрибути" с които сме си свикнали "по български". Невежеството е друга бира, много има да си патите от това.

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Не твърдя по никакъв начин, че има нещо незаконно в това да се напише декларация. Когато има НЕПРЕДСТАВЕНИ ПОСТОЯННИ регистрационни табели на неотчислен английски автомобил (в случая) е необходимо да е ясно какво се е случило с тях. Значи ли, че със собственоръчно написана декларация ВСЕКИ (според теб) безпроблемно би си регистрирал автомобила? Питам от чисто любопитство, а и в интерес на други заинтересовани. В ЕС сме от 2007 г. и от тогава до сега не съм разбрал за такава практика. Не твърдя, че знам всичко разбира се (макар с тази материя да се занимавам по-отдавна), но пак да кажа. Става въпрос в случая за непредставени постоянни регистрационни табели на неотчислен автомобил от Великобритания. А може би случая не е точно такъв? Тук ми е интересно и по друг повод. Автомобила дали е от Великобритания или от друга страна членка на ЕС, ако не е отчислен е без значение.

                          Чл.12а (Нов - ДВ,бр.57 от 2007 г.) (1) За първоначална регистрация на превозно средство с регистрация в държава - членка на ЕС или на ЕИП, собственикът представя:
                          ..............
                          9.табелите с регистрационен номер,
                          ако са ползвани такива;
                          Това е от Наредба I-45 от 24 Март 2000г.

                          Та така. Каква аджеба е тази декларация дето не я знам и има ли или няма нотариална заверка на подписа? Аз съм любознателен човек и не ме е срам да кажа, че нещо не знам. Случая е такъв.
                          Поздрави.

                          Сигурен съм че знаеш всичко, изглежда аз знам малко повече
                          Пиша за неща които съм направил вече, който иска - да плаща на измамници и да си губи времето вместо да отдели 10 минутки за една декларация. Няма нотариална заверка на подписа понеже я пишеш в КАТ на място.
                          В КАТ няма критерий дали един автомобил е отчислен някъде или не - това между другото. И в розово да го напишеш - все тая

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                            Нямам идея за чий намесваш майните тук ...
                            Случайно!
                            Просто не можах на момента да се сетя (явно трябва да потренирам проницателноста си), как викат на "пичовете" във Варна (например, да не се обиди някой)!

                            Мисълта ми беше (следи я внимателно), понеже ще се съгласиш, че в БГ повечето неща стават по метода "Царят дава, пъдарят - не" (или обратно), тази твоя "пичовска" декларация важи ли за КАТ Ст.Загора, Видин, Хасково, ...(явно разбра идеята) ?!?!?!

                            п.п. Искрено съжалявам, че превърнахме темата в чат.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              За трети път пиша - моята декларация е законния способ, затова и важи на територията на РБ. Няма Пловдив, няма Варна, няма Долно Камарци тука.
                              На теб като не ти стиска да си поискаш - много ясно че никой няма да ти натика в КАТ насила "спасение" в ръцете а ще ти бият шута да се оправяш сам.

                              ПП: полеко със случайностите, може да засегнеш някой колега. Темата е чат защото спорите за нещо което не сте пробвали, за разлика от мене (а аз не съм джамбазин, просто си търся правата до дупка). От друга страна обаче хора които четат имат идея как да си улеснят живота.

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                                Сигурен съм че знаеш всичко, изглежда аз знам малко повече
                                Пиша за неща които съм направил вече, който иска - да плаща на измамници и да си губи времето вместо да отдели 10 минутки за една декларация. Няма нотариална заверка на подписа понеже я пишеш в КАТ на място.
                                В КАТ няма критерий дали един автомобил е отчислен някъде или не - това между другото. И в розово да го напишеш - все тая
                                Първо НЕ съм помагач около КАТ, а работя там от бая време (верно помагал съм на хора от форума). Тук не търся клиенти . Второ. Питах за каква декларация става въпрос. Не получих нищо задоволително като отговор. Не съм казал, че е незаконна и никого не съм карал да влиза в престъпна схема.Трето. Много добре знам какво пиша (ако щеш вярвай). Написах го веднъж, ще го напиша пак.
                                За регистрация на автомобил внесен от Великобритания са необходими, следните документи:
                                1.Талон на автомобила (лявата част с данни за собственика и автомобила), като талона може да бъде два вида;
                                1.1. Нормален регистрационен талон, или
                                1.2. Талон за постоянен износ
                                2. Документ за придобиване на автомобила (разбирай договор или фактура), това при положение, че като собственик в талона фигурира друг.
                                3. Регистрационните табели на автомобила (тези, които са записани в талона).
                                Горното се отнася за автомобили внесени от Великобритания лично. Кой какви декларации смята да попълва нямам представа. Ако има непредставени табели, НЕ е практика да се попълва декларация, така че да не се заблуди някой. Не е практика, и да се задържат табелите във Великобритания. Ако ги няма 100% има защо да ги няма.
                                С това смятам темата за заключена за мен. Ако някой нещо го интересува ще се радвам да помогна, ама на ЛС.
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X