Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Първоначално публикуван от pepito Преглед на мнение
    Здравейте , а как стои въпроса с покупка на мотоциклет , документите същите ли са както при автомобилите ?
    Да.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • Относно : Внос на кола от UK
      Живея в Англия 10 год.Та ние си купуваме кола от "Auto Trader". Има и сайт със същото имет.е.;www.AutoTrader.co.uk.Това е магазин(списание) със всички видове, марки автомомобили. След успешна сделка/не забравяйте да се пазарите/, плащане на договорената сума се попълва талона за собственост на абтомобила на 2/ втора/ страница. allfriends е публикувал

      талона точно.После в пощенски офис/Post Office/се преедава на служителката, която Ви идава временен талон за движение. След 2?две/ седмици на ПОСОЧЕНИЯ от Вас АДРЕС , получавате нов, оригинален регистрационен талон с Вашето име и Вашия адрес. За да управлявате безпроблемно , колата си е небходимо да имате още: платена застраховка / за 6 или 12 месеца/, диск за платена пътна такса/Rood tax disk/ и последно е т.нареченото МОТ/ техн. преглед. При спиране за проверка от Policeman не е необходимо да имате всички тези документи в себе си. Всрок до 5 работни дни сте задължен да го представите в най- близкия офис на полицията.А пропо- диска за платена пътна такса се поставя на предното стъкло в ляво.Ако не е на мястото си глобата е 68 паунда, платими в следващите 2-3 дни.Ако нямате такъв диск, колата ви се взема с колесар, паткира се на охраняем ои полицията паркинг.Таксата за това удоволствие 285-450 паунда в зависимост от класа на колата. Има още много тънкости. Съвет: не си купувайте кола от черен, мулат, индиец.;другите са О'К.Ако скате повече инфо питайте:Skype- B Mademov. Надявам се да съм бил полезен.

      pe4en
      Поздравления за пълната инфо.Само да добавя ,че за 20 дни застраховката в Евро съюза тръгва от 28до 60 паунда, в зависимост на коя застрахователна компания си член.
      Последно редактирано от CarTest™; 04-01-13, 20:02.

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Здравейте забърках се вчера в една каша купих ауди а4 от едно момче в Сопот. Колата е с десен волан и английски номера получих с нея талон с името на човек който живее в Англия застраховка и преглед до 20-ти ноември 2013 обаче не знам колко са валидни и истински с продавача направихме договор за покупко-продажба, моите имена, неговите имена, егенета, номерата на автомобила подписи и дата. Обаче тоя договор сигурно нищо не означава защото имената на продавача не фигурират в документите на колата. Продавача ми обясни, че с тези документи без проблеми мога да я регистрирам с български номера което ме съмнява.Той ми каза че тая кола така я е карал една година тук в България след като я докарал от Англия. Аз му повярвах и взех колата докарах си я в София и се консултирах с един адвокат който ми каза че, за да я регистрирам ми трябва договор между мен и човека който фигурира на талона. Днес намерих още документи в задния подлакътник и там намерих договор на англииски между човека от талона и някакъв друг човек. Въпроса ми е дали ще ми върши работа за регистрацията тоя договор. Намерих и българска застраховка за същата кола от 3-ти човек и сега не знам какво да правя дали изобщо да се мъча да я регистрирам. Какви документи ми трябват за да регистрирам кола с ангииски номера?

        Коментар


        • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Не се заблуждавайте, че можете да си регистрирате кола закупена в Англия без адрес или с пиратски такъв.Защото навсякъде : от Insuranse Compani, от МОТ и Post Office ви искат мобилен телеф. номер, на който се обаждат , записвайки гласа Ви. И ако не съвпадне по интонация- проверката е жестока. Проверил съм г , защото от 10 години живея в Корнуел.Разтакаването е Police Station не го пожелавам и на тарикатите от BG. DVLA Swansea, издава за около, 2 седмици рег карта , ако всичко е O"K. Не забравяйте това е police country . The prison is free for everibody!

          Коментар


          • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Първоначално публикуван от Bozi Преглед на мнение
            Не се заблуждавайте, че можете да си регистрирате кола закупена в Англия без адрес или с пиратски такъв.Защото навсякъде : от Insuranse Compani, от МОТ и Post Office ви искат мобилен телеф. номер, на който се обаждат , записвайки гласа Ви. И ако не съвпадне по интонация- проверката е жестока. Проверил съм г , защото от 10 години живея в Корнуел.Разтакаването е Police Station не го пожелавам и на тарикатите от BG. DVLA Swansea, издава за около, 2 седмици рег карта , ако всичко е O"K. Не забравяйте това е police country . The prison is free for everibody!
            Aprilia 125 1991
            Bashan 200c 2007
            Suzuki Vitara 1.6 16v 1993
            Suzuki Grand Vitara 2.5 1998

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от ВЛАДИМИР-ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
              Здравейте забърках се вчера в една каша купих ауди а4 от едно момче в Сопот. Колата е с десен волан и английски номера получих с нея талон с името на човек който живее в Англия застраховка и преглед до 20-ти ноември 2013 обаче не знам колко са валидни и истински с продавача направихме договор за покупко-продажба, моите имена, неговите имена, егенета, номерата на автомобила подписи и дата. Обаче тоя договор сигурно нищо не означава защото имената на продавача не фигурират в документите на колата. Продавача ми обясни, че с тези документи без проблеми мога да я регистрирам с български номера което ме съмнява.Той ми каза че тая кола така я е карал една година тук в България след като я докарал от Англия. Аз му повярвах и взех колата докарах си я в София и се консултирах с един адвокат който ми каза че, за да я регистрирам ми трябва договор между мен и човека който фигурира на талона. Днес намерих още документи в задния подлакътник и там намерих договор на англииски между човека от талона и някакъв друг човек. Въпроса ми е дали ще ми върши работа за регистрацията тоя договор. Намерих и българска застраховка за същата кола от 3-ти човек и сега не знам какво да правя дали изобщо да се мъча да я регистрирам. Какви документи ми трябват за да регистрирам кола с ангииски номера?

              Здравей колега
              Имам малко опит с тези работи,две коли и два мотора съм купувал в Англия.Не съм ги регистрирал в България но мисля,че за регистрация е необходим талон на колата на твое име- казва се V5C,или договор за покупко -продажба ако не е на твое име.Талона представлява документ с размера на 2 листа формат А4.На втора страница в сектор 4 се детаилите на превозното средство.В сектор 5 са детаили на човека на когото е регистрирано превозното средство.В сектор 6 се пишат детаилите на купувача по време на продажба.Първият лист се подписва от продавача и куповача и се праща до DVLA където изготвят новия талон и го пращат на новият собственик.Междувременно МПСто се кара с отрязък 10 от втората страница.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0256.jpg
Прегледи:1
Размер:161.2 КБ
ID:5440953


              При положение ,че твоето име не фигурира в талона не мисля ,че ще можеш да я регистрираш без договор с регистрираният собственик.
              На номер 0044 83600 може да провериш дали колата е крадена или търсена за нещо.Пращаш СМС с регистрационният номер.
              Ако нещата се закучат или търсиш дебела връзка в кат или връщаш колата в Сопот.
              Поздрави.

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                С колата ми дадоха само първата страница на талона обаче там не пише името на човека от който я купих.

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Връщай я на едното момче в Сопот.
                  Защото другия човек, който има договор с английския човек, едва ли ще иска да ти помогне.
                  А пък третия човек, онзи със застраховката ...

                  Казваш има преглед до ноември 2013-а?! Какъв преглед, български ГТП, или английски МОТ. Щото ако е английски, а продавача бил я карал 1 г. в БГ, нещо намирисва.

                  Както и да е!
                  Без договор между теб и английския собственик регистрирането в БГ е мисия невъзможна. Е, освен ако другия човек (онзи с английския договор) не я регистрира, и след това ти я "продаде".
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    Връщай я на едното момче в Сопот.
                    ....
                    Глупости.
                    Първоначално публикуван от ВЛАДИМИР-ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                    С колата ми дадоха само първата страница на талона обаче там не пише името на човека от който я купих.
                    Обади ми се по телефона.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от ВЛАДИМИР-ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                      Здравейте забърках се вчера в една каша купих ауди а4 от едно момче в Сопот. Колата е с десен волан и английски номера получих с нея талон с името на човек който живее в Англия застраховка и преглед до 20-ти ноември 2013 обаче не знам колко са валидни и истински с продавача направихме договор за покупко-продажба, моите имена, неговите имена, егенета, номерата на автомобила подписи и дата. Обаче тоя договор сигурно нищо не означава защото имената на продавача не фигурират в документите на колата. Продавача ми обясни, че с тези документи без проблеми мога да я регистрирам с български номера което ме съмнява.Той ми каза че тая кола така я е карал една година тук в България след като я докарал от Англия. Аз му повярвах и взех колата докарах си я в София и се консултирах с един адвокат който ми каза че, за да я регистрирам ми трябва договор между мен и човека който фигурира на талона. Днес намерих още документи в задния подлакътник и там намерих договор на англииски между човека от талона и някакъв друг човек. Въпроса ми е дали ще ми върши работа за регистрацията тоя договор. Намерих и българска застраховка за същата кола от 3-ти човек и сега не знам какво да правя дали изобщо да се мъча да я регистрирам. Какви документи ми трябват за да регистрирам кола с ангииски номера?
                      Нямаш никакви проблеми.
                      1.Правиш си един фиктивен договор с продавач името което е записано на талона-ето и пример:
                      http://www.bglondon.com/bg/informaci...f-sale-bg.html
                      1.Най-важно сменяш фаровете с нормални за наще пътища-за твоя и наша безопастност.
                      2.Правиш лицензиран превод.
                      3.Правиш ГО
                      4.Плащаш кадето намериш най-евтино екотакса.
                      5.Отиваш на канал в кат.
                      6.Попълваш една декларация в кат как е влязла колата в българия и кога. Няма значение какво пишеш там. Служителката ти пише другите документи и чакаш ред на канала.
                      7.И това много просто. Не ти искат английски документ за преглед, и техни такси и всякакви други английски документи. Само талона и договора, който ти си си направил.

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Колата е регистрирана с български номера и вече всичко и е редовно благодаря на отзовалите се!

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Здравейте... Искам да ви попитам някои имал ли е следния проблем.Значи работих в Англия и с течение на времето си закупих VW PASSAT, прибрах се на 25.08.11 година.Регистрирах го нямаше проблем,но не сам знаел че трябва да се изпраща обратно (11). И сега се чудя какво да правя каква дата да пиша че сам го EXPORT в България.Моля помагайте какво да правя.....

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Не знам, по принцип, от КАТ би трябвало да са върнали талона в DVLA?!

                            Иначе, разговарях с един колега англичанин. По негова препоръка, и за твое успокоение, изпрати отрязъка в DVLA, обаче с днешна дата. Ако го изпратиш с написана в него стара дата, ще събудиш повече подозрения в праволинейния английски мозък. Така го каза той Можеш да приложиш едно писъмце, нещо като - "Извинявам се за забавянето, но нямах представа, че трябва да ви уведомя за експорта на моята кола".
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Темата е много изчерпателна, благодаря на всички дали своя принос. Въпроса ми е следния. Как стои въпроса с покупка и непосредствен износ на товарен автомобил (седлови влекач) има ли допълнителни документи ?

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Първоначално публикуван от lamatros Преглед на мнение
                                Как стои въпроса с покупка и непосредствен износ на товарен автомобил (седлови влекач) има ли допълнителни документи ?
                                До преди 4–5 години беше цяло приключение да направиш застраховка на превозно средство което е над 3.5 тона,даже да ти кажа не успях,понеже ми искаха лиценз за транспорт.През и–нет не става защото стигаш до момента "свържете се с нас на тел......" и после елате в офиса ни ,ходих в 7–8 офиса и пак "дай лиценза" и така го докарах на ход през цяла Европа без застраховка което е много рисковано и ако те спрат скъпо.Не ме спряха.За транспортиране най добре на платформа.Но все пак провери разпитай може да са се променили нещата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X