Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Все ми е тая какъв си - вече писах бая пъти: аз съм го правил, ти дори си нямаше идея че е възможно.
    Няма да насилвам никой да си спестява пари и главоболия законно - нито пък те задължавам и досега да се изказваш по темата, нали?

    ПП: за последен път го пиша специално за теб - понеже не си го прочел няколко пъти - декларацията е свободен текст и се вписва липсата на регистрационни табели. Онова черното в постинга си не си в състояние да го цитираш по никой закон.

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Може ли някой да каже как се регистрира каравана купена в Англия.
      Питам за истинския начин, не за шмекериите. Говориме за съвсем легално купена в Англия каравана.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
        Krasi-mire, виждам съветите ви "как да се набутаме максимално" - виждам и какво става когато си внасям кола. С чиста съвест обявих "печения" за лаладжия точно на това основание, визирам кола внесена Април 2009-та. Хич не се опитвай да замазваш положението с това че някога си било така - от 2007-ма насам нещата са такива. Последна регистрация в КАТ имам след Коледа 2011, как смяташ - на вас ли да вярвам или на собствения си опит?

        Грозното е че набутвате и други хора.
        Жалко за хубавата и полезна тема!!!
        Виж кога съм я пуснал!!!Аз не съм егоист , а да съм набутал някого или подвел с информация е меко казано некоректно...Няколко поста назад колегата badboy 86 ти е казал истината.Застраховките дето са с празен номер издадени от БГ и използвани в ГБ, за кое точно МПС ще са валидни...., че то не е само рег. Номер...ами има модел, номера на рама и други характеристики.....Като как ще си ги подпълниш там в Англия за МПС=то. което си взел....сигурно на ръка...Навярно ще изпратиш инфо и до централният офис на застрахователите в БГ, та да имат и те база данни...Да питам, какво правиш ако те спре Полиция в Англия и не им хареса застраховката ти!!!
        Ти обаче си достатъчно убедителен и запознат и без проблем ще им обясниш как стават тези врътки със застраховките!!!
        Що не станеш един застрахователен агент на Бг застраховател, не вземеш едно празно кочанче и не почнеш да застраховаш в Англия на място!!
        По твойта логика ще имаш доста клиенти....нали ще им е по тънко в сравнение със стойностите в Англия!!!
        Да не ти се налага обаче да правиш ПТП с подобна полица!!!

        Ма какво ли разбирам аз , нали съм лаладжия...., нищо че когато аз съм се занимавал с внос на МПС от Англия бяха единици онези дето бяха виждали МПС с обратна дирекция в БГ...преди повече от 5 години.

        Какво разбирам аз от варяции, пермутации и подобни шменти капели в застраховането и документацията!!!

        Остави хората, нека се набутват - имайки най-сигурните и безпроблемни документи за шофиране и регистриране на МПС, закупено от Англия!
        Недей да икономисваш от сигурността и спокойствието на безупречните и валидни истински документи!!!
        Когато подходът ти към нещо се базира само с идеята да го надхитриш, да икономишеш....разговорът приключва.
        Аз спрях да пиша, но ти си уникално компетентен и самоуверен.Пожелавам ти да не се наденеш на властите в Англия, че там не е БГ....и с празни приказки и намаханост вдигат глобата и присъдата.
        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
          Жалко за хубавата и полезна тема!!!
          Виж кога съм я пуснал!!!Аз не съм егоист , а да съм набутал някого или подвел с информация е меко казано некоректно...Няколко поста назад колегата badboy 86 ти е казал истината.Застраховките дето са с празен номер издадени от БГ и използвани в ГБ, за кое точно МПС ще са валидни...., че то не е само рег. Номер...ами има модел, номера на рама и други характеристики.....Като как ще си ги подпълниш там в Англия за МПС=то. което си взел....сигурно на ръка...Навярно ще изпратиш инфо и до централният офис на застрахователите в БГ, та да имат и те база данни...Да питам, какво правиш ако те спре Полиция в Англия и не им хареса застраховката ти!!!
          Ти обаче си достатъчно убедителен и запознат и без проблем ще им обясниш как стават тези врътки със застраховките!!!
          Що не станеш един застрахователен агент на Бг застраховател, не вземеш едно празно кочанче и не почнеш да застраховаш в Англия на място!!
          По твойта логика ще имаш доста клиенти....нали ще им е по тънко в сравнение със стойностите в Англия!!!
          Да не ти се налага обаче да правиш ПТП с подобна полица!!!

          Ма какво ли разбирам аз , нали съм лаладжия...., нищо че когато аз съм се занимавал с внос на МПС от Англия бяха единици онези дето бяха виждали МПС с обратна дирекция в БГ...преди повече от 5 години.

          Какво разбирам аз от варяции, пермутации и подобни шменти капели в застраховането и документацията!!!

          Остави хората, нека се набутват - имайки най-сигурните и безпроблемни документи за шофиране и регистриране на МПС, закупено от Англия!
          Недей да икономисваш от сигурността и спокойствието на безупречните и валидни истински документи!!!
          Когато подходът ти към нещо се базира само с идеята да го надхитриш, да икономишеш....разговорът приключва.
          Аз спрях да пиша, но ти си уникално компетентен и самоуверен.Пожелавам ти да не се наденеш на властите в Англия, че там не е БГ....и с празни приказки и намаханост вдигат глобата и присъдата.

          Най-спокойно си попълвам данните - дори в момента имам в процес на внос една Селика 4х4, продавача изпрати V5C с попълнена секция за купувач и на това основание ГО е безпроблемна. Като ме спре полиция - искам да видя на какво основание ще ми оспорят застраховката направена с покритие ЕС (зелена карта)?
          Лаладжийствай си, набутвай се с по 200-400 лири на кола и се хвали колко си бил велик преди 5 години. А е било достатъчно да МИСЛИШ - ама е трудничко нали...

          Факт е - не разбираш. Караш по първия начин който си научил и изобщо не се оглеждаш за алтернативи, тъпнята е че отричаш алтернативите когато ги намери друг...

          Когато някой не се възползва от възможностите които законите му дават - си е за негова сметка. Не ми пожелавай, това са неща извън твоя контрол

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
            Най-спокойно си попълвам данните - дори в момента имам в процес на внос една Селика 4х4, продавача изпрати V5C с попълнена секция за купувач и на това основание ГО е безпроблемна. Като ме спре полиция - искам да видя на какво основание ще ми оспорят застраховката направена с покритие ЕС (зелена карта)?
            Лаладжийствай си, набутвай се с по 200-400 лири на кола и се хвали колко си бил велик преди 5 години. А е било достатъчно да МИСЛИШ - ама е трудничко нали...

            Факт е - не разбираш. Караш по първия начин който си научил и изобщо не се оглеждаш за алтернативи, тъпнята е че отричаш алтернативите когато ги намери друг...

            Когато някой не се възползва от възможностите които законите му дават - си е за негова сметка. Не ми пожелавай, това са неща извън твоя контрол
            Хайде и аз да задам един въпрос:-Коя застрахавателна компания в БГ издава залена карта на английски номера и талон ?
            Питам защото последния път няколко застрахователя ми отказаха,ГО може но не и със зелена карта.
            Поздрави!

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              В случая от декември 2011- ЛевИнс. Сега със Селиката - ще видим, вероятно пак с тях ще е.
              Застрахователите се опитват да ти бутнат друг тип застраховка ОСВЕН ако изрично укажеш че колата е за внос в България, твоят постоянен адрес е български и ще я регистрираш на български номера.

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                В случая от декември 2011- ЛевИнс. Сега със Селиката - ще видим, вероятно пак с тях ще е.
                Застрахователите се опитват да ти бутнат друг тип застраховка ОСВЕН ако изрично укажеш че колата е за внос в България, твоят постоянен адрес е български и ще я регистрираш на български номера.
                Тези ЛевИнс отказват още от 2009 год.Каква е тази "друг тип" застраховка,че не се сещам.На мен ми е трябвало полица съвсем нормална, легална и с вписани рег.номера, рама и т.н.+ залена карта.
                Та след като отказаха почнах да си ги застраховам на острова в тамошните компании,да ми е мирна главата,цялата работа 50-100 паунда зависи коя застр. група е возилото.

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Не знам какво ти отказват, "друг тип" означава застраховка на кола с чужди номера без намерения да я пререгистрираш на български.
                  50-100 паунда на острова може - на ден... освен ако застраховаш ролкови кънки

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    Може ли някой да каже как се регистрира каравана купена в Англия.
                    Питам за истинския начин, не за шмекериите. Говориме за съвсем легално купена в Англия каравана.
                    Дясна или лява врата е?

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
                      .....На мен ми е трябвало полица съвсем нормална, легална и с вписани рег.номера, рама и т.н.+ залена карта.....................
                      На всички коли нов внос се прави гражданска , без вписани рег. номера. Без нея не минаваш в КАТ. Дали има зелена катра или не е въпрос на плащане.
                      Дали е валидна в чужбина преди вписването на номерата, не знам.




                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Дясна или лява врата е?
                      В Англия караваните са с леви врати. Не вратата е проблема.
                      Последно редактирано от drukman; 11-02-12, 16:18.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                        Не знам какво ти отказват, "друг тип" означава застраховка на кола с чужди номера без намерения да я пререгистрираш на български.
                        50-100 паунда на острова може - на ден... освен ако застраховаш ролкови кънки
                        Не искам да влизам в някъв безмислен спор,никой не ме е питал какви намерения имам за в бъдеще къде ще я регистрирам.
                        50-100 паунда за 3-4 дни за кола, джип е нормална цена http://www.swinton.co.uk/ пробвай тук примерно,а има и много други.
                        А пък за "ролковите кънки"........ пиши в друг форум (незнам може и да има такъв ) тука темата и форума са за друго.

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          На всички коли нов внос се прави гражданска , без вписани рег. номера. Без нея не минаваш в КАТ. Дали има зелена катра или не е въпрос на плащане.
                          Дали е валидна в чужбина преди вписването на номерата, не знам.
                          Това ми е ясно но не искат да ти правят застраховка + зелена карта с която да си докараш колата от Англия.Проверено в доста компании . Само гражданска отговорност правят.

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            На всички коли нов внос се прави гражданска , без вписани рег. номера. Без нея не минаваш в КАТ. Дали има зелена катра или не е въпрос на плащане.
                            Дали е валидна в чужбина преди вписването на номерата, не знам.
                            Тази врътка я правят застрахователите за да не връщат клиенти.Тя работи само в БГ и минава формално в бг КАТ!!Тук се минава формално - без никой да задава въпроса защо няма номер на МПС отразен във полицата, а както е известно в БГ гражданската е на МПС, а не на име на водача!!Това поражда въпроса , редно ли е такава застраховка да се признава в КАТ, след като липства основна характеристика и данни в нея!!Това естествено е позволена практика в БГ, защото никой не е принципен, а и застрахователите ги устройва.
                            Въпросът е с такава застраховка може ли да се докарва кола от Англия...и коя компания ще издаде и Зелена карта!!!
                            Отговорът е - НЕ е ЗАКОННО!!!
                            Аз НИКОГА не бих си позволил такава глупост за в Англия и Европа!!!
                            ПРИ ПРОВЕРКА , ПОЛИЦИЯТА ПРОВЕРЯВА база ДАННИ от ЕЛЕКТОННИ МАСИВИ, а хартииките попълнени на ръка от неизвестна компания са меко казано съмнителни!!
                            Номерът на МПС-то е задължителен да е върху колата, ако се прекарва на самоход от Англия!!!
                            Той трябва да присъства и в редица други документи, един от който е и застраховката!!!

                            Преди време имаше временни застраховки за седмица - фрии оф чардж!Тя важеше за цяла Европа без Сърбия!
                            Нужно ли е да си рисковате и хазартно да дърпате дявола за опашката!!
                            Тогава ще се вкарате във страшни неприятности и ще Ви излезе МНОГО СКЪП тарикатлъка!!
                            СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              "Печен", посочи ми по кой закон подобна застраховка е невалидна? Меко казано - не излагаш аргументи а само празни думи.
                              Изглежда обяснявам твърде сложничко за тебе - можеш специално ти да не ме четеш и да правиш както преди (натоварване 200-400 лири върху цената от глупост).
                              Рискът е точно същия както ако изкараш собствената си българска кола в ЕС със зелена карта. Ти сигурно не смееш да караш българска кола извън България?

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                                "Печен", посочи ми по кой закон подобна застраховка е невалидна? Меко казано - не излагаш аргументи а само празни думи.
                                Изглежда обяснявам твърде сложничко за тебе - можеш специално ти да не ме четеш и да правиш както преди (натоварване 200-400 лири върху цената от глупост).
                                Рискът е точно същия както ако изкараш собствената си българска кола в ЕС със зелена карта. Ти сигурно не смееш да караш българска кола извън България?
                                Грешиш приятелю, грешиш!
                                Собствената ти българска кола е регистрирана в БГ и има база данни и досие в КАТ!!!Там се пазят всички документи за първа регистрация, като оргинален чуждестранен талон с предишен регистр. номер , копие с превод на български от договора за покупка на колата в чужбина ..или фактура от фирма...В КАТ са ти взели чуждите номера, ако си я докарал на ход...и след преглед на канала са ти монтирали вече нови БГ табели!!!
                                Следиш ли ми мисълта....та с тези БГ табели, които са верните и съответстващи на теб като нов собственик на точно това МПС ти абсолютно навсякъде в БГ застраховател можеш да си направиш застраховка със Зелена карта!!Вече тази застраховка е законна и с нея можеш спокойно да пътуваш из Европа!Там в нея има дати , срокове, които при проверка отговарят на истината с масивите в КАТ.Твоето возило е зачислено на очет в новите масиви в новата държава в която си го внесъл и регистрирал.
                                Хубаво е да го отчислят от отчет в Англия, като за целта се изпраща отрязък от оргиналният талон, когато колата е за постоянен износ!!Този отрязък се изпраща до ДВЛА - централно управление в Англия.Ако е пропуснато и този отрязък е още върху оригиналния талон,при регистрацията в КАТ на БГ номер, служебно се изпраща за отписване!!
                                ЗА Германия е друга процедурата, там има транзитни номера..различни видиве, но не е тук темата.
                                В оригиналният Англииски талон има напечатани имената на собственика и Номера на МПС то...
                                Има графа за попълване при покупка от нов собственик!!!Тази графа е хубаво да се попълни при сделката и договора, за да е пределно ясно че си я купил ти колата и името ти отговаря върху договора за продажба и в застраховката!!!Там има дати!!!
                                ОБАЧЕ ...този абзац не се попълва въобще в огромна част от случаите!!!Причината е, че после този дето я е купил там и я е докарал ТРЯБВА да си я регистрира на собствено име!!!ТОВА СА РАЗХОДИ!!!ТОВА УБИВА МАТРАПАЗИТЕ и далаверата е малка!!!Щото за да я продаде след това на клиент, то трябва да включи в цената и Екотакса и част от застраховката и резходите по номерата в КАТ, после да я заприходят в Данъчното на тяхно име за данъци!!
                                Всичко това вдига страшно цената, а и клиента трябва да мине в КАТ отново и после да плати 2 %Заприходяване за Държавата в Общината! Нотарялните такси също!!!
                                Спирам колега...
                                Аз карам БГ регистрация из Европа, че даже и из Африка, но там е сложно и слагам други табели върху БГ табелите!!Слагам ги , защото така е по техният ЗАКОН!!
                                ВЕРВАЙ МИ ...не е същото, дето си го мислиш ти!!!
                                СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X