Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
    На самоход ще ти е много по-евтино!
    Разбира се! Ако не ядеш, не спиш и горивото е гювеч.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • Сърбите не искат зелена карта на коли с БГ номера, за коли с английски нямам идея.
      София - Франкфурт, през Сърбия-Хърватска-Словения-Австрия излиза ок. 400 лв. в посока при разход 5,5/100 дизел. Ок. 105-110 лв. магистрални такси, гориво по 1,40 евро средно.

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        ...
        Не си цитирал първото изречение

        "1-во. Живееш в Англия, имаш кола, и искаш да си я закараш в България?!"

        Това предполага, че ще има МОТ, роуд такс и застраховка!

        Тогава?!
        Гориво - 200-300 паунда, зависи от колата. (Разход 8-10/100 км).
        Винетки + магистрали - около 50 паунда.
        Ферибот - най-много 50 паунда.
        "Зелена карта" Сърбия - около 100 паунда.

        Значи около 400-500 паунда, в най-лошия случай + храната (която може да ти я плати такс-диска, ако остават повечко месеци, и го върнеш в DVLA).
        "Нормална" кола с автовоз започва от 600 паунда.

        Ще кажете, да ама "жипа" гори повече?!
        Да, ама цената за "джип" (ненормална кола) отива към 800 + паунда.

        Ta, затова казах, че на самоход ще е по-евтино E, няма да е "много по-", ама ...
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Здравейте , искам да попитам относно прибирането до БГ с кола от Англия. Не мога да пратя документите до DVLA защото след 15 дена си тръгвам. Продавача на колата ми е дал всичко освен отрязъка на 2рата страница най-отгоре където се декларира че е продадена и 2те страни се подписват.Също така направихме и двустранен договор на лист хартия подписан със час и дата от 2мата.Всички други документи са в мен . Написал съм си данните в секцията "new keeper" подписана е от мен и него най-отдолу. От другата страна на локбука имам отрязък 11 за отписване на колата заради експорт и някакъв друг зелен номер 1- който пише "new keeper details"
          колата има Mot до другата година. Трябва да си направя Road tax , но преди това да си направя insurance това ясно. Възможно ли е с такива документи без проблем да стига до България. Притеснява ме единствено това че не съм пратил документите но няма как. трябва да чакам за тях 3 седмици- който ги нямам. Така че с такива документи на лице възможно ли е пътуване? Също така се надавам да няма проблем с продажбата преди регистрация с такива документи ( или ще е нужна регистрация на мое име предварително?).

          п.с. Според мен да защото как тогава хората купуват коли и на др. ден или другата седмица си заминават.

          Благодаря Ви много за отделеното време , Поздрави.

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            "Възможно ли е с такива документи без проблем да стига до България."

            Да.

            "Написал съм си данните в секцията "new keeper" подписана е от мен и него най-отдолу."
            "Също така се надавам да няма проблем с продажбата преди регистрация с такива документи ( или ще е нужна регистрация на мое име предварително?)."

            С продажбата преди регистрация ще имаш проблем щом е нашарена секцията "new keeper" с твоите детаили. Смени талона на твое име!

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от Reloading Преглед на мнение
              ... Написал съм си данните в секцията "new keeper" подписана е от мен и него най-отдолу. ...
              Ако имаш предвид секция 6, на първа страница, какво си писал там?! Ако е адресът ти в България, добре, ако е английски адрес не е добре.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Адреса ми в Англия където работех , Защо какъв е проблема за това? А и нямам време да го сменя , може ли да се направи това нещо в България след като се прибера да го пратя до DVLA?

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Няма значение дали ще го пратиш в DVLA от Англия, или от България. Колата ще бъде регистрирана на твое име, на адреса, който си написал.
                  Но, щом имаш договор с продавача, може и да пробваш да я регистрираш в БГ.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    А по принцип ще имам познат на адреса на който работех в Англия. Предполагам че няма да е проблем да пратя документите до DVLA и да пристигнат в Англия. След което той да ми ги прати до БГ? В смисъл имам договор но щом може да го направя това защо да не го направя по най-добрия начин. Но преди това ще пробвам да я регистрирам на мое име в бг ще си спестя 1000 главоблъсканици. А процеса с изпращането от България до DVLA + обработката и връщането до адреса в Англия колко ще отнеме ? (някаква идея?)

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Ако разполагаш с 15 дни, както казваш, по-добре изчакай в Англия, и си вземи талона на твое име, който пристига по принцип до 2 седмици. Така ще можеш да я продадеш в БГ, без да я регистрираш на твое име, каквато явно е целта ти.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Да но предпочитам да не рискувам. Ще видя какво ще правя като се прибера в БГ дали ще ги пратя от там да пристигнат във фермата където имам приятел който ще стои още 2 месеца или ще я регистрирам.

                        Сетих се да попитам още нещо , предстои ми преди да тръгна плащане на road tax, защото моята изтича на 31.08 Предполагам не е проблем ако отида с тези документи + седмичен Insurance(Притеснява ме това че автомобила по талон не е на мое име а аз съм новият собственик). и ще трябва да купувам 6 месечна (която ще ползвам 10 дни може би) Има ли вариант след това да си върна парите от останалите 5 месеца примерно. Защото разбрах, че има и такъв вариант.

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          За да купиш Road TAX, ти трябва застраховка, и МОТ. Попълваш секция 10 и в пощата. За застраховката трябва да чакаш поне 1 седмица, ако вече не си я направил, иначе не става. Това ме кара да повторя - изпрати си талона в ДВЛА, така и така ще чакаш
                          За да не прелистваш 20 страници, как да върнеш ТАХ диска пише тук
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=150248
                          Последно редактирано от krasi-mir; 29-08-12, 09:56.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Ами нещата се забързаха и ще трябва да пътувам на 5 което ще рече че имам седмица. Тази застраховка ми говориш за car insurance който мога да си направя от Aviva или подобни сайтове за примерно 5-6 дни. Казаха ми че може да тръгна на риск, като има голяма вероятност да не ме спрат и да мина без TAX. Но не мисля да рискувам. Тоест ми трябва MOT, документите 1 страница предполагам и car insurance.

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Не първа страница, тя по закон не трябва да е в теб, т.е. лелката в пощата най-вероятно ще те върне.
                              Попълваш малката зелена секция 10 от втора страница, с твоето име и адрес в Англия, и показваш САМО нея в пощата. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО МОТ И ЗАСТРАХОВКА.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Здравейте , а как стои въпроса с покупка на мотоциклет , документите същите ли са както при автомобилите ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X